2019-09-21   07:45:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Sponsor: Outlet Sport 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
711  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m   
462  Lidia Beyarslan  2008  0820AR  ROSKILDE    25m   
588  Thilde Thomsen  2008  0806AA  KALUNDBORG    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Karoline Hauch  2009  0936AJ  ROSKILDE    25m   
513  Emilie Nørregaard  2007  0748AF  RINGSTED    25m  3:37.49 
585  Shauli Mortensen  2006  0638AU  KALUNDBORG    25m  3:23.32 
461  Julia Vincentz  2007  0778AU  ROSKILDE    25m  3:15.85 
458  Augusta Anemone Friis  2006  0628AW  ROSKILDE    25m  3:16.03 
532  Emma Thomns  2009  0912AF  NAKSKOV    25m  3:28.42 
706  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m  3:56.34 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Alma Olofsson  2007  AF7607  RONNEBY SS    25m  2:58.64 
452  Silje Hylleberg Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  2:56.23 
527  Sascha Haste  2007  0706AC  RINGSTED    25m  2:50.43 
819  Malou Danefred Nielsen  2007  0708AL  VORDINGB    25m  2:48.44 
521  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  2:50.24 
523  Line Stærmose  2006  0622AM  RINGSTED    25m  2:55.23 
625  Silje Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  2:56.48 
511  Chili Fløe Jensen  2006  0632AT  RINGSTED    25m  3:14.29 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Heida Dogg Gudmundsdottir  2007    BREIDABLIK    25m  2:47.29 
812  Silja Sol Jørgensen  2005  0522AW  VORDINGB    25m  2:45.27 
583  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m  2:41.33 
811  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    25m  2:41.01 
474  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  2:41.12 
423  Alice Kroon  2004  BI6404  RONNEBY SS    25m  2:42.27 
431  Alva Gunnarsson  2006  AG2806  RONNEBY SS    25m  2:45.43 
457  Kristine Erringsø  2004  0434BD  ROSKILDE    25m  2:48.16 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
522  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  2:36.22 
820  Silje Egeberg Nordhald  2007  0716AD  VORDINGB    25m  2:35.54 
444  Klara Frida Johansen  2005  0586AQ  ROSKILDE    25m  2:33.79 
425  Disa Knutsson  2002  BV7802  RONNEBY SS    25m  2:31.12 
582  Pauline Andersen  2005  0592AP  KALUNDBORG    25m  2:31.83 
659  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  2:33.89 
703  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  2:35.56 
454  Frederikke Olsen  2006  0662AW  ROSKILDE    25m  2:37.77 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
653  Emilie Larsen  2005  0568AV  SK-SYD    25m  2:29.57 
536  Maya Baltser  2004  0426AP  NAKSKOV    25m  2:29.01 
801  Amanda F. Christiansen  2005  0514AW  VORDINGB    25m  2:27.58 
608  Fanta O. Petersen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  2:26.66 
427  Engla Löfström  2003  BV5203  RONNEBY SS    25m  2:27.33 
635  Karoline Holm Hilkjær  2005  0516AI  DRAGSHOLM    25m  2:28.61 
643  Sille Bachmann  2004  0424AX  DRAGSHOLM    25m  2:29.05 
569  Isabella Holme Bjerborg  2005  0536AV  KALUNDBORG    25m  2:30.57 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
564  Anna Marott Hansen  2004  0442BC  KALUNDBORG    25m  2:25.33 
468  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  2:20.71 
641  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    25m  2:17.79 
469  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  2:16.18 
563  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  2:17.21 
587  Thea Kaiser  2004  0402AZ  KALUNDBORG    25m  2:18.99 
596  Andrea Holm Sørensen  2005  0518AJ  HERLUFSHOL    25m  2:23.13 
478  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  2:26.00 

 
Heat 8 (10) (Årg. 2008-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  Eva de Maeyer  2009  0918AB  ROSKILDE    25m  3:09.58 
574  Lærke Jensen  2008  0876AJ  KALUNDBORG    25m  2:57.26 
409  Isabell Gantzke  2008    SCHWERIN    25m  2:54.47 
413  Melina Haberer  2008    SCHWERIN    25m  2:47.29 
406  Antonia Czech  2008    SCHWERIN    25m  2:48.41 
434  Ida Sohn  2008  0822AD  RØNNE    25m  2:55.82 
598  Augusta Johansen  2008  0888AF  HERLUFSHOL    25m  3:06.16 
619  Merle Blomberg Jensen  2008  0898AF  HERLUFSHOL    25m  3:14.08 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2006-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Mila Sophie Brade  2007    SCHWERIN    25m  2:27.26 
639  Frederikke Poulsen  2006  0624AG  DRAGSHOLM    25m  2:26.24 
550  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m  2:24.21 
446  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  2:16.04 
647  Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    25m  2:20.68 
565  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  2:25.39 
620  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  2:26.46 
704  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  2:29.60 

 
Heat 10 (10) (Årg. 1921-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
472  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  2:14.89 
566  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  2:13.76 
568  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  2:09.21 
432  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  2:03.42 
713  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  2:06.21 
475  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  2:13.71 
398  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    AEGIR    25m  2:14.78 
421  Amelie Ritter  2003    SCHWERIN    25m  2:15.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark