2019-09-21   07:46:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2019         
 
 
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (9) 
Sponsor: Watery 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
506  Mejse Nielsen  2008  0880AT  RINGSTED    25m   
487  Alma C. Thaysen  2011  1108AD  RINGSTED    25m   
486  Alesia Gabriela Taraboi  2008  0874AT  RINGSTED    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Asanka Tissera  2010  1096AI  RINGSTED    25m   
459  Karoline Hauch  2009  0936AJ  ROSKILDE    25m   
497  Jóhanna Johansen  2008  0878AT  RINGSTED    25m   
501  Silje Wind Damsgaard  2008  0882AT  RINGSTED    25m   
462  Lidia Beyarslan  2008  0820AR  ROSKILDE    25m   
496  Jasmin Fleur Jørgensen  2007  0770AY  RINGSTED    25m   
492  Emma Dejløw Sonne  2011  1110AD  RINGSTED    25m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
614  Laura Wester  2008  0894AQ  HERLUFSHOL    25m   
721  Ella Janniche  2011  1114AD  TRITON B    25m   
514  Karla Hemming Schaarup  2009  0940BB  RINGSTED    25m  1:06.28 
509  Anna Bæch  2009  0922AA  RINGSTED    25m  1:02.16 
717  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    25m  1:04.74 
498  Lærke Neya Jørgensen  2010  1098AI  RINGSTED    25m   
591  Lærke Andersen Haurslev  2007  0776AY  KALUNDBORG    25m   
507  Frida Grønnehøj  2008  0826AT  RINGSTED    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
609  Filippa Würfel  2010  1026AF  HERLUFSHOL    25m  1:00.63 
606  Emilie Jakobsen  2010  1024AF  HERLUFSHOL    25m  1:00.02 
516  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m  59.39 
515  Klara Ina Emilie Johansen  2007  0776AS  RINGSTED    25m  57.01 
531  Agnes Pries Hansen  2010  1084AC  NAKSKOV    25m  59.27 
586  Shaya Mortensen  2008  0808AJ  KALUNDBORG    25m  59.46 
505  Julie Guul  2008  0858AC  RINGSTED    25m  1:00.07 
707  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  1:00.75 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
461  Julia Vincentz  2007  0778AU  ROSKILDE    25m  50.50 
441  Jasmin Jansuk Rømer  2007  0784AJ  RØNNE    25m  49.85 
431  Alva Gunnarsson  2006  AG2806  RONNEBY SS    25m  47.61 
422  Leila-Christina Rohde  2007    SCHWERIN    25m  47.09 
706  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m  47.28 
440  Sofie Christiansen  2005  0558AV  RØNNE    25m  49.82 
517  Maja Burø Redke  2007  0718AO  RINGSTED    25m  49.97 
815  Natalie Dang N. Larsen  2006  0696AM  VORDINGB    25m  51.61 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Alma Olofsson  2007  AF7607  RONNEBY SS    25m  46.59 
805  Signe Gyldenkærne  2006  0656AQ  VORDINGB    25m  45.17 
410  Antonia Goldberg  2005    SCHWERIN    25m  43.84 
557  Olivia Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    25m  41.57 
468  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  42.18 
641  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    25m  44.07 
648  Sofie Larsen  2005  0574AZ  DRAGSHOLM    25m  45.29 
524  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    25m  46.81 

 
Heat 7 (9) (Årg. 2008-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
512  Ellen Juul-Andersen  2010  1028AC  RINGSTED    25m  53.57 
650  Liva Heitmann Kjærulf  2009  0910AK  DRAGSHOLM    25m  51.72 
434  Ida Sohn  2008  0822AD  RØNNE    25m  50.02 
426  Penny Kennerwall  2008  AK5808  RONNEBY SS    25m  46.67 
409  Isabell Gantzke  2008    SCHWERIN    25m  49.05 
460  Eva de Maeyer  2009  0918AB  ROSKILDE    25m  50.32 
415  Laeticia Leesch  2008    SCHWERIN    25m  53.56 
708  Josefine Nyegaard  2008  0808AR  TRITON B    25m  53.81 

 
Heat 8 (9) (Årg. 2006-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
703  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  43.50 
696  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  41.61 
639  Frederikke Poulsen  2006  0624AG  DRAGSHOLM    25m  39.78 
446  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  36.76 
405  Mila Sophie Brade  2007    SCHWERIN    25m  39.01 
704  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  41.57 
811  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    25m  41.79 
417  Greta Löser  2006    SCHWERIN    25m  44.82 

 
Heat 9 (9) (Årg. 1921-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
564  Anna Marott Hansen  2004  0442BC  KALUNDBORG    25m  38.78 
425  Disa Knutsson  2002  BV7802  RONNEBY SS    25m  37.39 
680  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  34.05 
566  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  33.75 
691  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  33.87 
421  Amelie Ritter  2003    SCHWERIN    25m  37.31 
605  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  37.50 
653  Emilie Larsen  2005  0568AV  SK-SYD    25m  39.81 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark