2019-09-21   07:47:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 12, 100m Medley Herrer  Finaler (13) 
Sponsor: Søgade Begravelse 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
649  Mic Langhoff Rasmussen  2005  0533AQ  DRAGSHOLM    25m   
577  Morten Broni Simonsen  2005  0521AP  KALUNDBORG    25m   
570  Jakob Bagge  2006  0611AQ  KALUNDBORG    25m   
485  Adam Hardt Andersen  2008  0809AJ  RINGSTED    25m   
508  Adam Berg Pedersen  2009  0945AD  RINGSTED    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
662  Mikkel Stabell-Jørgensen  2009  0951AF  SK-SYD    25m   
510  Asmus Knudsen  2006  0699AM  RINGSTED    25m  2:05.15 
718  David Plough  2006  0673AQ  TRITON B    25m  1:54.35 
818  Frederik Miland  2005  0553AQ  VORDINGB    25m  1:45.00 
654  Dion Veliqi  2008  0843AI  SK-SYD    25m  1:51.21 
599  Benjamin Svenningsen  2009  0949AF  HERLUFSHOL    25m  1:56.63 
697  Alexander Nielsen  2006  0697AD  TRITON B    25m   
584  Sander Y Hansen  2009  0913AC  KALUNDBORG    25m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
526  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  1:43.31 
436  Elias Løkken Boss  2008  0883AE  RØNNE    25m  1:42.77 
667  Viktor Damkjær Pyndt  2008  0841AG  SK-SYD    25m  1:38.67 
428  Jacob Edlund  2006  AH2306  RONNEBY SS    25m  1:37.73 
439  Anders Koefoed-Holm  2006  0649AF  RØNNE    25m  1:37.90 
579  Noah Pettersen  2007  0749AJ  KALUNDBORG    25m  1:39.11 
808  Thor Hoffgaard  2006  0653AL  VORDINGB    25m  1:43.27 
572  Johan Reimer Ørsberg  2008  0817AF  KALUNDBORG    25m  1:43.36 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
644  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  1:36.66 
464  Tobias Møller-Munkøe  2008  0895AB  ROSKILDE    25m  1:32.50 
416  Maximilian Lippert  2007    SCHWERIN    25m  1:32.11 
404  Michel Assmann  2008    SCHWERIN    25m  1:31.70 
525  Noah Berg Pedersen  2005  0561AM  RINGSTED    25m  1:31.82 
573  Jonas Scheby Petersen  2007  0759AJ  KALUNDBORG    25m  1:32.35 
450  Sebastian Bruun Ibsen  2007  0785AI  ROSKILDE    25m  1:32.76 
403  Hugo Schmill  2009    SCHWERIN    25m  1:36.71 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
657  Jakob Bagge Møller  2006  0605AK  SK-SYD    25m  1:29.71 
600  Christian Bruus  2006  0631AN  HERLUFSHOL    25m  1:28.66 
592  Aksel Bryde Jørgensen  2005  0569AJ  HERLUFSHOL    25m  1:26.79 
518  Tristan Houman  2008  0867AA  RINGSTED    25m  1:26.45 
810  Asger Friis Justesen  2008  0831AC  VORDINGB    25m  1:26.49 
411  Jonas Grasmeyer  2007    SCHWERIN    25m  1:26.80 
571  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  1:28.75 
624  Sebastian Svenningsen  2006  0641AN  HERLUFSHOL    25m  1:31.56 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
567  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  1:25.44 
698  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  1:22.51 
580  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  1:19.00 
702  Mads Emil Wohlfahrt  2006  0669AE  TRITON B    25m  1:18.11 
529  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  1:18.30 
655  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  1:19.51 
642  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    25m  1:22.92 
528  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m  1:25.48 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
476  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  1:17.80 
554  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  1:15.50 
538  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  1:15.48 
419  Maarten-Jorgen Papenbroock  2004    SCHWERIN    25m  1:14.79 
470  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  1:14.98 
455  Mads Holger From  2004  0445AL  ROSKILDE    25m  1:15.49 
618  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:16.62 
558  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  1:17.81 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
664  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  1:13.77 
679  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    25m  1:11.37 
681  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  1:10.83 
714  William Studsgaard  2004  0433AK  TRITON B    25m  1:09.63 
804  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  1:10.79 
483  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    25m  1:10.98 
445  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  1:13.06 
695  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  1:14.17 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
661  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  1:09.54 
397  Skuli Asgeirsson  2002    AEGIR    25m  1:09.08 
541  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  1:08.16 
611  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  1:07.72 
549  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  1:07.84 
675  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:08.64 
676  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:09.17 
477  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  1:09.62 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
651  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  1:07.09 
637  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  1:06.78 
634  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  1:06.22 
807  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  1:05.07 
687  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  1:05.28 
638  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  1:06.74 
671  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  1:06.92 
480  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  1:07.42 

 
Heat 11 (13) (Årg. 2007-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
668  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  1:24.81 
623  Sebastian Aunt  2007  0747AH  HERLUFSHOL    25m  1:22.35 
709  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  1:19.23 
710  Nicholas Castella  2007  0729AL  TRITON B    25m  1:08.99 
575  Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  1:18.85 
447  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  1:19.37 
701  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  1:23.05 
448  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:25.56 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2005-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
645  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    25m  1:13.73 
482  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  1:12.28 
800  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  1:10.21 
433  Malthe Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  1:05.88 
443  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:08.46 
597  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  1:10.51 
581  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  1:12.84 
626  Sylvester Wichmann Meisner  2005  0567AJ  HERLUFSHOL    25m  1:13.98 

 
Heat 13 (13) (Årg. 1921-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
685  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  1:02.95 
715  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    25m  1:00.61 
670  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  58.17 
400  Daniel Skaaning  1993  9319AA  STT    25m  53.17 
677  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  57.47 
693  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  TRITON B    25m  59.64 
561  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  1:02.66 
678  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  1:04.35 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark