Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: Stark |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
708 |
2 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
2:19.02 |
509 |
3 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
2:10.49 |
513 |
4 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:06.47 |
458 |
5 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
25m |
2:06.52 |
531 |
6 |
Agnes Pries Hansen |
2010 |
1084AC |
NAKSKOV |
|
25m |
2:10.96 |
615 |
7 |
Line Silleborg |
2010 |
1022AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
585 |
1 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:52.97 |
522 |
2 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:49.66 |
517 |
3 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
1:47.23 |
422 |
4 |
Leila-Christina Rohde |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:47.00 |
461 |
5 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
25m |
1:47.22 |
706 |
6 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:47.51 |
819 |
7 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
0708AL |
VORDINGB |
|
25m |
1:50.48 |
601 |
8 |
Clara Boberg |
2007 |
0764AV |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:56.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:45.61 |
630 |
2 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:41.89 |
648 |
3 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:40.56 |
429 |
4 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:38.17 |
625 |
5 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.91 |
474 |
6 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.53 |
399 |
7 |
Heida Dogg Gudmundsdottir |
2007 |
|
BREIDABLIK |
|
25m |
1:45.20 |
527 |
8 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:46.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
468 |
1 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:32.58 |
437 |
2 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
1:31.07 |
582 |
3 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:30.39 |
557 |
4 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:28.59 |
562 |
5 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:28.86 |
569 |
6 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.03 |
641 |
7 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:31.11 |
417 |
8 |
Greta Löser |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:37.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
605 |
1 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.66 |
469 |
2 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.21 |
716 |
3 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
1:22.53 |
690 |
4 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:20.75 |
822 |
5 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:21.61 |
425 |
6 |
Disa Knutsson |
2002 |
BV7802 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:23.20 |
564 |
7 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:24.67 |
653 |
8 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
1:27.47 |
|
|
Heat 6 (8) (Årg. 2008-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
574 |
1 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:54.76 |
588 |
2 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:47.86 |
434 |
3 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
1:42.96 |
628 |
4 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.85 |
593 |
5 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.98 |
426 |
6 |
Penny Kennerwall |
2008 |
AK5808 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:44.55 |
711 |
7 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:49.00 |
415 |
8 |
Laeticia Leesch |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:58.12 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
583 |
1 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.19 |
704 |
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:28.03 |
639 |
3 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:24.92 |
548 |
4 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.76 |
565 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.29 |
612 |
6 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.89 |
647 |
7 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:31.61 |
699 |
8 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:33.62 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 1921-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
566 |
1 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:14.89 |
713 |
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
1:13.89 |
680 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
1:13.04 |
402 |
4 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
Berns |
|
25m |
1:06.57 |
689 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:11.88 |
691 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:13.32 |
432 |
7 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:13.98 |
556 |
8 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:16.43 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|