2019-09-21   07:48:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer  Finaler (6) 
Sponsor: Dagligbrugsen Høm 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
630  Frederikke Jørgensen  2007  0722AP  HERLUFSHOL    25m   
458  Augusta Anemone Friis  2006  0628AW  ROSKILDE    25m  2:18.61 
511  Chili Fløe Jensen  2006  0632AT  RINGSTED    25m   
413  Melina Haberer  2008    SCHWERIN    25m  1:21.68 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
519  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  1:36.39 
423  Alice Kroon  2004  BI6404  RONNEBY SS    25m  1:35.95 
438  Karla Bergmann  2007  0742AJ  RØNNE    25m  1:28.12 
420  Ylva Clara Pickenbach  2007    SCHWERIN    25m  1:35.30 
819  Malou Danefred Nielsen  2007  0708AL  VORDINGB    25m  1:36.00 
422  Leila-Christina Rohde  2007    SCHWERIN    25m  1:41.43 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
643  Sille Bachmann  2004  0424AX  DRAGSHOLM    25m  1:25.98 
801  Amanda F. Christiansen  2005  0514AW  VORDINGB    25m  1:15.86 
468  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  1:13.27 
472  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  1:09.16 
660  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  1:09.63 
556  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  1:14.34 
427  Engla Löfström  2003  BV5203  RONNEBY SS    25m  1:21.76 
814  Mille-Mai Krog  2007  0738AT  VORDINGB    25m  1:26.39 

 
Heat 4 (6) (Årg. 2008-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
               
               
               
               
               
               

 
Heat 5 (6) (Årg. 2006-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
612  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  1:21.15 
699  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  1:20.52 
659  Josefine Meng Langhorn  2006  0676AO  SK-SYD    25m  1:16.01 
620  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  1:12.41 
412  Sveda Naima Grude  2006    SCHWERIN    25m  1:12.46 
565  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:16.40 
522  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  1:20.73 
430  Julia Andersson  2007  AH2407  RONNEBY SS    25m  1:21.59 

 
Heat 6 (6) (Årg. 1921-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
607  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    25m  1:08.32 
684  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  1:07.96 
690  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  TRITON B    25m  1:05.88 
568  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  1:04.55 
680  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  1:05.30 
469  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  1:07.43 
713  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  1:08.00 
682  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  1:08.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark