2019-09-21   07:45:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

8_S
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: Louis Nielsen 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
670  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  55.21   
715  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  25 m  56.27   
617  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  57.65   
685  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  57.89   
433  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  59.62   
634  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  1:00.44   
692  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  1:00.79   
638  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  25 m  1:01.61   
672  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  1:01.84   
10  833  Lykke Silas  2003  RINGSTED  0339AP  25 m  1:03.00   
11  807  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  25 m  1:03.76   
12  676  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:04.04   
13  477  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:04.96   
14  671  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:05.74   
15  714  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  25 m  1:05.94   
16  636  Jørgensen Nichlas  2004  DRAGSHOLM  0439AK  25 m  1:08.07   
17  665  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  1:08.31   
18  666  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  1:09.56   
19  540  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m  1:09.86   
20  695  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  25 m  1:09.87   
21  645  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  25 m  1:10.10   
22  675  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  1:12.11   
23  471  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  1:13.35   
24  476  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:18.04   
25  709  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  25 m  1:18.67   
26  594  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  1:19.34   
27  529  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  1:19.40   
28  626  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:19.92   
29  448  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:20.64   
30  597  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:21.08   
31  698  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:25.85   
32  518  Houman Tristan  2008  RINGSTED  0867AA  25 m  1:33.66   
33  573  Petersen Jonas Scheby  2007  KALUNDBORG  0759AJ  25 m  1:36.49   
34  408  Franz Oliver  2007  SCHWERIN    25 m  1:39.18   
35  600  Bruus Christian  2006  HERLUFSHOL  0631AN  25 m  1:44.60   
36  658  Halberg Jalte Harpsøe  2008  SK-SYD  0881AI  25 m  1:44.79   
37  428  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  1:49.07   
38  404  Assmann Michel  2008  SCHWERIN    25 m  1:49.75   
39  818  Miland Frederik  2005  VORDINGB  0553AQ  25 m  1:55.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark