Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Nordea Fonden |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
615 |
3 |
Line Silleborg |
2010 |
1022AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
590 |
4 |
Emma Friis Laursen |
2007 |
0774AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
606 |
5 |
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
515 |
2 |
Klara Ina Emilie Johansen |
2007 |
0776AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:17.33 |
512 |
3 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
2:00.62 |
509 |
4 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:57.43 |
586 |
5 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:57.80 |
516 |
6 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:01.91 |
514 |
7 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
2:18.12 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
442 |
1 |
Mila Schwarzenburg |
2007 |
0718AP |
RØNNE |
|
25m |
1:50.61 |
532 |
2 |
Emma Thomns |
2009 |
0912AF |
NAKSKOV |
|
25m |
1:46.19 |
588 |
3 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:38.97 |
440 |
4 |
Sofie Christiansen |
2005 |
0558AV |
RØNNE |
|
25m |
1:38.07 |
622 |
5 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.88 |
619 |
6 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:39.34 |
458 |
7 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:46.91 |
717 |
8 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
1:51.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
629 |
1 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.49 |
527 |
2 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:35.91 |
583 |
3 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.31 |
457 |
4 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:31.01 |
630 |
5 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:31.97 |
603 |
6 |
Ellen Sofie Jespersen |
2007 |
0784AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.66 |
585 |
7 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:37.39 |
601 |
8 |
Clara Boberg |
2007 |
0764AV |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
519 |
1 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:30.29 |
452 |
2 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.96 |
417 |
3 |
Greta Löser |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:26.73 |
533 |
4 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:25.71 |
429 |
5 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:26.65 |
815 |
6 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
0696AM |
VORDINGB |
|
25m |
1:27.49 |
805 |
7 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:29.44 |
441 |
8 |
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
RØNNE |
|
25m |
1:30.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Engla Löfström |
2003 |
BV5203 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:24.46 |
820 |
2 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
25m |
1:23.39 |
420 |
3 |
Ylva Clara Pickenbach |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:22.50 |
562 |
4 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.86 |
569 |
5 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.98 |
552 |
6 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.55 |
484 |
7 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
1:24.25 |
646 |
8 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:24.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
444 |
1 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:20.68 |
635 |
2 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:16.57 |
559 |
3 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.32 |
716 |
4 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
1:14.74 |
610 |
5 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:15.03 |
660 |
6 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
1:15.74 |
437 |
7 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
1:16.57 |
535 |
8 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:21.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
587 |
1 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.10 |
563 |
2 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.98 |
688 |
3 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:11.51 |
713 |
4 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
1:10.83 |
475 |
5 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:11.13 |
643 |
6 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:11.84 |
478 |
7 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.10 |
566 |
8 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:14.71 |
|
|
Heat 9 (11) (Årg. 2008-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
1:38.23 |
409 |
2 |
Isabell Gantzke |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:33.98 |
574 |
3 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:30.13 |
406 |
4 |
Antonia Czech |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:18.24 |
593 |
5 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:24.03 |
628 |
6 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:30.72 |
598 |
7 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.82 |
415 |
8 |
Laeticia Leesch |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:38.77 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
700 |
1 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
1:20.65 |
704 |
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:17.38 |
703 |
3 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:17.19 |
446 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.04 |
620 |
5 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:15.91 |
550 |
6 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.35 |
430 |
7 |
Julia Andersson |
2007 |
AH2407 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:19.59 |
814 |
8 |
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
VORDINGB |
|
25m |
1:22.17 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 1921-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
682 |
1 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:10.53 |
694 |
2 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:08.66 |
398 |
3 |
Emilia Sol Gudmundsdottir |
2002 |
|
AEGIR |
|
25m |
1:08.38 |
686 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
1:01.14 |
421 |
5 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:08.25 |
473 |
6 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:08.46 |
547 |
7 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.01 |
551 |
8 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.76 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|