2019-09-21   07:47:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer  Finaler (5) 
Sponsor: Louis Nielsen 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
428  Jacob Edlund  2006  AH2306  RONNEBY SS    25m  1:49.07 
594  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  1:19.34 
471  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  1:13.35 
540  Mikkel Christiansen  2004  0441AQ  NAKSKOV    25m  1:09.86 
675  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:12.11 
476  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  1:18.04 
600  Christian Bruus  2006  0631AN  HERLUFSHOL    25m  1:44.60 
818  Frederik Miland  2005  0553AQ  VORDINGB    25m  1:55.00 

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
636  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  1:08.07 
671  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  1:05.74 
676  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:04.04 
833  Silas Lykke  2003  0339AP  RINGSTED    25m  1:03.00 
807  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  1:03.76 
477  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  1:04.96 
714  William Studsgaard  2004  0433AK  TRITON B    25m  1:05.94 
666  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  1:09.56 

 
Heat 3 (5) (Årg. 2007-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
404  Michel Assmann  2008    SCHWERIN    25m  1:49.75 
408  Oliver Franz  2007    SCHWERIN    25m  1:39.18 
518  Tristan Houman  2008  0867AA  RINGSTED    25m  1:33.66 
709  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  1:18.67 
448  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:20.64 
573  Jonas Scheby Petersen  2007  0759AJ  KALUNDBORG    25m  1:36.49 
658  Jalte Harpsøe Halberg  2008  0881AI  SK-SYD    25m  1:44.79 
               

 
Heat 4 (5) (Årg. 2005-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
597  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  1:21.08 
529  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  1:19.40 
695  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  1:09.87 
433  Malthe Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  59.62 
665  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  1:08.31 
645  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    25m  1:10.10 
626  Sylvester Wichmann Meisner  2005  0567AJ  HERLUFSHOL    25m  1:19.92 
698  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  1:25.85 

 
Heat 5 (5) (Årg. 1921-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
638  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  1:01.61 
634  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  1:00.44 
617  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  57.65 
670  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  55.21 
715  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    25m  56.27 
685  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  57.89 
692  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  1:00.79 
672  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    25m  1:01.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark