2019-09-21   07:41:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

5_S
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
401  Bro Signe  1999  TRITON B  9942AA  25 m  24.93   
568  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  26.53   
694  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  26.56   
689  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  27.06   
475  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  27.32   
822  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  25 m  27.61   
566  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  27.81   
587  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG  0402AZ  25 m  27.84   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  27.87   
10  691  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  27.98   
11  684  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  28.01   
12  563  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  28.06   
13  398  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  AEGIR    25 m  28.29   
14  607  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  28.34   
15  560  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  28.48   
16  412  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN    25 m  28.67   
17  551  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  28.71   
18  547  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  28.82   
19  469  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  28.91   
20  478  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  29.21   
21  696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  29.42   
22  444  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  29.45   
23  472  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  29.48   
24  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  29.53   
25  821  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  29.57   
26  641  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  25 m  29.62   
27  405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  29.89   
28  456  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  30.11   
29  647  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  25 m  30.27   
30  635  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  25 m  30.30   
31  536  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m  30.35   
32  425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  30.49   
33  427  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  30.58   
34  582  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  30.71   
35  410  Goldberg Antonia  2005  SCHWERIN    25 m  30.73   
36  559  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  30.73   
37  596  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  30.76   
38  552  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  30.86   
39  564  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG  0442BC  25 m  30.87   
40  548  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  31.04   
41  569  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  31.06   
42  659  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  31.10   
43  454  Olsen Frederikke  2006  ROSKILDE  0662AW  25 m  31.24   
44  565  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  31.28   
45  550  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  31.31   
46  535  Høj Line  2004  NAKSKOV  0444AM  25 m  31.35   
47  457  Erringsø Kristine  2004  ROSKILDE  0434BD  25 m  31.45   
48  437  Bergmann Mille  2004  RØNNE  0408AR  25 m  31.46   
49  812  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  25 m  31.49   
50  430  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  31.51   
51  639  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  25 m  31.66   
52  406  Czech Antonia  2008  SCHWERIN    25 m  31.72   
53  524  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  31.77   
54  814  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  25 m  31.93   
55  583  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  32.02   
56  438  Bergmann Karla  2007  RØNNE  0742AJ  25 m  32.39   
57  700  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  32.52   
58  422  Rohde Leila-Christina  2007  SCHWERIN    25 m  32.70   
59  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  32.82   
60  399  Gudmundsdottir Heida Dogg  2007  BREIDABLIK    25 m  32.90   
61  519  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  33.31   
62  452  Sørensen Silje Hylleberg  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  33.53   
63  426  Kennerwall Penny  2008  RONNEBY SS  AK5808  25 m  33.57   
64  646  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  25 m  33.80   
65  593  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  25 m  33.85   
66  521  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  34.04   
67  648  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  25 m  34.96   
68  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  34.97   
69  534  Petersen Signe Hofmann  2006  NAKSKOV  0612AU  25 m  35.01   
70  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  35.06   
71  820  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  25 m  35.07   
72  527  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  35.44   
73  598  Johansen Augusta  2008  HERLUFSHOL  0888AF  25 m  36.13   
74  574  Jensen Lærke  2008  KALUNDBORG  0876AJ  25 m  36.21   
75  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  36.31   
76  619  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  25 m  36.42   
77  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  36.69   
78  625  Pedersen Silje Rud  2007  HERLUFSHOL  0732AP  25 m  37.20   
79  588  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  37.41   
80  523  Stærmose Line  2006  RINGSTED  0622AM  25 m  37.99   
81  622  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  38.76   
82  631  Strate Caroline Risager  2007  HERLUFSHOL  0732AU  25 m  38.99   
83  585  Mortensen Shauli  2006  KALUNDBORG  0638AU  25 m  39.04   
84  513  Nørregaard Emilie  2007  RINGSTED  0748AF  25 m  40.13   
85  650  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  25 m  40.41   
86  442  Schwarzenburg Mila  2007  RØNNE  0718AP  25 m  40.47   
87  707  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  40.58   
88  708  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  41.42   
89  532  Thomns Emma  2009  NAKSKOV  0912AF  25 m  41.62   
90  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  42.06   
91  606  Jakobsen Emilie  2010  HERLUFSHOL  1024AF  25 m  42.59   
92  586  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  44.92   
93  516  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED  0808AH  25 m  45.30   
94  512  Juul-Andersen Ellen  2010  RINGSTED  1028AC  25 m  45.53   
95  459  Hauch Karoline  2009  ROSKILDE  0936AJ  25 m  46.07   
96  717  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  46.52   
97  609  Würfel Filippa  2010  HERLUFSHOL  1026AF  25 m  47.74   
98  462  Beyarslan Lidia  2008  ROSKILDE  0820AR  25 m  48.89   
99  509  Bæch Anna  2009  RINGSTED  0922AA  25 m  49.46   
100  515  Johansen Klara Ina Emilie  2007  RINGSTED  0776AS  25 m  53.52   
101  514  Schaarup Karla Hemming  2009  RINGSTED  0940BB  25 m  56.05   
102  614  Wester Laura  2008  HERLUFSHOL  0894AQ  25 m  57.57   
103  505  Guul Julie  2008  RINGSTED  0858AC  25 m  1:07.28   
104  486  Taraboi Alesia Gabriela  2008  RINGSTED  0874AT  25 m     
105  487  Thaysen Alma C.  2011  RINGSTED  1108AD  25 m     
106  488  Vintersfjord Alma Fuglsang  2008  RINGSTED  0876AT  25 m     
107  489  Tissera Asanka  2010  RINGSTED  1096AI  25 m     
108  492  Sonne Emma Dejløw  2011  RINGSTED  1110AD  25 m     
109  496  Jørgensen Jasmin Fleur  2007  RINGSTED  0770AY  25 m     
110  497  Johansen Jóhanna  2008  RINGSTED  0878AT  25 m     
111  498  Jørgensen Lærke Neya  2010  RINGSTED  1098AI  25 m     
112  501  Damsgaard Silje Wind  2008  RINGSTED  0882AT  25 m     
113  506  Nielsen Mejse  2008  RINGSTED  0880AT  25 m     
114  507  Grønnehøj Frida  2008  RINGSTED  0826AT  25 m     
115  591  Lærke Andersen Haurslev  2007  KALUNDBORG  0776AY  25 m     
116  721  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark