2019-09-21   07:43:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

12_S
Løb 12, 100m Medley Herrer 
 
Sponsor: Søgade Begravelse 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
400  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  53.17   
677  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  57.47   
670  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  58.17   
693  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  25 m  59.64   
715  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  25 m  1:00.61   
561  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  1:02.66   
685  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  1:02.95   
678  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  1:04.35   
807  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  1:05.07   
10  687  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  1:05.28   
11  433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  1:05.88   
12  634  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  1:06.22   
13  638  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  25 m  1:06.74   
14  637  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  25 m  1:06.78   
15  671  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:06.92   
16  651  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  1:07.09   
17  480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  1:07.42   
18  611  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  1:07.72   
19  549  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  1:07.84   
20  541  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  1:08.16   
21  443  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  1:08.46   
22  675  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  1:08.64   
23  710  Castella Nicholas  2007  TRITON B  0729AL  25 m  1:08.99   
24  397  Asgeirsson Skuli  2002  AEGIR    25 m  1:09.08   
25  676  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:09.17   
26  661  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:09.54   
27  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:09.62   
28  714  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  25 m  1:09.63   
29  800  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  1:10.21   
30  597  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:10.51   
31  804  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  1:10.79   
32  681  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  1:10.83   
33  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:10.98   
34  679  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  1:11.37   
35  482  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  1:12.28   
36  581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  1:12.84   
37  445  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  1:13.06   
38  645  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  25 m  1:13.73   
39  664  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  1:13.77   
40  626  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:13.98   
41  695  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  1:14.17   
42  419  Papenbroock Maarten-Jorgen  2004  SCHWERIN    25 m  1:14.79   
43  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:14.98   
44  538  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  1:15.48   
45  455  From Mads Holger  2004  ROSKILDE  0445AL  25 m  1:15.49   
46  554  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  1:15.50   
47  618  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:16.62   
48  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:17.80   
49  558  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  1:17.81   
50  702  Wohlfahrt Mads Emil  2006  TRITON B  0669AE  25 m  1:18.11   
51  529  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  1:18.30   
52  575  Dreyer Magnus  2007  KALUNDBORG  0743AG  25 m  1:18.85   
53  580  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  1:19.00   
54  709  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  1:19.23   
55  447  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:19.37   
56  655  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  1:19.51   
57  623  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  1:22.35   
58  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:22.51   
59  642  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  25 m  1:22.92   
60  701  Morthorst Oscar David  2007  TRITON B  0753AF  25 m  1:23.05   
61  668  Bjørnsteen William  2008  SK-SYD  0829AB  25 m  1:24.81   
62  567  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:25.44   
63  528  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  25 m  1:25.48   
64  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:25.56   
65  518  Houman Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  1:26.45   
66  810  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  25 m  1:26.49   
67  592  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  25 m  1:26.79   
68  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  1:26.80   
69  600  Bruus Christian  2006  HERLUFSHOL  0631AN  25 m  1:28.66   
70  571  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  1:28.75   
71  657  Møller Jakob Bagge  2006  SK-SYD  0605AK  25 m  1:29.71   
72  624  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL  0641AN  25 m  1:31.56   
73  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  1:31.70   
74  525  Pedersen Noah Berg  2005  RINGSTED  0561AM  25 m  1:31.82   
75  416  Lippert Maximilian  2007  SCHWERIN    25 m  1:32.11   
76  573  Petersen Jonas Scheby  2007  KALUNDBORG  0759AJ  25 m  1:32.35   
77  464  Møller-Munkøe Tobias  2008  ROSKILDE  0895AB  25 m  1:32.50   
78  450  Ibsen Sebastian Bruun  2007  ROSKILDE  0785AI  25 m  1:32.76   
79  644  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  25 m  1:36.66   
80  403  Schmill Hugo  2009  SCHWERIN    25 m  1:36.71   
81  428  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  1:37.73   
82  439  Koefoed-Holm Anders  2006  RØNNE  0649AF  25 m  1:37.90   
83  667  Pyndt Viktor Damkjær  2008  SK-SYD  0841AG  25 m  1:38.67   
84  579  Pettersen Noah  2007  KALUNDBORG  0749AJ  25 m  1:39.11   
85  436  Boss Elias Løkken  2008  RØNNE  0883AE  25 m  1:42.77   
86  808  Hoffgaard Thor  2006  VORDINGB  0653AL  25 m  1:43.27   
87  526  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  1:43.31   
88  572  Ørsberg Johan Reimer  2008  KALUNDBORG  0817AF  25 m  1:43.36   
89  818  Miland Frederik  2005  VORDINGB  0553AQ  25 m  1:45.00   
90  654  Veliqi Dion  2008  SK-SYD  0843AI  25 m  1:51.21   
91  718  Plough David  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  1:54.35   
92  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m  1:56.63   
93  510  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED  0699AM  25 m  2:05.15   
94  485  Andersen Adam Hardt  2008  RINGSTED  0809AJ  25 m     
95  508  Pedersen Adam Berg  2009  RINGSTED  0945AD  25 m     
96  570  Bagge Jakob  2006  KALUNDBORG  0611AQ  25 m     
97  577  Simonsen Morten Broni  2005  KALUNDBORG  0521AP  25 m     
98  584  Hansen Sander Y  2009  KALUNDBORG  0913AC  25 m     
99  649  Rasmussen Mic Langhoff  2005  DRAGSHOLM  0533AQ  25 m     
100  662  Stabell-Jørgensen Mikkel  2009  SK-SYD  0951AF  25 m     
101  697  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark