2019-09-21   07:40:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (13) 
Sponsor: Føtex 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
491  David Sørensen  2009  0923BB  RINGSTED    25m   
494  Hector Haak  2010  1051AF  RINGSTED    25m   
493  Gabriel Sukkot  2009  0933BC  RINGSTED    25m   
499  Nikolaj Klempar Larsen  2010  1053AF  RINGSTED    25m   
490  August Sannerud  2011  1145AC  RINGSTED    25m   
503  Alexander Saust Sannerúd  2008  0851AN  RINGSTED    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
504  Elias Foss Larsen  2008  0857AN  RINGSTED    25m   
500  Rune Toke Hommel-Nielsen  2009  0935BC  RINGSTED    25m   
508  Adam Berg Pedersen  2009  0945AD  RINGSTED    25m  47.28 
599  Benjamin Svenningsen  2009  0949AF  HERLUFSHOL    25m  45.78 
584  Sander Y Hansen  2009  0913AC  KALUNDBORG    25m  46.17 
510  Asmus Knudsen  2006  0699AM  RINGSTED    25m  48.94 
722  Tsz-Wai Alfred Lau  2008  0865AN  TRITON B    25m   
502  Teodor Rys-Bojsen  2009  0937BC  RINGSTED    25m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
662  Mikkel Stabell-Jørgensen  2009  0951AF  SK-SYD    25m  42.04 
697  Alexander Nielsen  2006  0697AD  TRITON B    25m  40.73 
573  Jonas Scheby Petersen  2007  0759AJ  KALUNDBORG    25m  39.70 
572  Johan Reimer Ørsberg  2008  0817AF  KALUNDBORG    25m  38.28 
526  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  39.31 
808  Thor Hoffgaard  2006  0653AL  VORDINGB    25m  40.02 
718  David Plough  2006  0673AQ  TRITON B    25m  41.94 
485  Adam Hardt Andersen  2008  0809AJ  RINGSTED    25m  43.76 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
654  Dion Veliqi  2008  0843AI  SK-SYD    25m  38.01 
579  Noah Pettersen  2007  0749AJ  KALUNDBORG    25m  37.38 
414  Pascal Kalcher  2008    SCHWERIN    25m  36.56 
577  Morten Broni Simonsen  2005  0521AP  KALUNDBORG    25m  36.25 
404  Michel Assmann  2008    SCHWERIN    25m  36.48 
439  Anders Koefoed-Holm  2006  0649AF  RØNNE    25m  36.78 
570  Jakob Bagge  2006  0611AQ  KALUNDBORG    25m  37.69 
436  Elias Løkken Boss  2008  0883AE  RØNNE    25m  38.23 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
667  Viktor Damkjær Pyndt  2008  0841AG  SK-SYD    25m  35.54 
450  Sebastian Bruun Ibsen  2007  0785AI  ROSKILDE    25m  34.44 
640  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  DRAGSHOLM    25m  32.43 
567  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  31.43 
698  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  32.11 
657  Jakob Bagge Møller  2006  0605AK  SK-SYD    25m  33.63 
589  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  34.87 
644  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  35.99 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
554  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  30.66 
470  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  30.31 
816  William Larsen  2006  0611AO  VORDINGB    25m  30.13 
581  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  29.87 
407  Fiete Maximilian Deissler  2006    SCHWERIN    25m  30.10 
618  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  30.21 
558  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  30.55 
476  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  31.29 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
580  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  29.05 
449  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  28.86 
419  Maarten-Jorgen Papenbroock  2004    SCHWERIN    25m  28.67 
681  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  28.26 
578  Mutasem Ahmad  2001  0187AT  KALUNDBORG    25m  28.62 
445  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  28.74 
642  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    25m  28.93 
655  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  29.39 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
679  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    25m  27.63 
455  Mads Holger From  2004  0445AL  ROSKILDE    25m  27.52 
477  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  27.49 
594  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  27.14 
543  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    25m  27.46 
833  Silas Lykke  2003  0339AP  RINGSTED    25m  27.50 
664  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  27.56 
636  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  27.67 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
483  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    25m  26.65 
397  Skuli Asgeirsson  2002    AEGIR    25m  26.55 
637  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  26.15 
481  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  25.95 
809  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    25m  26.01 
418  Christer Papenbroock  2002    SCHWERIN    25m  26.23 
480  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  26.62 
544  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  26.96 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
638  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  25.84 
672  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    25m  25.67 
561  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  25.39 
549  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  24.99 
541  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  25.11 
545  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  25.43 
651  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  25.77 
632  Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    25m  25.90 

 
Heat 11 (13) (Årg. 2007-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
810  Asger Friis Justesen  2008  0831AC  VORDINGB    25m  33.63 
571  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  33.19 
447  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  31.37 
710  Nicholas Castella  2007  0729AL  TRITON B    25m  27.33 
575  Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  31.17 
411  Jonas Grasmeyer  2007    SCHWERIN    25m  31.90 
668  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  33.23 
604  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  34.04 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2005-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  28.43 
665  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  27.79 
800  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  27.26 
453  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  25.08 
433  Malthe Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  25.51 
443  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  27.68 
530  Zacharias Houman  2006  0615AG  RINGSTED    25m  28.02 
645  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    25m  28.75 

 
Heat 13 (13) (Årg. 1921-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
633  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  24.82 
673  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  24.45 
693  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  TRITON B    25m  23.88 
400  Daniel Skaaning  1993  9319AA  STT    25m  22.50 
553  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  NÆSTVED    25m  23.77 
617  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  24.00 
539  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  24.62 
678  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  24.94 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark