2019-09-21   07:45:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

6_S
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Føtex 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
400  Skaaning Daniel  1993  STT  9319AA  25 m  22.50   
553  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  25 m  23.77   
693  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  25 m  23.88   
617  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  24.00   
673  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  24.45   
539  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  24.62   
633  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  25 m  24.82   
678  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  24.94   
549  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  24.99   
10  453  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  25.08   
11  541  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  25.11   
12  561  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  25.39   
13  545  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  25.43   
14  433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  25.51   
15  672  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  25.67   
16  651  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  25.77   
17  638  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  25 m  25.84   
18  632  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  25 m  25.90   
19  481  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  25.95   
20  809  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  26.01   
21  637  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  25 m  26.15   
22  418  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN    25 m  26.23   
23  397  Asgeirsson Skuli  2002  AEGIR    25 m  26.55   
24  480  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  26.62   
25  483  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  26.65   
26  544  Hansen Valdemar Piihl  2001  NAKSKOV  0177AI  25 m  26.96   
27  594  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  27.14   
28  800  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  27.26   
29  710  Castella Nicholas  2007  TRITON B  0729AL  25 m  27.33   
30  543  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  25 m  27.46   
31  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  27.49   
32  833  Lykke Silas  2003  RINGSTED  0339AP  25 m  27.50   
33  455  From Mads Holger  2004  ROSKILDE  0445AL  25 m  27.52   
34  664  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  27.56   
35  679  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  27.63   
36  636  Jørgensen Nichlas  2004  DRAGSHOLM  0439AK  25 m  27.67   
37  443  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  27.68   
38  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  27.79   
39  530  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  28.02   
40  681  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  28.26   
41  482  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  25 m  28.43   
42  578  Ahmad Mutasem  2001  KALUNDBORG  0187AT  25 m  28.62   
43  419  Papenbroock Maarten-Jorgen  2004  SCHWERIN    25 m  28.67   
44  445  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  28.74   
45  645  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  25 m  28.75   
46  449  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  28.86   
47  642  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  25 m  28.93   
48  580  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  29.05   
49  655  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  29.39   
50  581  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  29.87   
51  407  Deissler Fiete Maximilian  2006  SCHWERIN    25 m  30.10   
52  816  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  25 m  30.13   
53  618  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  30.21   
54  470  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  30.31   
55  558  Andersen Sammi Asker  2003  NÆSTVED  0347AK  25 m  30.55   
56  554  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  30.66   
57  575  Dreyer Magnus  2007  KALUNDBORG  0743AG  25 m  31.17   
58  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  31.29   
59  447  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  31.37   
60  567  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  31.43   
61  411  Grasmeyer Jonas  2007  SCHWERIN    25 m  31.90   
62  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  32.11   
63  640  Munkholm Mikkel  2006  DRAGSHOLM  0631AE  25 m  32.43   
64  571  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  33.19   
65  668  Bjørnsteen William  2008  SK-SYD  0829AB  25 m  33.23   
66  657  Møller Jakob Bagge  2006  SK-SYD  0605AK  25 m  33.63   
67  810  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  25 m  33.63   
68  604  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  34.04   
69  450  Ibsen Sebastian Bruun  2007  ROSKILDE  0785AI  25 m  34.44   
70  589  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  34.87   
71  667  Pyndt Viktor Damkjær  2008  SK-SYD  0841AG  25 m  35.54   
72  644  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  25 m  35.99   
73  577  Simonsen Morten Broni  2005  KALUNDBORG  0521AP  25 m  36.25   
74  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  36.48   
75  414  Kalcher Pascal  2008  SCHWERIN    25 m  36.56   
76  439  Koefoed-Holm Anders  2006  RØNNE  0649AF  25 m  36.78   
77  579  Pettersen Noah  2007  KALUNDBORG  0749AJ  25 m  37.38   
78  570  Bagge Jakob  2006  KALUNDBORG  0611AQ  25 m  37.69   
79  654  Veliqi Dion  2008  SK-SYD  0843AI  25 m  38.01   
80  436  Boss Elias Løkken  2008  RØNNE  0883AE  25 m  38.23   
81  572  Ørsberg Johan Reimer  2008  KALUNDBORG  0817AF  25 m  38.28   
82  526  Haak Oscar  2007  RINGSTED  0785AE  25 m  39.31   
83  573  Petersen Jonas Scheby  2007  KALUNDBORG  0759AJ  25 m  39.70   
84  808  Hoffgaard Thor  2006  VORDINGB  0653AL  25 m  40.02   
85  697  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m  40.73   
86  718  Plough David  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  41.94   
87  662  Stabell-Jørgensen Mikkel  2009  SK-SYD  0951AF  25 m  42.04   
88  485  Andersen Adam Hardt  2008  RINGSTED  0809AJ  25 m  43.76   
89  599  Svenningsen Benjamin  2009  HERLUFSHOL  0949AF  25 m  45.78   
90  584  Hansen Sander Y  2009  KALUNDBORG  0913AC  25 m  46.17   
91  508  Pedersen Adam Berg  2009  RINGSTED  0945AD  25 m  47.28   
92  510  Knudsen Asmus  2006  RINGSTED  0699AM  25 m  48.94   
93  490  Sannerud August  2011  RINGSTED  1145AC  25 m     
94  491  Sørensen David  2009  RINGSTED  0923BB  25 m     
95  493  Sukkot Gabriel  2009  RINGSTED  0933BC  25 m     
96  494  Haak Hector  2010  RINGSTED  1051AF  25 m     
97  499  Larsen Nikolaj Klempar  2010  RINGSTED  1053AF  25 m     
98  500  Hommel-Nielsen Rune Toke  2009  RINGSTED  0935BC  25 m     
99  502  Rys-Bojsen Teodor  2009  RINGSTED  0937BC  25 m     
100  503  Sannerúd Alexander Saust  2008  RINGSTED  0851AN  25 m     
101  504  Larsen Elias Foss  2008  RINGSTED  0857AN  25 m     
102  722  Lau Tsz-Wai Alfred  2008  TRITON B  0865AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark