2019-09-21   07:43:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (4) 
Sponsor: Scandic Hotel 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
630  Frederikke Jørgensen  2007  0722AP  HERLUFSHOL    25m   
815  Natalie Dang N. Larsen  2006  0696AM  VORDINGB    25m  4:00.00 
515  Klara Ina Emilie Johansen  2007  0776AS  RINGSTED    25m  4:23.65 
               
               
               

 
Heat 2 (4) (Årg. 2008-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
711  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  3:56.33 
409  Isabell Gantzke  2008    SCHWERIN    25m  3:45.78 
413  Melina Haberer  2008    SCHWERIN    25m  3:46.90 
516  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m  4:22.97 
               
               

 
Heat 3 (4) (Årg. 2006-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
527  Sascha Haste  2007  0706AC  RINGSTED    25m  3:48.33 
700  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  3:29.50 
613  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  3:03.36 
446  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  2:41.80 
548  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  2:58.38 
620  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  3:29.30 
534  Signe Hofmann Petersen  2006  0612AU  NAKSKOV    25m  3:39.35 
820  Silje Egeberg Nordhald  2007  0716AD  VORDINGB    25m  3:50.00 

 
Heat 4 (4) (Årg. 1921-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
468  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  3:10.74 
425  Disa Knutsson  2002  BV7802  RONNEBY SS    25m  3:04.95 
473  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  RINGSTED    25m  2:56.11 
556  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  2:40.18 
551  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  2:55.67 
469  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  3:00.37 
653  Emilie Larsen  2005  0568AV  SK-SYD    25m  3:06.87 
440  Sofie Christiansen  2005  0558AV  RØNNE    25m  4:14.93 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark