2019-09-21   07:44:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (11) 
Sponsor: Superbrugsen Ringsted 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
577  Morten Broni Simonsen  2005  0521AP  KALUNDBORG    25m   
510  Asmus Knudsen  2006  0699AM  RINGSTED    25m  3:54.19 
570  Jakob Bagge  2006  0611AQ  KALUNDBORG    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
508  Adam Berg Pedersen  2009  0945AD  RINGSTED    25m  3:47.14 
414  Pascal Kalcher  2008    SCHWERIN    25m  3:21.50 
600  Christian Bruus  2006  0631AN  HERLUFSHOL    25m  3:18.71 
669  Felix Frederiksen  2007  0793AM  SK-SYD    25m  3:15.72 
572  Johan Reimer Ørsberg  2008  0817AF  KALUNDBORG    25m  3:16.67 
818  Frederik Miland  2005  0553AQ  VORDINGB    25m  3:19.89 
485  Adam Hardt Andersen  2008  0809AJ  RINGSTED    25m  3:38.79 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
579  Noah Pettersen  2007  0749AJ  KALUNDBORG    25m  3:07.33 
428  Jacob Edlund  2006  AH2306  RONNEBY SS    25m  3:06.43 
649  Mic Langhoff Rasmussen  2005  0533AQ  DRAGSHOLM    25m  3:02.78 
416  Maximilian Lippert  2007    SCHWERIN    25m  2:59.00 
624  Sebastian Svenningsen  2006  0641AN  HERLUFSHOL    25m  2:59.43 
464  Tobias Møller-Munkøe  2008  0895AB  ROSKILDE    25m  3:04.66 
654  Dion Veliqi  2008  0843AI  SK-SYD    25m  3:07.21 
526  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  3:08.75 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
667  Viktor Damkjær Pyndt  2008  0841AG  SK-SYD    25m  2:55.82 
525  Noah Berg Pedersen  2005  0561AM  RINGSTED    25m  2:54.12 
450  Sebastian Bruun Ibsen  2007  0785AI  ROSKILDE    25m  2:52.58 
644  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  2:50.29 
518  Tristan Houman  2008  0867AA  RINGSTED    25m  2:52.55 
404  Michel Assmann  2008    SCHWERIN    25m  2:53.25 
571  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  2:55.77 
408  Oliver Franz  2007    SCHWERIN    25m  2:58.65 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
567  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  2:41.55 
537  August Larsen  2005  0547AO  NAKSKOV    25m  2:39.83 
578  Mutasem Ahmad  2001  0187AT  KALUNDBORG    25m  2:29.15 
476  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  2:28.48 
471  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  2:28.74 
528  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m  2:35.65 
592  Aksel Bryde Jørgensen  2005  0569AJ  HERLUFSHOL    25m  2:39.88 
604  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  2:44.96 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
618  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  2:27.41 
554  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  2:22.11 
636  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  2:19.70 
540  Mikkel Christiansen  2004  0441AQ  NAKSKOV    25m  2:19.20 
558  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  2:19.69 
580  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  2:21.70 
529  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  2:25.23 
626  Sylvester Wichmann Meisner  2005  0567AJ  HERLUFSHOL    25m  2:27.58 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
542  Sebastian H. Petersen  2003  0385AQ  NAKSKOV    25m  2:16.61 
804  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  2:14.65 
477  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  2:12.90 
675  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  2:09.16 
664  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  2:09.73 
455  Mads Holger From  2004  0445AL  ROSKILDE    25m  2:13.93 
483  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    25m  2:15.75 
809  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    25m  2:17.41 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
807  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  2:06.18 
545  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  2:05.53 
633  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  2:04.89 
634  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  2:01.89 
418  Christer Papenbroock  2002    SCHWERIN    25m  2:02.54 
397  Skuli Asgeirsson  2002    AEGIR    25m  2:05.52 
544  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  2:05.79 
480  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  2:07.89 

 
Heat 9 (11) (Årg. 2007-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
448  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  2:40.27 
668  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  2:34.77 
575  Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  2:31.83 
710  Nicholas Castella  2007  0729AL  TRITON B    25m  2:11.34 
447  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  2:26.29 
411  Jonas Grasmeyer  2007    SCHWERIN    25m  2:32.14 
663  Noa Riis  2008  0859AE  SK-SYD    25m  2:40.17 
709  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  2:40.76 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2005-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
642  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    25m  2:21.95 
655  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  2:17.71 
800  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  2:13.49 
665  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  2:02.87 
453  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  2:05.00 
443  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  2:14.41 
645  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    25m  2:18.55 
470  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  2:22.37 

 
Heat 11 (11) (Årg. 1921-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
692  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  1:59.16 
561  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  1:57.95 
715  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    25m  1:55.30 
683  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  1:52.87 
479  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  1:55.30 
617  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  1:57.09 
539  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  1:58.45 
687  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  1:59.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark