Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: Nordea Fonden |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
650 |
3 |
Liva Heitmann Kjærulf |
2009 |
0910AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
586 |
4 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:30.59 |
606 |
5 |
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
461 |
6 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
717 |
1 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
2:03.58 |
512 |
2 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:54.95 |
707 |
3 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:50.09 |
598 |
4 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:45.54 |
708 |
5 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
1:45.77 |
442 |
6 |
Mila Schwarzenburg |
2007 |
0718AP |
RØNNE |
|
25m |
1:51.58 |
509 |
7 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:59.22 |
531 |
8 |
Agnes Pries Hansen |
2010 |
1084AC |
NAKSKOV |
|
25m |
2:20.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
711 |
1 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:43.36 |
523 |
2 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.67 |
415 |
3 |
Laeticia Leesch |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:40.83 |
517 |
4 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
1:39.03 |
629 |
5 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:39.96 |
440 |
6 |
Sofie Christiansen |
2005 |
0558AV |
RØNNE |
|
25m |
1:40.85 |
458 |
7 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:41.71 |
574 |
8 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:45.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
706 |
1 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:37.68 |
429 |
2 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:34.11 |
625 |
3 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:33.86 |
441 |
4 |
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
RØNNE |
|
25m |
1:31.28 |
511 |
5 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:33.72 |
631 |
6 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.08 |
622 |
7 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.96 |
585 |
8 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:38.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
646 |
1 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:30.90 |
420 |
2 |
Ylva Clara Pickenbach |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:30.14 |
457 |
3 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:29.58 |
819 |
4 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
0708AL |
VORDINGB |
|
25m |
1:28.66 |
438 |
5 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
1:28.93 |
452 |
6 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:29.71 |
648 |
7 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:30.34 |
431 |
8 |
Alva Gunnarsson |
2006 |
AG2806 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:31.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
417 |
1 |
Greta Löser |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:28.19 |
474 |
2 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:27.30 |
811 |
3 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:25.77 |
399 |
4 |
Heida Dogg Gudmundsdottir |
2007 |
|
BREIDABLIK |
|
25m |
1:25.52 |
805 |
5 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:25.57 |
812 |
6 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:26.56 |
546 |
7 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
0684AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:27.85 |
521 |
8 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:28.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
456 |
1 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
1:24.95 |
519 |
2 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.75 |
522 |
3 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.46 |
552 |
4 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.35 |
583 |
5 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.14 |
533 |
6 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:23.69 |
423 |
7 |
Alice Kroon |
2004 |
BI6404 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:24.95 |
524 |
8 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:25.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
814 |
1 |
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
VORDINGB |
|
25m |
1:22.03 |
569 |
2 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.25 |
699 |
3 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:20.86 |
437 |
4 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
1:20.52 |
410 |
5 |
Antonia Goldberg |
2005 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:20.57 |
550 |
6 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.16 |
535 |
7 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:21.53 |
454 |
8 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:22.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
643 |
1 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:20.13 |
582 |
2 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.99 |
703 |
3 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:19.46 |
608 |
4 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:18.06 |
557 |
5 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.98 |
801 |
6 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:19.98 |
635 |
7 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:20.12 |
444 |
8 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:20.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
605 |
1 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.76 |
547 |
2 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:16.26 |
559 |
3 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.38 |
587 |
4 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:14.35 |
478 |
5 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:14.51 |
660 |
6 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
1:16.11 |
688 |
7 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:16.29 |
596 |
8 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
690 |
1 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:12.32 |
398 |
2 |
Emilia Sol Gudmundsdottir |
2002 |
|
AEGIR |
|
25m |
1:11.70 |
560 |
3 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.74 |
421 |
4 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:10.42 |
822 |
5 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:10.50 |
563 |
6 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.55 |
475 |
7 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.27 |
821 |
8 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:13.10 |
|
|
Heat 12 (14) (Årg. 2008-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Eva de Maeyer |
2009 |
0918AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:34.99 |
426 |
2 |
Penny Kennerwall |
2008 |
AK5808 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:32.79 |
413 |
3 |
Melina Haberer |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:24.66 |
406 |
4 |
Antonia Czech |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:22.53 |
593 |
5 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.79 |
434 |
6 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
1:27.20 |
619 |
7 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.96 |
588 |
8 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:36.96 |
|
|
Heat 13 (14) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
704 |
1 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:18.99 |
647 |
2 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:18.18 |
613 |
3 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:16.51 |
696 |
4 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:15.30 |
405 |
5 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:16.18 |
612 |
6 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.70 |
412 |
7 |
Sveda Naima Grude |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:18.56 |
700 |
8 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
1:19.30 |
|
|
Heat 14 (14) (Årg. 1921-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
691 |
1 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:09.36 |
694 |
2 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:08.37 |
432 |
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:06.11 |
401 |
4 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
TRITON B |
|
25m |
1:04.58 |
689 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.42 |
713 |
6 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
1:07.71 |
682 |
7 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:08.39 |
684 |
8 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
1:09.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|