2019-09-21   07:48:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: Outlet Sport 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  2:03.42   
713  Auerbach-Lind Kamille  2001  TRITON B  0112AL  25 m  2:06.21   
568  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  2:09.21   
475  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  2:13.71   
566  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  2:13.76   
398  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  AEGIR    25 m  2:14.78   
472  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  2:14.89   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  2:15.16   
446  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  2:16.04   
10  469  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  2:16.18   
11  563  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  2:17.21   
12  641  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  25 m  2:17.79   
13  587  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  2:18.99   
14  647  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  25 m  2:20.68   
15  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  2:20.71   
16  596  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  2:23.13   
17  550  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  2:24.21   
18  564  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG  0442BC  25 m  2:25.33   
19  565  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  2:25.39   
20  478  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  2:26.00   
21  639  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  25 m  2:26.24   
22  620  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  2:26.46   
23  608  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  2:26.66   
24  405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  2:27.26   
25  427  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  2:27.33   
26  801  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  25 m  2:27.58   
27  635  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  25 m  2:28.61   
28  536  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m  2:29.01   
29  643  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  25 m  2:29.05   
30  653  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  2:29.57   
31  704  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  2:29.60   
32  569  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  2:30.57   
33  425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  2:31.12   
34  582  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  2:31.83   
35  444  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  2:33.79   
36  659  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  2:33.89   
37  820  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  2:35.54   
38  703  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  2:35.56   
39  522  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  2:36.22   
40  454  Olsen Frederikke  2006  ROSKILDE  0662AW  25 m  2:37.77   
41  811  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  2:41.01   
42  474  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  2:41.12   
43  583  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  2:41.33   
44  423  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  2:42.27   
45  812  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  25 m  2:45.27   
46  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  2:45.43   
47  399  Gudmundsdottir Heida Dogg  2007  BREIDABLIK    25 m  2:47.29   
48  413  Haberer Melina  2008  SCHWERIN    25 m  2:47.29   
49  457  Erringsø Kristine  2004  ROSKILDE  0434BD  25 m  2:48.16   
50  406  Czech Antonia  2008  SCHWERIN    25 m  2:48.41   
51  819  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB  0708AL  25 m  2:48.44   
52  521  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  2:50.24   
53  527  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  2:50.43   
54  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  2:54.47   
55  523  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  2:55.23   
56  434  Sohn Ida  2008  RØNNE  0822AD  25 m  2:55.82   
57  452  Sørensen Silje Hylleberg  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  2:56.23   
58  625  Pedersen Silje Rud  2007  HERLUFSHOL  0732AP  25 m  2:56.48   
59  574  Jensen Lærke  2008  KALUNDBORG  0876AJ  25 m  2:57.26   
60  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  2:58.64   
61  598  Johansen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  3:06.16   
62  460  Maeyer Eva De  2009  ROSKILDE  0918AB  25 m  3:09.58   
63  619  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  25 m  3:14.08   
64  511  Jensen Chili Fløe  2006  RINGSTED  0632AT  25 m  3:14.29   
65  461  Vincentz Julia  2007  ROSKILDE  0778AU  25 m  3:15.85   
66  458  Friis Augusta Anemone  2006  ROSKILDE  0628AW  25 m  3:16.03   
67  585  Mortensen Shauli  2006  KALUNDBORG  0638AU  25 m  3:23.32   
68  532  Thomns Emma  2009  NAKSKOV  0912AF  25 m  3:28.42   
69  513  Nørregaard Emilie  2007  RINGSTED  0748AF  25 m  3:37.49   
70  706  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  3:56.34   
71  459  Hauch Karoline  2009  ROSKILDE  0936AJ  25 m     
72  462  Beyarslan Lidia  2008  ROSKILDE  0820AR  25 m     
73  588  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m     
74  711  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
2_S
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Superbrugsen Ringsted 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
683  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  1:52.87   
479  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  1:55.30   
715  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  25 m  1:55.30   
617  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  1:57.09   
561  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  1:57.95   
539  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  1:58.45   
692  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  1:59.16   
687  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  1:59.68   
634  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  2:01.89   
10  418  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN    25 m  2:02.54   
11  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  2:02.87   
12  633  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  25 m  2:04.89   
13  453  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  2:05.00   
14  397  Asgeirsson Skuli  2002  AEGIR    25 m  2:05.52   
15  545  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  2:05.53   
16  544  Hansen Valdemar Piihl  2001  NAKSKOV  0177AI  25 m  2:05.79   
17  807  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  2:06.18   
18  480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:07.89   
19  675  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  2:09.16   
20  664  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  2:09.73   
21  710  Castella Nicholas  2007  TRITON B  0729AL  25 m  2:11.34   
22  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  2:12.90   
23  800  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  2:13.49   
24  455  From Mads Holger  2004  ROSKILDE  0445AL  25 m  2:13.93   
25  443  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  2:14.41   
26  804  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  2:14.65   
27  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  2:15.75   
28  542  Petersen Sebastian H.  2003  NAKSKOV  0385AQ  25 m  2:16.61   
29  809  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  2:17.41   
30  655  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  2:17.71   
31  645  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  25 m  2:18.55   
32  540  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m  2:19.20   
33  558  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  2:19.69   
34  636  Jørgensen Nichlas  2004  DRAGSHOLM  0439AK  25 m  2:19.70   
35  580  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  2:21.70   
36  642  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  25 m  2:21.95   
37  554  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  2:22.11   
38  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  2:22.37   
39  529  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  2:25.23   
40  447  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  2:26.29   
41  618  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  2:27.41   
42  626  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  2:27.58   
43  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  2:28.48   
44  471  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  2:28.74   
45  578  Ahmad Mutasem  2001  KALUNDBORG  0187AT  25 m  2:29.15   
46  575  Dreyer Magnus  2007  KALUNDBORG  0743AG  25 m  2:31.83   
47  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  2:32.14   
48  668  Bjørnsteen William  2008  SK-SYD  0829AB  25 m  2:34.77   
49  528  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  2:35.65   
50  537  Larsen August  2005  NAKSKOV  0547AO  25 m  2:39.83   
51  592  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  25 m  2:39.88   
52  663  Riis Noa  2008  SK-SYD  0859AE  25 m  2:40.17   
53  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  2:40.27   
54  709  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  2:40.76   
55  567  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  2:41.55   
56  604  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  2:44.96   
57  644  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  25 m  2:50.29   
58  518  Houman Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  2:52.55   
59  450  Ibsen Sebastian Bruun  2007  ROSKILDE  0785AI  25 m  2:52.58   
60  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  2:53.25   
61  525  Pedersen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  2:54.12   
62  571  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  2:55.77   
63  667  Pyndt Viktor Damkjær  2008  SK-SYD  0841AG  25 m  2:55.82   
64  408  Franz Oliver  2007  SCHWERIN    25 m  2:58.65   
65  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  2:59.00   
66  624  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL  0641AN  25 m  2:59.43   
67  649  Rasmussen Mic Langhoff  2005  DRAGSHOLM  0533AQ  25 m  3:02.78   
68  464  Møller-Munkøe Tobias  2008  ROSKILDE  0895AB  25 m  3:04.66   
69  428  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  3:06.43   
70  654  Veliqi Dion  2008  SK-SYD  0843AI  25 m  3:07.21   
71  579  Pettersen Noah  2007  KALUNDBORG  0749AJ  25 m  3:07.33   
72  526  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  3:08.75   
73  669  Frederiksen Felix  2007  SK-SYD  0793AM  25 m  3:15.72   
74  572  Ørsberg Johan Reimer  2008  KALUNDBORG  0817AF  25 m  3:16.67   
75  600  Bruus Christian  2006  HERLUFSHOL  0631AN  25 m  3:18.71   
76  818  Miland Frederik  2005  VORDINGB  0553AQ  25 m  3:19.89   
77  414  Kalcher Pascal  2008  SCHWERIN    25 m  3:21.50   
78  485  Andersen Adam Hardt  2008  RINGSTED  0809AJ  25 m  3:38.79   
79  508  Pedersen Adam Berg  2009  RINGSTED  0945AD  25 m  3:47.14   
80  510  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED  0699AM  25 m  3:54.19   
81  570  Bagge Jakob  2006  KALUNDBORG  0611AQ  25 m     
82  577  Simonsen Morten Broni  2005  KALUNDBORG  0521AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
3_S
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: Stark 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
682  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  2:25.35   
680  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  2:27.93   
473  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  25 m  2:29.11   
551  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  2:31.01   
696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  2:31.71   
660  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:33.86   
547  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  2:34.92   
559  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  2:42.96   
437  Bergmann Mille  2004  RØNNE  0408AR  25 m  2:43.52   
10  699  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  2:44.09   
11  688  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  2:44.36   
12  613  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  2:49.09   
13  612  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  2:51.89   
14  420  Pickenbach Ylva Clara  2007  SCHWERIN    25 m  2:52.71   
15  548  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  2:54.43   
16  605  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  2:57.07   
17  646  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  25 m  2:58.30   
18  533  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  2:58.67   
19  815  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  25 m  3:01.26   
20  630  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  25 m  3:06.54   
21  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  3:07.75   
22  474  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  3:09.97   
23  593  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  25 m  3:11.09   
24  805  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  3:11.91   
25  629  Paulsen Victoria  2006  HERLUFSHOL  0614AP  25 m  3:22.51   
26  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  3:31.10   
27  440  Christiansen Sofie  2005  RØNNE  0558AV  25 m     
28  517  Redke Maja Burø  2007  RINGSTED  0718AO  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
4_S
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: SportConceptInternational 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
670  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  2:02.59   
674  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  2:10.35   
671  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  2:14.52   
632  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  25 m  2:15.37   
714  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  25 m  2:22.08   
661  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  2:24.46   
581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  2:31.76   
555  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:32.08   
445  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  2:34.67   
10  538  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  2:36.26   
11  695  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  2:38.61   
12  471  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  2:46.94   
13  623  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  2:54.12   
14  663  Riis Noa  2008  SK-SYD  0859AE  25 m  2:59.73   
15  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  3:04.34   
16  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  3:11.67   
17  810  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  25 m  3:13.88   
18  414  Kalcher Pascal  2008  SCHWERIN    25 m  3:22.53   
19  403  Schmill Hugo  2009  SCHWERIN    25 m  3:25.84   
20  701  Morthorst Oscar David  2007  TRITON B  0753AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
5_S
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
401  Bro Signe  1999  TRITON B  9942AA  25 m  24.93   
568  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  26.53   
694  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  26.56   
689  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  27.06   
475  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  27.32   
822  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  27.61   
566  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  27.81   
587  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  27.84   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  27.87   
10  691  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  27.98   
11  684  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  28.01   
12  563  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  28.06   
13  398  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  AEGIR    25 m  28.29   
14  607  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  28.34   
15  560  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  28.48   
16  412  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN    25 m  28.67   
17  551  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  28.71   
18  547  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  28.82   
19  469  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  28.91   
20  478  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  29.21   
21  696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  29.42   
22  444  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  29.45   
23  472  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  29.48   
24  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  29.53   
25  821  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  29.57   
26  641  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  25 m  29.62   
27  405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  29.89   
28  456  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  30.11   
29  647  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  25 m  30.27   
30  635  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  25 m  30.30   
31  536  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m  30.35   
32  425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  30.49   
33  427  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  30.58   
34  582  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  30.71   
35  410  Goldberg Antonia  2005  SCHWERIN    25 m  30.73   
36  559  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  30.73   
37  596  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  30.76   
38  552  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  30.86   
39  564  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG  0442BC  25 m  30.87   
40  548  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  31.04   
41  569  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  31.06   
42  659  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  31.10   
43  454  Olsen Frederikke  2006  ROSKILDE  0662AW  25 m  31.24   
44  565  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  31.28   
45  550  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  31.31   
46  535  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m  31.35   
47  457  Erringsø Kristine  2004  ROSKILDE  0434BD  25 m  31.45   
48  437  Bergmann Mille  2004  RØNNE  0408AR  25 m  31.46   
49  812  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  25 m  31.49   
50  430  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  31.51   
51  639  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  25 m  31.66   
52  406  Czech Antonia  2008  SCHWERIN    25 m  31.72   
53  524  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  31.77   
54  814  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  25 m  31.93   
55  583  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  32.02   
56  438  Bergmann Karla  2007  RØNNE  0742AJ  25 m  32.39   
57  700  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  32.52   
58  422  Rohde Leila-Christina  2007  SCHWERIN    25 m  32.70   
59  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  32.82   
60  399  Gudmundsdottir Heida Dogg  2007  BREIDABLIK    25 m  32.90   
61  519  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  33.31   
62  452  Sørensen Silje Hylleberg  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  33.53   
63  426  Kennerwall Penny  2008  RONNEBY SS  AK5808  25 m  33.57   
64  646  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  25 m  33.80   
65  593  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  25 m  33.85   
66  521  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  34.04   
67  648  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  25 m  34.96   
68  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  34.97   
69  534  Petersen Signe Hofmann  2006  NAKSKOV  0612AU  25 m  35.01   
70  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  35.06   
71  820  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  35.07   
72  527  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  35.44   
73  598  Johansen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  36.13   
74  574  Jensen Lærke  2008  KALUNDBORG  0876AJ  25 m  36.21   
75  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  36.31   
76  619  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  25 m  36.42   
77  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  36.69   
78  625  Pedersen Silje Rud  2007  HERLUFSHOL  0732AP  25 m  37.20   
79  588  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  37.41   
80  523  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  37.99   
81  622  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  38.76   
82  631  Strate Caroline Risager  2007  HERLUFSHOL  0732AU  25 m  38.99   
83  585  Mortensen Shauli  2006  KALUNDBORG  0638AU  25 m  39.04   
84  513  Nørregaard Emilie  2007  RINGSTED  0748AF  25 m  40.13   
85  650  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  25 m  40.41   
86  442  Schwarzenburg Mila  2007  RØNNE  0718AP  25 m  40.47   
87  707  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  40.58   
88  708  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  41.42   
89  532  Thomns Emma  2009  NAKSKOV  0912AF  25 m  41.62   
90  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  42.06   
91  606  Jakobsen Emilie  2010  HERLUFSHOL  1024AF  25 m  42.59   
92  586  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  44.92   
93  516  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED  0808AH  25 m  45.30   
94  512  Juul-Andersen Ellen  2010  RINGSTED  1028AC  25 m  45.53   
95  459  Hauch Karoline  2009  ROSKILDE  0936AJ  25 m  46.07   
96  717  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  46.52   
97  609  Würfel Filippa  2010  HERLUFSHOL  1026AF  25 m  47.74   
98  462  Beyarslan Lidia  2008  ROSKILDE  0820AR  25 m  48.89   
99  509  Bæch Anna  2009  RINGSTED  0922AA  25 m  49.46   
100  515  Johansen Klara Ina Emilie  2007  RINGSTED  0776AS  25 m  53.52   
101  514  Schaarup Karla Hemming  2009  RINGSTED  0940BB  25 m  56.05   
102  614  Wester Laura  2008  HERLUFSHOL  0894AQ  25 m  57.57   
103  505  Guul Julie  2008  RINGSTED  0858AC  25 m  1:07.28   
104  486  Taraboi Alesia Gabriela  2008  RINGSTED  0874AT  25 m     
105  487  Thaysen Alma C.  2011  RINGSTED  1108AD  25 m     
106  488  Vintersfjord Alma Fuglsang  2008  RINGSTED  0876AT  25 m     
107  489  Tissera Asanka  2010  RINGSTED  1096AI  25 m     
108  492  Sonne Emma Dejløw  2011  RINGSTED  1110AD  25 m     
109  496  Jørgensen Jasmin Fleur  2007  RINGSTED  0770AY  25 m     
110  497  Johansen Jóhanna  2008  RINGSTED  0878AT  25 m     
111  498  Jørgensen Lærke Neya  2010  RINGSTED  1098AI  25 m     
112  501  Damsgaard Silje Wind  2008  RINGSTED  0882AT  25 m     
113  506  Nielsen Mejse  2008  RINGSTED  0880AT  25 m     
114  507  Grønnehøj Frida  2008  RINGSTED  0826AT  25 m     
115  591  Lærke Andersen Haurslev  2007  KALUNDBORG  0776AY  25 m     
116  721  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
6_S
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Føtex 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
400  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  22.50   
553  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  23.77   
693  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  25 m  23.88   
617  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  24.00   
673  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  24.45   
539  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  24.62   
633  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  25 m  24.82   
678  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  24.94   
549  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  24.99   
10  453  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  25.08   
11  541  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  25.11   
12  561  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  25.39   
13  545  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  25.43   
14  433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  25.51   
15  672  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  25.67   
16  651  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  25.77   
17  638  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  25 m  25.84   
18  632  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  25 m  25.90   
19  481  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  25.95   
20  809  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  26.01   
21  637  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  25 m  26.15   
22  418  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN    25 m  26.23   
23  397  Asgeirsson Skuli  2002  AEGIR    25 m  26.55   
24  480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  26.62   
25  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  26.65   
26  544  Hansen Valdemar Piihl  2001  NAKSKOV  0177AI  25 m  26.96   
27  594  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  27.14   
28  800  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  27.26   
29  710  Castella Nicholas  2007  TRITON B  0729AL  25 m  27.33   
30  543  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  25 m  27.46   
31  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  27.49   
32  833  Lykke Silas  2003  RINGSTED  0339AP  25 m  27.50   
33  455  From Mads Holger  2004  ROSKILDE  0445AL  25 m  27.52   
34  664  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  27.56   
35  679  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  27.63   
36  636  Jørgensen Nichlas  2004  DRAGSHOLM  0439AK  25 m  27.67   
37  443  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  27.68   
38  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  27.79   
39  530  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  28.02   
40  681  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  28.26   
41  482  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  28.43   
42  578  Ahmad Mutasem  2001  KALUNDBORG  0187AT  25 m  28.62   
43  419  Papenbroock Maarten-Jorgen  2004  SCHWERIN    25 m  28.67   
44  445  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  28.74   
45  645  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  25 m  28.75   
46  449  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  28.86   
47  642  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  25 m  28.93   
48  580  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  29.05   
49  655  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  29.39   
50  581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  29.87   
51  407  Deissler Fiete Maximilian  2006  SCHWERIN    25 m  30.10   
52  816  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  25 m  30.13   
53  618  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  30.21   
54  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  30.31   
55  558  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  30.55   
56  554  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  30.66   
57  575  Dreyer Magnus  2007  KALUNDBORG  0743AG  25 m  31.17   
58  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  31.29   
59  447  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  31.37   
60  567  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  31.43   
61  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  31.90   
62  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  32.11   
63  640  Munkholm Mikkel  2006  DRAGSHOLM  0631AE  25 m  32.43   
64  571  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  33.19   
65  668  Bjørnsteen William  2008  SK-SYD  0829AB  25 m  33.23   
66  657  Møller Jakob Bagge  2006  SK-SYD  0605AK  25 m  33.63   
67  810  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  25 m  33.63   
68  604  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  34.04   
69  450  Ibsen Sebastian Bruun  2007  ROSKILDE  0785AI  25 m  34.44   
70  589  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  34.87   
71  667  Pyndt Viktor Damkjær  2008  SK-SYD  0841AG  25 m  35.54   
72  644  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  25 m  35.99   
73  577  Simonsen Morten Broni  2005  KALUNDBORG  0521AP  25 m  36.25   
74  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  36.48   
75  414  Kalcher Pascal  2008  SCHWERIN    25 m  36.56   
76  439  Koefoed-Holm Anders  2006  RØNNE  0649AF  25 m  36.78   
77  579  Pettersen Noah  2007  KALUNDBORG  0749AJ  25 m  37.38   
78  570  Bagge Jakob  2006  KALUNDBORG  0611AQ  25 m  37.69   
79  654  Veliqi Dion  2008  SK-SYD  0843AI  25 m  38.01   
80  436  Boss Elias Løkken  2008  RØNNE  0883AE  25 m  38.23   
81  572  Ørsberg Johan Reimer  2008  KALUNDBORG  0817AF  25 m  38.28   
82  526  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  39.31   
83  573  Petersen Jonas Scheby  2007  KALUNDBORG  0759AJ  25 m  39.70   
84  808  Hoffgaard Thor  2006  VORDINGB  0653AL  25 m  40.02   
85  697  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m  40.73   
86  718  Plough David  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  41.94   
87  662  Stabell-Jørgensen Mikkel  2009  SK-SYD  0951AF  25 m  42.04   
88  485  Andersen Adam Hardt  2008  RINGSTED  0809AJ  25 m  43.76   
89  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m  45.78   
90  584  Hansen Sander Y  2009  KALUNDBORG  0913AC  25 m  46.17   
91  508  Pedersen Adam Berg  2009  RINGSTED  0945AD  25 m  47.28   
92  510  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED  0699AM  25 m  48.94   
93  490  Sannerud August  2011  RINGSTED  1145AC  25 m     
94  491  Sørensen David  2009  RINGSTED  0923BB  25 m     
95  493  Sukkot Gabriel  2009  RINGSTED  0933BC  25 m     
96  494  Haak Hector  2010  RINGSTED  1051AF  25 m     
97  499  Larsen Nikolaj Klempar  2010  RINGSTED  1053AF  25 m     
98  500  Hommel-Nielsen Rune Toke  2009  RINGSTED  0935BC  25 m     
99  502  Rys-Bojsen Teodor  2009  RINGSTED  0937BC  25 m     
100  503  Sannerúd Alexander Saust  2008  RINGSTED  0851AN  25 m     
101  504  Larsen Elias Foss  2008  RINGSTED  0857AN  25 m     
102  722  Lau Tsz-Wai Alfred  2008  TRITON B  0865AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
7_S
Løb 7, 100m Butterfly Damer 
 
Sponsor: Dagligbrugsen Høm 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
568  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  1:04.55   
680  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  1:05.30   
690  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  1:05.88   
469  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  1:07.43   
684  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  1:07.96   
713  Auerbach-Lind Kamille  2001  TRITON B  0112AL  25 m  1:08.00   
607  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  1:08.32   
682  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:08.89   
472  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:09.16   
10  660  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:09.63   
11  620  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:12.41   
12  412  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN    25 m  1:12.46   
13  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:13.27   
14  556  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  1:14.34   
15  801  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  25 m  1:15.86   
16  659  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  1:16.01   
17  565  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:16.40   
18  699  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  1:20.52   
19  522  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:20.73   
20  612  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:21.15   
21  430  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  1:21.59   
22  413  Haberer Melina  2008  SCHWERIN    25 m  1:21.68   
23  427  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  1:21.76   
24  643  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  25 m  1:25.98   
25  814  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  25 m  1:26.39   
26  438  Bergmann Karla  2007  RØNNE  0742AJ  25 m  1:28.12   
27  420  Pickenbach Ylva Clara  2007  SCHWERIN    25 m  1:35.30   
28  423  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  1:35.95   
29  819  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB  0708AL  25 m  1:36.00   
30  519  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:36.39   
31  422  Rohde Leila-Christina  2007  SCHWERIN    25 m  1:41.43   
32  458  Friis Augusta Anemone  2006  ROSKILDE  0628AW  25 m  2:18.61   
33  511  Jensen Chili Fløe  2006  RINGSTED  0632AT  25 m     
34  630  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
8_S
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: Louis Nielsen 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
670  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  55.21   
715  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  25 m  56.27   
617  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  57.65   
685  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  57.89   
433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  59.62   
634  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  1:00.44   
692  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  1:00.79   
638  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  25 m  1:01.61   
672  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  1:01.84   
10  833  Lykke Silas  2003  RINGSTED  0339AP  25 m  1:03.00   
11  807  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  1:03.76   
12  676  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:04.04   
13  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:04.96   
14  671  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:05.74   
15  714  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  25 m  1:05.94   
16  636  Jørgensen Nichlas  2004  DRAGSHOLM  0439AK  25 m  1:08.07   
17  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  1:08.31   
18  666  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  1:09.56   
19  540  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m  1:09.86   
20  695  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  1:09.87   
21  645  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  25 m  1:10.10   
22  675  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  1:12.11   
23  471  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  1:13.35   
24  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:18.04   
25  709  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  1:18.67   
26  594  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  1:19.34   
27  529  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  1:19.40   
28  626  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:19.92   
29  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:20.64   
30  597  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:21.08   
31  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:25.85   
32  518  Houman Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  1:33.66   
33  573  Petersen Jonas Scheby  2007  KALUNDBORG  0759AJ  25 m  1:36.49   
34  408  Franz Oliver  2007  SCHWERIN    25 m  1:39.18   
35  600  Bruus Christian  2006  HERLUFSHOL  0631AN  25 m  1:44.60   
36  658  Halberg Jalte Harpsøe  2008  SK-SYD  0881AI  25 m  1:44.79   
37  428  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  1:49.07   
38  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  1:49.75   
39  818  Miland Frederik  2005  VORDINGB  0553AQ  25 m  1:55.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
9_S
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: Watery 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
566  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  33.75   
691  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  33.87   
680  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  34.05   
446  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  36.76   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  37.31   
425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  37.39   
605  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  37.50   
564  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG  0442BC  25 m  38.78   
405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  39.01   
10  639  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  25 m  39.78   
11  653  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  39.81   
12  557  Nielsen Olivia  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  41.57   
13  704  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  41.57   
14  696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  41.61   
15  811  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  41.79   
16  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  42.18   
17  703  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  43.50   
18  410  Goldberg Antonia  2005  SCHWERIN    25 m  43.84   
19  641  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  25 m  44.07   
20  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  44.82   
21  805  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  45.17   
22  648  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  25 m  45.29   
23  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  46.59   
24  426  Kennerwall Penny  2008  RONNEBY SS  AK5808  25 m  46.67   
25  524  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  46.81   
26  422  Rohde Leila-Christina  2007  SCHWERIN    25 m  47.09   
27  706  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  47.28   
28  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  47.61   
29  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  49.05   
30  440  Christiansen Sofie  2005  RØNNE  0558AV  25 m  49.82   
31  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  49.85   
32  517  Redke Maja Burø  2007  RINGSTED  0718AO  25 m  49.97   
33  434  Sohn Ida  2008  RØNNE  0822AD  25 m  50.02   
34  460  Maeyer Eva De  2009  ROSKILDE  0918AB  25 m  50.32   
35  461  Vincentz Julia  2007  ROSKILDE  0778AU  25 m  50.50   
36  815  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  25 m  51.61   
37  650  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  25 m  51.72   
38  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  53.56   
39  512  Juul-Andersen Ellen  2010  RINGSTED  1028AC  25 m  53.57   
40  708  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  53.81   
41  515  Johansen Klara Ina Emilie  2007  RINGSTED  0776AS  25 m  57.01   
42  531  Hansen Agnes Pries  2010  NAKSKOV  1084AC  25 m  59.27   
43  516  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED  0808AH  25 m  59.39   
44  586  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  59.46   
45  606  Jakobsen Emilie  2010  HERLUFSHOL  1024AF  25 m  1:00.02   
46  505  Guul Julie  2008  RINGSTED  0858AC  25 m  1:00.07   
47  609  Würfel Filippa  2010  HERLUFSHOL  1026AF  25 m  1:00.63   
48  707  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  1:00.75   
49  509  Bæch Anna  2009  RINGSTED  0922AA  25 m  1:02.16   
50  717  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  1:04.74   
51  514  Schaarup Karla Hemming  2009  RINGSTED  0940BB  25 m  1:06.28   
52  459  Hauch Karoline  2009  ROSKILDE  0936AJ  25 m     
53  462  Beyarslan Lidia  2008  ROSKILDE  0820AR  25 m     
54  486  Taraboi Alesia Gabriela  2008  RINGSTED  0874AT  25 m     
55  487  Thaysen Alma C.  2011  RINGSTED  1108AD  25 m     
56  489  Tissera Asanka  2010  RINGSTED  1096AI  25 m     
57  492  Sonne Emma Dejløw  2011  RINGSTED  1110AD  25 m     
58  496  Jørgensen Jasmin Fleur  2007  RINGSTED  0770AY  25 m     
59  497  Johansen Jóhanna  2008  RINGSTED  0878AT  25 m     
60  498  Jørgensen Lærke Neya  2010  RINGSTED  1098AI  25 m     
61  501  Damsgaard Silje Wind  2008  RINGSTED  0882AT  25 m     
62  506  Nielsen Mejse  2008  RINGSTED  0880AT  25 m     
63  507  Grønnehøj Frida  2008  RINGSTED  0826AT  25 m     
64  591  Lærke Andersen Haurslev  2007  KALUNDBORG  0776AY  25 m     
65  614  Wester Laura  2008  HERLUFSHOL  0894AQ  25 m     
66  721  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
10_S
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: Netto Næstvedvej 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
553  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  28.92   
683  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  28.94   
674  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  29.29   
453  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  30.51   
481  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  30.73   
677  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  30.96   
813  Klingberg Emil  1987  VORDINGB  8705AB  25 m  31.00   
611  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  31.56   
418  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN    25 m  32.07   
10  666  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  32.60   
11  633  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  25 m  32.65   
12  549  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  32.98   
13  545  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  33.19   
14  681  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  33.87   
15  673  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  34.70   
16  555  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  34.75   
17  651  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  34.79   
18  542  Petersen Sebastian H.  2003  NAKSKOV  0385AQ  25 m  34.85   
19  449  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  34.98   
20  804  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  35.14   
21  482  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  35.70   
22  816  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  25 m  35.99   
23  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  36.08   
24  672  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  36.84   
25  637  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  25 m  36.90   
26  451  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  37.24   
27  530  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  37.61   
28  407  Deissler Fiete Maximilian  2006  SCHWERIN    25 m  39.83   
29  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  40.19   
30  419  Papenbroock Maarten-Jorgen  2004  SCHWERIN    25 m  41.27   
31  589  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  42.62   
32  623  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  43.85   
33  537  Larsen August  2005  NAKSKOV  0547AO  25 m  43.93   
34  640  Munkholm Mikkel  2006  DRAGSHOLM  0631AE  25 m  44.16   
35  525  Pedersen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  45.06   
36  658  Halberg Jalte Harpsøe  2008  SK-SYD  0881AI  25 m  45.47   
37  657  Møller Jakob Bagge  2006  SK-SYD  0605AK  25 m  45.53   
38  408  Franz Oliver  2007  SCHWERIN    25 m  46.51   
39  403  Schmill Hugo  2009  SCHWERIN    25 m  48.14   
40  697  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m  48.89   
41  624  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL  0641AN  25 m  49.36   
42  604  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  50.15   
43  435  Trampedach Tobias Sejr  2008  RØNNE  0805AE  25 m  51.41   
44  439  Koefoed-Holm Anders  2006  RØNNE  0649AF  25 m  51.48   
45  649  Rasmussen Mic Langhoff  2005  DRAGSHOLM  0533AQ  25 m  51.67   
46  662  Stabell-Jørgensen Mikkel  2009  SK-SYD  0951AF  25 m  52.96   
47  464  Møller-Munkøe Tobias  2008  ROSKILDE  0895AB  25 m  56.13   
48  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m  1:02.45   
49  661  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:02.53   
50  584  Hansen Sander Y  2009  KALUNDBORG  0913AC  25 m  1:03.65   
51  490  Sannerud August  2011  RINGSTED  1145AC  25 m     
52  491  Sørensen David  2009  RINGSTED  0923BB  25 m     
53  493  Sukkot Gabriel  2009  RINGSTED  0933BC  25 m     
54  494  Haak Hector  2010  RINGSTED  1051AF  25 m     
55  499  Larsen Nikolaj Klempar  2010  RINGSTED  1053AF  25 m     
56  500  Hommel-Nielsen Rune Toke  2009  RINGSTED  0935BC  25 m     
57  502  Rys-Bojsen Teodor  2009  RINGSTED  0937BC  25 m     
58  503  Sannerúd Alexander Saust  2008  RINGSTED  0851AN  25 m     
59  504  Larsen Elias Foss  2008  RINGSTED  0857AN  25 m     
60  722  Lau Tsz-Wai Alfred  2008  TRITON B  0865AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
11_S
Løb 11, 100m Medley Damer 
 
Sponsor: Nordea Fonden 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
401  Bro Signe  1999  TRITON B  9942AA  25 m  1:04.58   
689  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  1:05.42   
432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  1:06.11   
713  Auerbach-Lind Kamille  2001  TRITON B  0112AL  25 m  1:07.71   
694  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  1:08.37   
682  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:08.39   
691  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  1:09.36   
684  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  1:09.63   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  1:10.42   
10  822  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  1:10.50   
11  560  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  1:10.74   
12  563  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:11.55   
13  398  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  AEGIR    25 m  1:11.70   
14  475  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  1:12.27   
15  690  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  1:12.32   
16  821  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  1:13.10   
17  587  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  1:14.35   
18  478  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:14.51   
19  696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  1:15.30   
20  559  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  1:15.38   
21  660  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:16.11   
22  405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  1:16.18   
23  547  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:16.26   
24  688  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:16.29   
25  613  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:16.51   
26  612  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:17.70   
27  596  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:17.76   
28  605  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  1:17.76   
29  608  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  1:18.06   
30  647  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  25 m  1:18.18   
31  412  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN    25 m  1:18.56   
32  557  Nielsen Olivia  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  1:18.98   
33  704  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  1:18.99   
34  700  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  1:19.30   
35  703  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  1:19.46   
36  801  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  25 m  1:19.98   
37  582  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  1:19.99   
38  635  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  25 m  1:20.12   
39  643  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  25 m  1:20.13   
40  444  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  1:20.14   
41  437  Bergmann Mille  2004  RØNNE  0408AR  25 m  1:20.52   
42  410  Goldberg Antonia  2005  SCHWERIN    25 m  1:20.57   
43  699  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  1:20.86   
44  550  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:21.16   
45  569  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  1:21.25   
46  535  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m  1:21.53   
47  814  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  25 m  1:22.03   
48  454  Olsen Frederikke  2006  ROSKILDE  0662AW  25 m  1:22.28   
49  552  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  1:22.35   
50  406  Czech Antonia  2008  SCHWERIN    25 m  1:22.53   
51  583  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  1:23.14   
52  522  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:23.46   
53  533  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  1:23.69   
54  519  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:23.75   
55  593  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  25 m  1:23.79   
56  413  Haberer Melina  2008  SCHWERIN    25 m  1:24.66   
57  423  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  1:24.95   
58  456  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  1:24.95   
59  524  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  1:25.18   
60  399  Gudmundsdottir Heida Dogg  2007  BREIDABLIK    25 m  1:25.52   
61  805  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  1:25.57   
62  811  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  1:25.77   
63  812  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  25 m  1:26.56   
64  434  Sohn Ida  2008  RØNNE  0822AD  25 m  1:27.20   
65  474  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  1:27.30   
66  546  Pedersen Masha Jul  2006  NÆSTVED  0684AG  25 m  1:27.85   
67  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  1:28.19   
68  521  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  1:28.28   
69  819  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB  0708AL  25 m  1:28.66   
70  438  Bergmann Karla  2007  RØNNE  0742AJ  25 m  1:28.93   
71  457  Erringsø Kristine  2004  ROSKILDE  0434BD  25 m  1:29.58   
72  452  Sørensen Silje Hylleberg  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  1:29.71   
73  420  Pickenbach Ylva Clara  2007  SCHWERIN    25 m  1:30.14   
74  648  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  25 m  1:30.34   
75  646  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  25 m  1:30.90   
76  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  1:31.04   
77  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  1:31.28   
78  426  Kennerwall Penny  2008  RONNEBY SS  AK5808  25 m  1:32.79   
79  511  Jensen Chili Fløe  2006  RINGSTED  0632AT  25 m  1:33.72   
80  625  Pedersen Silje Rud  2007  HERLUFSHOL  0732AP  25 m  1:33.86   
81  631  Strate Caroline Risager  2007  HERLUFSHOL  0732AU  25 m  1:34.08   
82  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  1:34.11   
83  619  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  25 m  1:34.96   
84  460  Maeyer Eva De  2009  ROSKILDE  0918AB  25 m  1:34.99   
85  588  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  1:36.96   
86  622  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  1:36.96   
87  706  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  1:37.68   
88  585  Mortensen Shauli  2006  KALUNDBORG  0638AU  25 m  1:38.13   
89  517  Redke Maja Burø  2007  RINGSTED  0718AO  25 m  1:39.03   
90  629  Paulsen Victoria  2006  HERLUFSHOL  0614AP  25 m  1:39.96   
91  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  1:40.83   
92  440  Christiansen Sofie  2005  RØNNE  0558AV  25 m  1:40.85   
93  523  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  1:41.67   
94  458  Friis Augusta Anemone  2006  ROSKILDE  0628AW  25 m  1:41.71   
95  711  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m  1:43.36   
96  574  Jensen Lærke  2008  KALUNDBORG  0876AJ  25 m  1:45.17   
97  598  Johansen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  1:45.54   
98  708  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  1:45.77   
99  707  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  1:50.09   
100  442  Schwarzenburg Mila  2007  RØNNE  0718AP  25 m  1:51.58   
101  512  Juul-Andersen Ellen  2010  RINGSTED  1028AC  25 m  1:54.95   
102  509  Bæch Anna  2009  RINGSTED  0922AA  25 m  1:59.22   
103  717  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  2:03.58   
104  531  Hansen Agnes Pries  2010  NAKSKOV  1084AC  25 m  2:20.58   
105  586  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  2:30.59   
106  461  Vincentz Julia  2007  ROSKILDE  0778AU  25 m     
107  606  Jakobsen Emilie  2010  HERLUFSHOL  1024AF  25 m     
108  650  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
12_S
Løb 12, 100m Medley Herrer 
 
Sponsor: Søgade Begravelse 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
400  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  53.17   
677  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  57.47   
670  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  58.17   
693  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  25 m  59.64   
715  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  25 m  1:00.61   
561  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  1:02.66   
685  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  1:02.95   
678  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  1:04.35   
807  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  1:05.07   
10  687  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  1:05.28   
11  433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  1:05.88   
12  634  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  1:06.22   
13  638  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  25 m  1:06.74   
14  637  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  25 m  1:06.78   
15  671  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:06.92   
16  651  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  1:07.09   
17  480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  1:07.42   
18  611  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  1:07.72   
19  549  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  1:07.84   
20  541  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  1:08.16   
21  443  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  1:08.46   
22  675  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  1:08.64   
23  710  Castella Nicholas  2007  TRITON B  0729AL  25 m  1:08.99   
24  397  Asgeirsson Skuli  2002  AEGIR    25 m  1:09.08   
25  676  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:09.17   
26  661  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:09.54   
27  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:09.62   
28  714  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  25 m  1:09.63   
29  800  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  1:10.21   
30  597  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:10.51   
31  804  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  1:10.79   
32  681  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  1:10.83   
33  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:10.98   
34  679  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  1:11.37   
35  482  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  1:12.28   
36  581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  1:12.84   
37  445  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  1:13.06   
38  645  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  25 m  1:13.73   
39  664  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  1:13.77   
40  626  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:13.98   
41  695  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  1:14.17   
42  419  Papenbroock Maarten-Jorgen  2004  SCHWERIN    25 m  1:14.79   
43  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:14.98   
44  538  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  1:15.48   
45  455  From Mads Holger  2004  ROSKILDE  0445AL  25 m  1:15.49   
46  554  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  1:15.50   
47  618  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:16.62   
48  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:17.80   
49  558  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  1:17.81   
50  702  Wohlfahrt Mads Emil  2006  TRITON B  0669AE  25 m  1:18.11   
51  529  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  1:18.30   
52  575  Dreyer Magnus  2007  KALUNDBORG  0743AG  25 m  1:18.85   
53  580  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  1:19.00   
54  709  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  1:19.23   
55  447  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:19.37   
56  655  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  1:19.51   
57  623  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  1:22.35   
58  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:22.51   
59  642  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  25 m  1:22.92   
60  701  Morthorst Oscar David  2007  TRITON B  0753AF  25 m  1:23.05   
61  668  Bjørnsteen William  2008  SK-SYD  0829AB  25 m  1:24.81   
62  567  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:25.44   
63  528  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  1:25.48   
64  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:25.56   
65  518  Houman Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  1:26.45   
66  810  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  25 m  1:26.49   
67  592  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  25 m  1:26.79   
68  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  1:26.80   
69  600  Bruus Christian  2006  HERLUFSHOL  0631AN  25 m  1:28.66   
70  571  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  1:28.75   
71  657  Møller Jakob Bagge  2006  SK-SYD  0605AK  25 m  1:29.71   
72  624  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL  0641AN  25 m  1:31.56   
73  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  1:31.70   
74  525  Pedersen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  1:31.82   
75  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  1:32.11   
76  573  Petersen Jonas Scheby  2007  KALUNDBORG  0759AJ  25 m  1:32.35   
77  464  Møller-Munkøe Tobias  2008  ROSKILDE  0895AB  25 m  1:32.50   
78  450  Ibsen Sebastian Bruun  2007  ROSKILDE  0785AI  25 m  1:32.76   
79  644  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  25 m  1:36.66   
80  403  Schmill Hugo  2009  SCHWERIN    25 m  1:36.71   
81  428  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  1:37.73   
82  439  Koefoed-Holm Anders  2006  RØNNE  0649AF  25 m  1:37.90   
83  667  Pyndt Viktor Damkjær  2008  SK-SYD  0841AG  25 m  1:38.67   
84  579  Pettersen Noah  2007  KALUNDBORG  0749AJ  25 m  1:39.11   
85  436  Boss Elias Løkken  2008  RØNNE  0883AE  25 m  1:42.77   
86  808  Hoffgaard Thor  2006  VORDINGB  0653AL  25 m  1:43.27   
87  526  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  1:43.31   
88  572  Ørsberg Johan Reimer  2008  KALUNDBORG  0817AF  25 m  1:43.36   
89  818  Miland Frederik  2005  VORDINGB  0553AQ  25 m  1:45.00   
90  654  Veliqi Dion  2008  SK-SYD  0843AI  25 m  1:51.21   
91  718  Plough David  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  1:54.35   
92  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m  1:56.63   
93  510  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED  0699AM  25 m  2:05.15   
94  485  Andersen Adam Hardt  2008  RINGSTED  0809AJ  25 m     
95  508  Pedersen Adam Berg  2009  RINGSTED  0945AD  25 m     
96  570  Bagge Jakob  2006  KALUNDBORG  0611AQ  25 m     
97  577  Simonsen Morten Broni  2005  KALUNDBORG  0521AP  25 m     
98  584  Hansen Sander Y  2009  KALUNDBORG  0913AC  25 m     
99  649  Rasmussen Mic Langhoff  2005  DRAGSHOLM  0533AQ  25 m     
100  662  Stabell-Jørgensen Mikkel  2009  SK-SYD  0951AF  25 m     
101  697  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
13_S
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: Scandic Hotel 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
556  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  2:40.18   
446  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  2:41.80   
551  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  2:55.67   
473  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  25 m  2:56.11   
548  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  2:58.38   
469  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  3:00.37   
613  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  3:03.36   
425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  3:04.95   
653  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  3:06.87   
10  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  3:10.74   
11  620  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  3:29.30   
12  700  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  3:29.50   
13  534  Petersen Signe Hofmann  2006  NAKSKOV  0612AU  25 m  3:39.35   
14  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  3:45.78   
15  413  Haberer Melina  2008  SCHWERIN    25 m  3:46.90   
16  527  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  3:48.33   
17  820  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  3:50.00   
18  711  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m  3:56.33   
19  815  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  25 m  4:00.00   
20  440  Christiansen Sofie  2005  RØNNE  0558AV  25 m  4:14.93   
21  516  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED  0808AH  25 m  4:22.97   
22  515  Johansen Klara Ina Emilie  2007  RINGSTED  0776AS  25 m  4:23.65   
23  630  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
14_S
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
683  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  2:24.26   
553  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  2:26.07   
611  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  2:28.60   
666  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  2:33.29   
543  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  25 m  2:37.34   
555  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:41.47   
594  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  2:45.11   
632  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  25 m  2:47.06   
816  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  25 m  2:51.80   
10  449  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  2:54.85   
11  451  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  2:58.11   
12  407  Deissler Fiete Maximilian  2006  SCHWERIN    25 m  3:08.29   
13  701  Morthorst Oscar David  2007  TRITON B  0753AF  25 m  3:12.13   
14  589  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  3:31.64   
15  640  Munkholm Mikkel  2006  DRAGSHOLM  0631AE  25 m  3:33.21   
16  658  Halberg Jalte Harpsøe  2008  SK-SYD  0881AI  25 m  3:33.28   
17  435  Trampedach Tobias Sejr  2008  RØNNE  0805AE  25 m  3:47.62   
18  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  3:49.85   
19  408  Franz Oliver  2007  SCHWERIN    25 m  3:53.83   
20  808  Hoffgaard Thor  2006  VORDINGB  0653AL  25 m  4:02.78   
21  403  Schmill Hugo  2009  SCHWERIN    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
15_S
Løb 15, 4X50m Medley Damer 
 
Sponsor: Ringsted Outlet 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
785  Triton Damer 1  2001  TRITON B    25 m  1:57.10   
786  Triton Damer 2  2001  TRITON B    25 m  2:01.02   
752  Kalundborg Piger 1  2004  KALUNDBORG    25 m  2:02.66   
787  Triton Damer 3  2000  TRITON B    25 m  2:07.14   
763  Hg Ladies  2001  HERLUFSHOL    25 m  2:08.03   
747  Nif Piger  2003  NÆSTVED    25 m  2:10.61   
729  Ringsted Piger 1  2002  RINGSTED    25 m  2:13.45   
829  Mannschaft 1  2000  SCHWERIN    25 m  2:15.43   
788  Triton Damer 4  2002  TRITON B    25 m  2:18.16   
10  765  Hg Ladies 2  2005  HERLUFSHOL    25 m  2:18.61   
11  735  Ringsted Piger 2  2005  RINGSTED    25 m  2:19.10   
12  753  Kalundborg Piger 2  2004  KALUNDBORG    25 m  2:19.57   
13  823  Vsk Piger 1  2000  VORDINGB    25 m  2:20.00   
14  750  Nif Piger 1  2004  NÆSTVED    25 m  2:26.22   
15  723  Roskilde Svømning - Piger I  2005  ROSKILDE    25 m  2:29.93   
16  767  Hg Ladies 3  2007  HERLUFSHOL    25 m  2:39.21   
17  736  Ringsted Piger 3  2004  RINGSTED    25 m  2:39.84   
18  824  Vsk Piger 2  2005  VORDINGB    25 m  2:40.00   
19  832  Rss 1  RONNEBY SS    25 m  2:45.00   
20  789  Triton Damer 5  2006  TRITON B    25 m  2:46.91   
21  754  Kalundborg Piger 3  2006  KALUNDBORG    25 m  2:47.66   
22  737  Ringsted Piger 4  2006  RINGSTED    25 m  3:02.51   
23  772  Hg Ladies 4  2007  HERLUFSHOL    25 m  3:14.77   
24  738  Ringsted Piger 5  2007  RINGSTED    25 m  3:30.08   
25  728  Roskilde Skjoldmøer  2006  ROSKILDE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
16_S
Løb 16, 4X50m Medley Herrer 
 
Sponsor: Ringsted Outlet 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
780  Triton Herrer 1  1998  TRITON B    25 m  1:44.03   
781  Triton Herrer 2  2000  TRITON B    25 m  1:49.32   
748  Nif Drenge  1997  NÆSTVED    25 m  1:51.94   
782  Triton Herrer 3  2000  TRITON B    25 m  1:53.50   
730  Ringsted Drenge 1  2001  RINGSTED    25 m  1:55.92   
764  Hg Boys  2001  HERLUFSHOL    25 m  1:59.78   
774  Sydswim Drenge 1  2004  SK-SYD    25 m  2:00.35   
783  Triton Herrer 4  2003  TRITON B    25 m  2:00.55   
724  Roskilde Svømning - Drenge I  2004  ROSKILDE    25 m  2:01.49   
10  784  Triton Herrer 5  2003  TRITON B    25 m  2:06.81   
11  732  Ringsted Drenge 2  2004  RINGSTED    25 m  2:07.28   
12  827  Red Panties Vsk  2003  VORDINGB    25 m  2:10.00   
13  830  Mannschaft 2  2000  SCHWERIN    25 m  2:12.86   
14  755  Kalundborg Drenge 1  2001  KALUNDBORG    25 m  2:15.34   
15  766  Hg Boys 2  2005  HERLUFSHOL    25 m  2:19.10   
16  725  Roskilde Svømning - Drenge Ii  2005  ROSKILDE    25 m  2:20.98   
17  733  Ringsted Drenge 3  2004  RINGSTED    25 m  2:24.85   
18  803  Vsk Drenge 2  2003  VORDINGB    25 m  2:30.00   
19  775  Sydswim Drenge 2  2002  SK-SYD    25 m  2:30.09   
20  776  Sydswim Youngster 08  2008  SK-SYD    25 m  2:36.14   
21  756  Kalundborg Drenge 2  2005  KALUNDBORG    25 m  2:42.05   
22  757  Kalundborg Drenge 3  2006  KALUNDBORG    25 m  2:46.97   
23  734  Ringsted Drenge 4  2005  RINGSTED    25 m  2:56.77   
24  768  Hg Boys 3  2005  HERLUFSHOL    25 m  3:01.28   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
17_S
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: Plastmo 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  56.77   
568  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  57.94   
694  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  58.26   
686  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  58.47   
689  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  59.21   
822  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  1:00.58   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  1:00.69   
682  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:00.91   
475  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  1:01.05   
10  563  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:01.22   
11  684  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  1:01.69   
12  566  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:01.79   
13  551  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  1:02.07   
14  587  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  1:02.15   
15  446  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  1:02.25   
16  398  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  AEGIR    25 m  1:02.30   
17  469  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  1:02.78   
18  607  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  1:02.89   
19  472  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:02.97   
20  465  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  1:03.38   
21  467  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  1:03.40   
22  412  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN    25 m  1:03.45   
23  641  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  25 m  1:03.62   
24  466  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  25 m  1:04.34   
25  596  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:04.75   
26  444  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  1:04.98   
27  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:05.01   
28  716  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  25 m  1:05.05   
29  478  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:05.21   
30  437  Bergmann Mille  2004  RØNNE  0408AR  25 m  1:05.70   
31  688  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:05.73   
32  547  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:05.92   
33  427  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  1:06.00   
34  564  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG  0442BC  25 m  1:06.01   
35  696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  1:06.35   
36  405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  1:06.43   
37  635  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  25 m  1:06.51   
38  536  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m  1:06.52   
39  608  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  1:06.55   
40  456  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  1:06.57   
41  643  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  25 m  1:07.04   
42  610  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:07.05   
43  559  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  1:07.48   
44  565  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:07.65   
45  425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  1:07.81   
46  569  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  1:08.00   
47  550  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:08.12   
48  639  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  25 m  1:08.51   
49  653  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  1:09.09   
50  582  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  1:09.47   
51  457  Erringsø Kristine  2004  ROSKILDE  0434BD  25 m  1:10.66   
52  535  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m  1:10.79   
53  552  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  1:11.07   
54  524  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  1:11.08   
55  438  Bergmann Karla  2007  RØNNE  0742AJ  25 m  1:11.41   
56  583  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  1:11.44   
57  410  Goldberg Antonia  2005  SCHWERIN    25 m  1:11.58   
58  812  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  25 m  1:11.91   
59  399  Gudmundsdottir Heida Dogg  2007  BREIDABLIK    25 m  1:12.65   
60  406  Czech Antonia  2008  SCHWERIN    25 m  1:12.95   
61  648  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  25 m  1:12.99   
62  474  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  1:13.23   
63  519  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:13.52   
64  820  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  1:14.69   
65  521  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  1:15.20   
66  811  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  1:15.43   
67  484  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  25 m  1:15.54   
68  434  Sohn Ida  2008  RØNNE  0822AD  25 m  1:15.72   
69  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  1:15.89   
70  534  Petersen Signe Hofmann  2006  NAKSKOV  0612AU  25 m  1:16.51   
71  646  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  25 m  1:16.58   
72  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  1:16.61   
73  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  1:17.21   
74  423  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  1:17.37   
75  422  Rohde Leila-Christina  2007  SCHWERIN    25 m  1:17.40   
76  452  Sørensen Silje Hylleberg  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  1:17.43   
77  630  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  25 m  1:17.49   
78  413  Haberer Melina  2008  SCHWERIN    25 m  1:18.41   
79  426  Kennerwall Penny  2008  RONNEBY SS  AK5808  25 m  1:19.68   
80  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  1:19.75   
81  574  Jensen Lærke  2008  KALUNDBORG  0876AJ  25 m  1:20.51   
82  593  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  25 m  1:20.58   
83  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  1:21.01   
84  815  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  25 m  1:21.60   
85  523  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  1:23.23   
86  598  Johansen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  1:23.52   
87  603  Jespersen Ellen Sofie  2007  HERLUFSHOL  0784AU  25 m  1:24.83   
88  622  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  1:25.04   
89  629  Paulsen Victoria  2006  HERLUFSHOL  0614AP  25 m  1:25.43   
90  619  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  25 m  1:26.36   
91  458  Friis Augusta Anemone  2006  ROSKILDE  0628AW  25 m  1:26.80   
92  588  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  1:27.50   
93  442  Schwarzenburg Mila  2007  RØNNE  0718AP  25 m  1:28.95   
94  705  Andersen Thea Emilia  2007  TRITON B  0748AW  25 m  1:29.66   
95  585  Mortensen Shauli  2006  KALUNDBORG  0638AU  25 m  1:31.22   
96  708  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  1:36.24   
97  532  Thomns Emma  2009  NAKSKOV  0912AF  25 m  1:36.25   
98  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  1:37.97   
99  707  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  1:40.34   
100  512  Juul-Andersen Ellen  2010  RINGSTED  1028AC  25 m  1:40.89   
101  586  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  1:48.95   
102  515  Johansen Klara Ina Emilie  2007  RINGSTED  0776AS  25 m  1:50.40   
103  509  Bæch Anna  2009  RINGSTED  0922AA  25 m  1:50.61   
104  717  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  1:54.86   
105  516  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED  0808AH  25 m  1:55.83   
106  531  Hansen Agnes Pries  2010  NAKSKOV  1084AC  25 m  2:06.51   
107  505  Guul Julie  2008  RINGSTED  0858AC  25 m     
108  506  Nielsen Mejse  2008  RINGSTED  0880AT  25 m     
109  514  Schaarup Karla Hemming  2009  RINGSTED  0940BB  25 m     
110  590  Laursen Emma Friis  2007  KALUNDBORG  0774AY  25 m     
111  591  Lærke Andersen Haurslev  2007  KALUNDBORG  0776AY  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
18_S
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
683  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  51.67   
715  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  25 m  52.19   
670  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  52.56   
576  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  52.58   
617  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  53.06   
674  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  53.49   
673  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  53.56   
479  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  53.61   
553  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  54.11   
10  633  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  25 m  54.46   
11  539  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  54.51   
12  453  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  54.71   
13  561  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  54.73   
14  433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  55.31   
15  687  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  55.70   
16  545  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  55.92   
17  692  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  55.96   
18  541  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  56.06   
19  672  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  56.18   
20  481  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  56.26   
21  632  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  25 m  56.38   
22  807  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  56.74   
23  651  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  56.92   
24  397  Asgeirsson Skuli  2002  AEGIR    25 m  57.02   
25  634  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  57.30   
26  418  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN    25 m  57.81   
27  549  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  58.03   
28  671  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  58.04   
29  809  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  58.09   
30  544  Hansen Valdemar Piihl  2001  NAKSKOV  0177AI  25 m  58.14   
31  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  58.35   
32  637  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  25 m  58.46   
33  480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  58.84   
34  675  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  59.19   
35  555  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  59.26   
36  676  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  59.32   
37  666  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  59.76   
38  543  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  25 m  59.78   
39  594  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  1:00.13   
40  664  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  1:00.13   
41  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:00.50   
42  661  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:00.66   
43  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:00.77   
44  679  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  1:00.90   
45  455  From Mads Holger  2004  ROSKILDE  0445AL  25 m  1:01.18   
46  636  Jørgensen Nichlas  2004  DRAGSHOLM  0439AK  25 m  1:01.26   
47  800  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  1:01.26   
48  833  Lykke Silas  2003  RINGSTED  0339AP  25 m  1:01.50   
49  530  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  1:02.25   
50  445  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  1:02.31   
51  581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  1:02.33   
52  804  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  1:02.54   
53  540  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m  1:02.68   
54  482  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  1:02.91   
55  419  Papenbroock Maarten-Jorgen  2004  SCHWERIN    25 m  1:03.25   
56  655  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  1:03.35   
57  578  Ahmad Mutasem  2001  KALUNDBORG  0187AT  25 m  1:04.38   
58  642  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  25 m  1:04.73   
59  626  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:04.85   
60  597  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:05.09   
61  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:05.16   
62  580  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  1:05.23   
63  554  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  1:05.75   
64  471  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  1:06.21   
65  816  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  25 m  1:07.24   
66  618  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:07.33   
67  538  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  1:07.39   
68  447  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:07.67   
69  407  Deissler Fiete Maximilian  2006  SCHWERIN    25 m  1:07.72   
70  529  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  1:08.07   
71  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:08.23   
72  558  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  1:08.35   
73  652  Andresen Anders  2006  SK-SYD  0645AN  25 m  1:08.63   
74  575  Dreyer Magnus  2007  KALUNDBORG  0743AG  25 m  1:09.05   
75  709  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  1:09.98   
76  528  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  1:10.04   
77  834  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  1:10.33  EFT 
78  537  Larsen August  2005  NAKSKOV  0547AO  25 m  1:11.04   
79  668  Bjørnsteen William  2008  SK-SYD  0829AB  25 m  1:11.42   
80  567  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:11.47   
81  702  Wohlfahrt Mads Emil  2006  TRITON B  0669AE  25 m  1:11.63   
82  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  1:11.92   
83  663  Riis Noa  2008  SK-SYD  0859AE  25 m  1:12.43   
84  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:12.44   
85  657  Møller Jakob Bagge  2006  SK-SYD  0605AK  25 m  1:13.81   
86  450  Ibsen Sebastian Bruun  2007  ROSKILDE  0785AI  25 m  1:15.04   
87  604  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  1:15.34   
88  649  Rasmussen Mic Langhoff  2005  DRAGSHOLM  0533AQ  25 m  1:16.04   
89  701  Morthorst Oscar David  2007  TRITON B  0753AF  25 m  1:17.04   
90  623  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  1:17.35   
91  640  Munkholm Mikkel  2006  DRAGSHOLM  0631AE  25 m  1:17.64   
92  463  Borch Mads  2006  ROSKILDE  0699AO  25 m  1:17.99   
93  667  Pyndt Viktor Damkjær  2008  SK-SYD  0841AG  25 m  1:18.08   
94  525  Pedersen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  1:18.43   
95  571  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  1:18.80   
96  644  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  25 m  1:19.06   
97  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  1:20.15   
98  439  Koefoed-Holm Anders  2006  RØNNE  0649AF  25 m  1:20.15   
99  428  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  1:20.96   
100  520  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED  0777AD  25 m  1:21.34   
101  624  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL  0641AN  25 m  1:21.38   
102  621  Knudsen Phillip  2007  HERLUFSHOL  0787AJ  25 m  1:22.66   
103  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  1:23.29   
104  408  Franz Oliver  2007  SCHWERIN    25 m  1:24.52   
105  526  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  1:26.07   
106  436  Boss Elias Løkken  2008  RØNNE  0883AE  25 m  1:26.95   
107  570  Bagge Jakob  2006  KALUNDBORG  0611AQ  25 m  1:27.20   
108  589  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  1:27.21   
109  654  Veliqi Dion  2008  SK-SYD  0843AI  25 m  1:27.35   
110  806  Hansen Lukas  2008  VORDINGB  0863AJ  25 m  1:30.08   
111  808  Hoffgaard Thor  2006  VORDINGB  0653AL  25 m  1:31.36   
112  414  Kalcher Pascal  2008  SCHWERIN    25 m  1:33.31   
113  720  Drygaard Mathias  2008  TRITON B  0829AA  25 m  1:37.91   
114  616  Andersen Linus  2009  HERLUFSHOL  0905AG  25 m  1:38.74   
115  508  Pedersen Adam Berg  2009  RINGSTED  0945AD  25 m  1:41.39   
116  658  Halberg Jalte Harpsøe  2008  SK-SYD  0881AI  25 m  1:42.78   
117  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m  1:43.54   
118  510  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED  0699AM  25 m  1:44.10   
119  435  Trampedach Tobias Sejr  2008  RØNNE  0805AE  25 m  1:44.52   
120  485  Andersen Adam Hardt  2008  RINGSTED  0809AJ  25 m  1:46.71   
121  584  Hansen Sander Y  2009  KALUNDBORG  0913AC  25 m  1:47.45   
122  627  Meisner Teodor Wichmann  2009  HERLUFSHOL  0903AG  25 m  1:48.24   
123  718  Plough David  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  1:50.02   
124  662  Stabell-Jørgensen Mikkel  2009  SK-SYD  0951AF  25 m  2:33.68   
125  503  Sannerúd Alexander Saust  2008  RINGSTED  0851AN  25 m     
126  504  Larsen Elias Foss  2008  RINGSTED  0857AN  25 m     
127  577  Simonsen Morten Broni  2005  KALUNDBORG  0521AP  25 m     
128  697  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m     
129  719  Albjerg Marcus  2009  TRITON B  0953AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
19_S
Løb 19, 200m Medley Damer 
 
Sponsor: SportMaster 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
680  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  2:19.49   
556  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  2:29.54   
660  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:37.84   
696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  2:40.21   
548  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  2:42.99   
620  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  2:43.80   
647  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  25 m  2:44.29   
639  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  25 m  2:45.18   
405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  2:47.03   
10  613  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  2:47.37   
11  557  Nielsen Olivia  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  2:47.65   
12  704  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  2:47.78   
13  562  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  2:50.64   
14  612  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  2:50.72   
15  425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  2:51.72   
16  699  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  2:52.69   
17  703  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  2:54.11   
18  533  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  3:03.57   
19  420  Pickenbach Ylva Clara  2007  SCHWERIN    25 m  3:04.86   
20  700  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  3:05.49   
21  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  3:06.16   
22  423  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  3:09.03   
23  814  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  25 m  3:10.49   
24  628  Petersen Victoria  2008  HERLUFSHOL  0854AD  25 m  3:10.52   
25  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  3:14.62   
26  527  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  3:18.32   
27  511  Jensen Chili Fløe  2006  RINGSTED  0632AT  25 m  3:19.84   
28  805  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  3:23.76   
29  711  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m  3:41.01   
30  819  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB  0708AL  25 m  3:42.01   
31  461  Vincentz Julia  2007  ROSKILDE  0778AU  25 m     
32  513  Nørregaard Emilie  2007  RINGSTED  0748AF  25 m     
33  517  Redke Maja Burø  2007  RINGSTED  0718AO  25 m     
34  625  Pedersen Silje Rud  2007  HERLUFSHOL  0732AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
20_S
Løb 20, 200m Medley Herrer 
 
Sponsor: KC Frugt 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
677  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  2:06.34   
576  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  2:12.24   
685  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  2:13.42   
397  Asgeirsson Skuli  2002  AEGIR    25 m  2:20.25   
480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:23.72   
714  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  25 m  2:24.59   
611  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  2:26.22   
710  Castella Nicholas  2007  TRITON B  0729AL  25 m  2:26.43   
664  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  2:32.73   
10  581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  2:34.25   
11  695  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  2:42.80   
12  449  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  2:43.99   
13  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  2:51.48   
14  623  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  2:52.04   
15  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  2:56.32   
16  592  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  25 m  2:58.01   
17  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  2:58.73   
18  528  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  2:58.75   
19  518  Houman Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  3:09.85   
20  657  Møller Jakob Bagge  2006  SK-SYD  0605AK  25 m  3:14.19   
21  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  3:15.08   
22  520  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED  0777AD  25 m  3:17.02   
23  810  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  25 m  3:20.86   
24  658  Halberg Jalte Harpsøe  2008  SK-SYD  0881AI  25 m  3:37.84   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
21_S
Løb 21, 50m Butterfly Damer 
 
Sponsor: Louis Nielsen 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
568  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  28.59   
690  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  29.73   
691  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  30.46   
472  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  30.61   
684  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  30.70   
469  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  30.89   
607  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  31.07   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  31.45   
468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  31.61   
10  412  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN    25 m  31.72   
11  467  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  31.82   
12  556  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  31.99   
13  659  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  32.60   
14  596  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  32.76   
15  647  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  25 m  32.82   
16  564  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG  0442BC  25 m  33.12   
17  605  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  33.27   
18  427  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  33.36   
19  801  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  25 m  33.54   
20  565  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  33.62   
21  425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  33.81   
22  699  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m  34.03   
23  430  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  34.23   
24  454  Olsen Frederikke  2006  ROSKILDE  0662AW  25 m  34.36   
25  413  Haberer Melina  2008  SCHWERIN    25 m  34.53   
26  522  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  34.53   
27  613  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  34.91   
28  410  Goldberg Antonia  2005  SCHWERIN    25 m  35.03   
29  438  Bergmann Karla  2007  RØNNE  0742AJ  25 m  36.13   
30  405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  36.26   
31  423  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  36.48   
32  524  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  37.43   
33  420  Pickenbach Ylva Clara  2007  SCHWERIN    25 m  37.64   
34  582  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  38.49   
35  811  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  38.87   
36  422  Rohde Leila-Christina  2007  SCHWERIN    25 m  39.15   
37  474  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  39.40   
38  812  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  25 m  40.71   
39  426  Kennerwall Penny  2008  RONNEBY SS  AK5808  25 m  42.35   
40  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  42.77   
41  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  43.50   
42  399  Gudmundsdottir Heida Dogg  2007  BREIDABLIK    25 m  43.60   
43  521  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  44.24   
44  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  44.50   
45  629  Paulsen Victoria  2006  HERLUFSHOL  0614AP  25 m  47.03   
46  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  48.53   
47  706  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  49.75   
48  707  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  50.37   
49  705  Andersen Thea Emilia  2007  TRITON B  0748AW  25 m  52.19   
50  606  Jakobsen Emilie  2010  HERLUFSHOL  1024AF  25 m  53.76   
51  523  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  55.46   
52  442  Schwarzenburg Mila  2007  RØNNE  0718AP  25 m  1:02.90   
53  534  Petersen Signe Hofmann  2006  NAKSKOV  0612AU  25 m     
54  648  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
22_S
Løb 22, 50m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: Watery 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
400  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  24.34   
670  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  24.58   
693  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  25 m  25.13   
715  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  25 m  25.31   
617  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  25.82   
433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  25.89   
453  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  25.91   
674  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  26.01   
685  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  26.07   
10  576  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  25 m  26.43   
11  672  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  26.76   
12  678  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  27.51   
13  692  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  27.55   
14  633  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  25 m  27.59   
15  561  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  27.62   
16  651  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  27.78   
17  553  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  27.86   
18  549  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  27.93   
19  833  Lykke Silas  2003  RINGSTED  0339AP  25 m  27.95   
20  443  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  28.31   
21  676  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  28.66   
22  807  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  28.71   
23  809  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  28.75   
24  675  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  28.77   
25  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  29.41   
26  542  Petersen Sebastian H.  2003  NAKSKOV  0385AQ  25 m  29.64   
27  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  30.15   
28  636  Jørgensen Nichlas  2004  DRAGSHOLM  0439AK  25 m  30.16   
29  545  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  30.18   
30  681  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  30.22   
31  800  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  30.43   
32  637  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  25 m  30.68   
33  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  31.10   
34  445  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  31.56   
35  804  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  31.86   
36  451  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  32.01   
37  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  32.13   
38  407  Deissler Fiete Maximilian  2006  SCHWERIN    25 m  32.60   
39  578  Ahmad Mutasem  2001  KALUNDBORG  0187AT  25 m  32.74   
40  709  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  32.82   
41  529  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  32.96   
42  471  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  33.28   
43  834  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  34.24  EFT 
44  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  34.36   
45  652  Andresen Anders  2006  SK-SYD  0645AN  25 m  34.78   
46  655  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  34.84   
47  816  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  25 m  35.47   
48  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  35.49   
49  702  Wohlfahrt Mads Emil  2006  TRITON B  0669AE  25 m  36.23   
50  577  Simonsen Morten Broni  2005  KALUNDBORG  0521AP  25 m  36.70   
51  668  Bjørnsteen William  2008  SK-SYD  0829AB  25 m  37.38   
52  528  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  37.98   
53  571  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  39.54   
54  701  Morthorst Oscar David  2007  TRITON B  0753AF  25 m  41.01   
55  621  Knudsen Phillip  2007  HERLUFSHOL  0787AJ  25 m  41.55   
56  408  Franz Oliver  2007  SCHWERIN    25 m  41.80   
57  640  Munkholm Mikkel  2006  DRAGSHOLM  0631AE  25 m  42.20   
58  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  42.85   
59  439  Koefoed-Holm Anders  2006  RØNNE  0649AF  25 m  44.51   
60  428  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  44.52   
61  667  Pyndt Viktor Damkjær  2008  SK-SYD  0841AG  25 m  44.60   
62  719  Albjerg Marcus  2009  TRITON B  0953AF  25 m  44.87   
63  403  Schmill Hugo  2009  SCHWERIN    25 m  47.08   
64  436  Boss Elias Løkken  2008  RØNNE  0883AE  25 m  47.29   
65  554  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  48.57   
66  806  Hansen Lukas  2008  VORDINGB  0863AJ  25 m  52.91   
67  570  Bagge Jakob  2006  KALUNDBORG  0611AQ  25 m  54.23   
68  697  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m  56.48   
69  718  Plough David  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  1:00.12   
70  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m  1:00.36   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
23_S
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: Nordea Fonden 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
686  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  1:01.14   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  1:08.25   
398  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  AEGIR    25 m  1:08.38   
473  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  25 m  1:08.46   
694  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  1:08.66   
547  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:10.01   
682  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:10.53   
551  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  1:10.76   
713  Auerbach-Lind Kamille  2001  TRITON B  0112AL  25 m  1:10.83   
10  475  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  1:11.13   
11  688  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:11.51   
12  643  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  25 m  1:11.84   
13  563  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:11.98   
14  478  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:12.10   
15  587  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  1:12.10   
16  446  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  1:13.04   
17  566  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:14.71   
18  716  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  25 m  1:14.74   
19  610  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:15.03   
20  559  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  1:15.32   
21  660  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:15.74   
22  620  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:15.91   
23  437  Bergmann Mille  2004  RØNNE  0408AR  25 m  1:16.57   
24  635  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  25 m  1:16.57   
25  703  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  1:17.19   
26  550  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:17.35   
27  704  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  1:17.38   
28  406  Czech Antonia  2008  SCHWERIN    25 m  1:18.24   
29  430  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  1:19.59   
30  700  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  1:20.65   
31  444  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  1:20.68   
32  535  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m  1:21.26   
33  562  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  1:21.86   
34  569  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  1:21.98   
35  814  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  25 m  1:22.17   
36  420  Pickenbach Ylva Clara  2007  SCHWERIN    25 m  1:22.50   
37  552  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  1:22.55   
38  820  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  1:23.39   
39  593  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  25 m  1:24.03   
40  484  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  25 m  1:24.25   
41  427  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  1:24.46   
42  646  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  25 m  1:24.56   
43  533  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  1:25.71   
44  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  1:26.65   
45  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  1:26.73   
46  815  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  25 m  1:27.49   
47  452  Sørensen Silje Hylleberg  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  1:27.96   
48  805  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  1:29.44   
49  574  Jensen Lærke  2008  KALUNDBORG  0876AJ  25 m  1:30.13   
50  519  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:30.29   
51  628  Petersen Victoria  2008  HERLUFSHOL  0854AD  25 m  1:30.72   
52  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  1:30.77   
53  457  Erringsø Kristine  2004  ROSKILDE  0434BD  25 m  1:31.01   
54  630  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  25 m  1:31.97   
55  583  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  1:32.31   
56  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  1:33.98   
57  603  Jespersen Ellen Sofie  2007  HERLUFSHOL  0784AU  25 m  1:34.66   
58  598  Johansen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  1:34.82   
59  527  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  1:35.91   
60  585  Mortensen Shauli  2006  KALUNDBORG  0638AU  25 m  1:37.39   
61  629  Paulsen Victoria  2006  HERLUFSHOL  0614AP  25 m  1:37.49   
62  601  Boberg Clara  2007  HERLUFSHOL  0764AV  25 m  1:37.59   
63  440  Christiansen Sofie  2005  RØNNE  0558AV  25 m  1:38.07   
64  434  Sohn Ida  2008  RØNNE  0822AD  25 m  1:38.23   
65  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  1:38.77   
66  622  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  1:38.88   
67  588  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  1:38.97   
68  619  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  25 m  1:39.34   
69  532  Thomns Emma  2009  NAKSKOV  0912AF  25 m  1:46.19   
70  458  Friis Augusta Anemone  2006  ROSKILDE  0628AW  25 m  1:46.91   
71  442  Schwarzenburg Mila  2007  RØNNE  0718AP  25 m  1:50.61   
72  717  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  1:51.41   
73  509  Bæch Anna  2009  RINGSTED  0922AA  25 m  1:57.43   
74  586  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  1:57.80   
75  512  Juul-Andersen Ellen  2010  RINGSTED  1028AC  25 m  2:00.62   
76  516  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED  0808AH  25 m  2:01.91   
77  515  Johansen Klara Ina Emilie  2007  RINGSTED  0776AS  25 m  2:17.33   
78  514  Schaarup Karla Hemming  2009  RINGSTED  0940BB  25 m  2:18.12   
79  590  Laursen Emma Friis  2007  KALUNDBORG  0774AY  25 m     
80  606  Jakobsen Emilie  2010  HERLUFSHOL  1024AF  25 m     
81  615  Silleborg Line  2010  HERLUFSHOL  1022AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
24_S
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: Føtex 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
400  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  53.09   
683  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  56.97   
687  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  1:01.19   
632  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  25 m  1:02.61   
671  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:03.03   
634  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  1:03.15   
481  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  1:04.41   
710  Castella Nicholas  2007  TRITON B  0729AL  25 m  1:05.42   
661  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:07.14   
10  679  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  1:07.50   
11  714  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  25 m  1:07.55   
12  455  From Mads Holger  2004  ROSKILDE  0445AL  25 m  1:09.05   
13  480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  1:09.11   
14  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  1:09.16   
15  530  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  1:09.43   
16  555  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  1:09.68   
17  581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  1:10.25   
18  597  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:13.27   
19  419  Papenbroock Maarten-Jorgen  2004  SCHWERIN    25 m  1:13.40   
20  618  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:15.84   
21  580  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  1:16.03   
22  834  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  1:16.79  EFT 
23  447  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:18.11   
24  544  Hansen Valdemar Piihl  2001  NAKSKOV  0177AI  25 m  1:18.48   
25  626  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:18.77   
26  642  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  25 m  1:19.09   
27  623  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  1:19.71   
28  540  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m  1:19.87   
29  663  Riis Noa  2008  SK-SYD  0859AE  25 m  1:19.88   
30  558  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  1:20.38   
31  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:22.15   
32  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  1:22.49   
33  575  Dreyer Magnus  2007  KALUNDBORG  0743AG  25 m  1:22.59   
34  567  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:22.73   
35  450  Ibsen Sebastian Bruun  2007  ROSKILDE  0785AI  25 m  1:23.08   
36  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:24.56   
37  537  Larsen August  2005  NAKSKOV  0547AO  25 m  1:26.77   
38  592  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  25 m  1:27.33   
39  810  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  25 m  1:27.47   
40  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  1:28.47   
41  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  1:29.14   
42  525  Pedersen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  1:29.37   
43  624  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL  0641AN  25 m  1:29.66   
44  414  Kalcher Pascal  2008  SCHWERIN    25 m  1:30.32   
45  520  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED  0777AD  25 m  1:30.39   
46  621  Knudsen Phillip  2007  HERLUFSHOL  0787AJ  25 m  1:32.03   
47  604  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  1:32.10   
48  403  Schmill Hugo  2009  SCHWERIN    25 m  1:32.70   
49  644  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  25 m  1:32.99   
50  654  Veliqi Dion  2008  SK-SYD  0843AI  25 m  1:36.34   
51  463  Borch Mads  2006  ROSKILDE  0699AO  25 m  1:42.28   
52  720  Drygaard Mathias  2008  TRITON B  0829AA  25 m  1:44.43   
53  627  Meisner Teodor Wichmann  2009  HERLUFSHOL  0903AG  25 m  1:47.64   
54  718  Plough David  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  1:47.82   
55  508  Pedersen Adam Berg  2009  RINGSTED  0945AD  25 m  1:49.08   
56  669  Frederiksen Felix  2007  SK-SYD  0793AM  25 m  1:49.63   
57  485  Andersen Adam Hardt  2008  RINGSTED  0809AJ  25 m  1:53.86   
58  808  Hoffgaard Thor  2006  VORDINGB  0653AL  25 m  1:55.75   
59  510  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED  0699AM  25 m  1:56.16   
60  584  Hansen Sander Y  2009  KALUNDBORG  0913AC  25 m  1:57.87   
61  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m     
62  602  Kjeldgaard David  2009  HERLUFSHOL  0929BB  25 m     
63  616  Andersen Linus  2009  HERLUFSHOL  0905AG  25 m     
64  719  Albjerg Marcus  2009  TRITON B  0953AF  25 m     
65  722  Lau Tsz-Wai Alfred  2008  TRITON B  0865AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
25_S
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: Stark 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
402  Schrøder Matilde  1996  Berns  9664AG  25 m  1:06.57   
689  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  1:11.88   
680  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  1:13.04   
691