2019-09-21   07:43:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (5) 
Sponsor: Stark 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
440  Sofie Christiansen  2005  0558AV  RØNNE    25m   
629  Victoria Paulsen  2006  0614AP  HERLUFSHOL    25m  3:22.51 
517  Maja Burø Redke  2007  0718AO  RINGSTED    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
805  Signe Gyldenkærne  2006  0656AQ  VORDINGB    25m  3:11.91 
417  Greta Löser  2006    SCHWERIN    25m  3:07.75 
815  Natalie Dang N. Larsen  2006  0696AM  VORDINGB    25m  3:01.26 
688  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  2:44.36 
605  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  2:57.07 
630  Frederikke Jørgensen  2007  0722AP  HERLUFSHOL    25m  3:06.54 
474  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  3:09.97 
               

 
Heat 3 (5) (Årg. 2008-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
               
593  Cecilie Jakobsen  2008  0898AG  HERLUFSHOL    25m  3:11.09 
415  Laeticia Leesch  2008    SCHWERIN    25m  3:31.10 
               
               
               

 
Heat 4 (5) (Årg. 2006-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
646  Klara Fris Ottosen  2007  0736AL  DRAGSHOLM    25m  2:58.30 
420  Ylva Clara Pickenbach  2007    SCHWERIN    25m  2:52.71 
613  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  2:49.09 
696  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  2:31.71 
699  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  2:44.09 
612  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  2:51.89 
548  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  2:54.43 
533  Astrid Pries Hansen  2007  0716AC  NAKSKOV    25m  2:58.67 

 
Heat 5 (5) (Årg. 1921-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
559  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  2:42.96 
660  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  2:33.86 
473  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  RINGSTED    25m  2:29.11 
682  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  2:25.35 
680  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  2:27.93 
551  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  2:31.01 
547  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  2:34.92 
437  Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  2:43.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark