2019-09-21   07:41:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer  Finaler (15) 
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden 
 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
506  Mejse Nielsen  2008  0880AT  RINGSTED    25m   
486  Alesia Gabriela Taraboi  2008  0874AT  RINGSTED    25m   
501  Silje Wind Damsgaard  2008  0882AT  RINGSTED    25m   
489  Asanka Tissera  2010  1096AI  RINGSTED    25m   
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
488  Alma Fuglsang Vintersfjord  2008  0876AT  RINGSTED    25m   
591  Lærke Andersen Haurslev  2007  0776AY  KALUNDBORG    25m   
496  Jasmin Fleur Jørgensen  2007  0770AY  RINGSTED    25m   
721  Ella Janniche  2011  1114AD  TRITON B    25m   
497  Jóhanna Johansen  2008  0878AT  RINGSTED    25m   
507  Frida Grønnehøj  2008  0826AT  RINGSTED    25m   
492  Emma Dejløw Sonne  2011  1110AD  RINGSTED    25m   
498  Lærke Neya Jørgensen  2010  1098AI  RINGSTED    25m   

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
505  Julie Guul  2008  0858AC  RINGSTED    25m  1:07.28 
514  Karla Hemming Schaarup  2009  0940BB  RINGSTED    25m  56.05 
509  Anna Bæch  2009  0922AA  RINGSTED    25m  49.46 
609  Filippa Würfel  2010  1026AF  HERLUFSHOL    25m  47.74 
462  Lidia Beyarslan  2008  0820AR  ROSKILDE    25m  48.89 
515  Klara Ina Emilie Johansen  2007  0776AS  RINGSTED    25m  53.52 
614  Laura Wester  2008  0894AQ  HERLUFSHOL    25m  57.57 
487  Alma C. Thaysen  2011  1108AD  RINGSTED    25m   

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Karoline Hauch  2009  0936AJ  ROSKILDE    25m  46.07 
516  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m  45.30 
606  Emilie Jakobsen  2010  1024AF  HERLUFSHOL    25m  42.59 
532  Emma Thomns  2009  0912AF  NAKSKOV    25m  41.62 
415  Laeticia Leesch  2008    SCHWERIN    25m  42.06 
586  Shaya Mortensen  2008  0808AJ  KALUNDBORG    25m  44.92 
512  Ellen Juul-Andersen  2010  1028AC  RINGSTED    25m  45.53 
717  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    25m  46.52 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
707  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  40.58 
650  Liva Heitmann Kjærulf  2009  0910AK  DRAGSHOLM    25m  40.41 
585  Shauli Mortensen  2006  0638AU  KALUNDBORG    25m  39.04 
622  Sara Kaiser  2007  0786AJ  HERLUFSHOL    25m  38.76 
631  Caroline Risager Strate  2007  0732AU  HERLUFSHOL    25m  38.99 
513  Emilie Nørregaard  2007  0748AF  RINGSTED    25m  40.13 
442  Mila Schwarzenburg  2007  0718AP  RØNNE    25m  40.47 
708  Josefine Nyegaard  2008  0808AR  TRITON B    25m  41.42 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
625  Silje Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  37.20 
527  Sascha Haste  2007  0706AC  RINGSTED    25m  35.44 
429  Alma Olofsson  2007  AF7607  RONNEBY SS    25m  35.06 
431  Alva Gunnarsson  2006  AG2806  RONNEBY SS    25m  34.97 
534  Signe Hofmann Petersen  2006  0612AU  NAKSKOV    25m  35.01 
820  Silje Egeberg Nordhald  2007  0716AD  VORDINGB    25m  35.07 
417  Greta Löser  2006    SCHWERIN    25m  36.31 
523  Line Stærmose  2006  0622AM  RINGSTED    25m  37.99 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
521  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  34.04 
452  Silje Hylleberg Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  33.53 
399  Heida Dogg Gudmundsdottir  2007    BREIDABLIK    25m  32.90 
422  Leila-Christina Rohde  2007    SCHWERIN    25m  32.70 
441  Jasmin Jansuk Rømer  2007  0784AJ  RØNNE    25m  32.82 
519  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  33.31 
646  Klara Fris Ottosen  2007  0736AL  DRAGSHOLM    25m  33.80 
648  Sofie Larsen  2005  0574AZ  DRAGSHOLM    25m  34.96 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Karla Bergmann  2007  0742AJ  RØNNE    25m  32.39 
814  Mille-Mai Krog  2007  0738AT  VORDINGB    25m  31.93 
639  Frederikke Poulsen  2006  0624AG  DRAGSHOLM    25m  31.66 
812  Silja Sol Jørgensen  2005  0522AW  VORDINGB    25m  31.49 
430  Julia Andersson  2007  AH2407  RONNEBY SS    25m  31.51 
524  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    25m  31.77 
583  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m  32.02 
700  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  32.52 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Kristine Erringsø  2004  0434BD  ROSKILDE    25m  31.45 
550  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m  31.31 
564  Anna Marott Hansen  2004  0442BC  KALUNDBORG    25m  30.87 
596  Andrea Holm Sørensen  2005  0518AJ  HERLUFSHOL    25m  30.76 
552  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    25m  30.86 
569  Isabella Holme Bjerborg  2005  0536AV  KALUNDBORG    25m  31.06 
535  Line Høj  2004  0444AM  NAKSKOV    25m  31.35 
437  Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  31.46 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
559  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  30.73 
427  Engla Löfström  2003  BV5203  RONNEBY SS    25m  30.58 
536  Maya Baltser  2004  0426AP  NAKSKOV    25m  30.35 
456  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  30.11 
635  Karoline Holm Hilkjær  2005  0516AI  DRAGSHOLM    25m  30.30 
425  Disa Knutsson  2002  BV7802  RONNEBY SS    25m  30.49 
582  Pauline Andersen  2005  0592AP  KALUNDBORG    25m  30.71 
410  Antonia Goldberg  2005    SCHWERIN    25m  30.73 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
821  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  29.57 
472  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  29.48 
478  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  29.21 
547  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  28.82 
469  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  28.91 
444  Klara Frida Johansen  2005  0586AQ  ROSKILDE    25m  29.45 
468  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  29.53 
641  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    25m  29.62 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
560  Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  28.48 
398  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    AEGIR    25m  28.29 
684  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  28.01 
421  Amelie Ritter  2003    SCHWERIN    25m  27.87 
691  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  27.98 
563  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  28.06 
607  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    25m  28.34 
551  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  28.71 

 
Heat 13 (15) (Årg. 2008-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Isabell Gantzke  2008    SCHWERIN    25m  36.69 
574  Lærke Jensen  2008  0876AJ  KALUNDBORG    25m  36.21 
593  Cecilie Jakobsen  2008  0898AG  HERLUFSHOL    25m  33.85 
406  Antonia Czech  2008    SCHWERIN    25m  31.72 
426  Penny Kennerwall  2008  AK5808  RONNEBY SS    25m  33.57 
598  Augusta Johansen  2008  0888AF  HERLUFSHOL    25m  36.13 
619  Merle Blomberg Jensen  2008  0898AF  HERLUFSHOL    25m  36.42 
588  Thilde Thomsen  2008  0806AA  KALUNDBORG    25m  37.41 

 
Heat 14 (15) (Årg. 2006-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
454  Frederikke Olsen  2006  0662AW  ROSKILDE    25m  31.24 
548  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  31.04 
405  Mila Sophie Brade  2007    SCHWERIN    25m  29.89 
412  Sveda Naima Grude  2006    SCHWERIN    25m  28.67 
696  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  29.42 
647  Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    25m  30.27 
659  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  31.10 
565  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  31.28 

 
Heat 15 (15) (Årg. 1921-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
566  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  27.81 
475  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  27.32 
694  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  26.56 
401  Signe Bro  1999  9942AA  TRITON B    25m  24.93 
568  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  26.53 
689  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  27.06 
822  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  27.61 
587  Thea Kaiser  2004  0402AZ  KALUNDBORG    25m  27.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark