2019-09-21   07:41:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

9_S
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: Watery 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
566  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  33.75   
691  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  33.87   
680  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  34.05   
446  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  36.76   
421  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN    25 m  37.31   
425  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  37.39   
605  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  37.50   
564  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG  0442BC  25 m  38.78   
405  Brade Mila Sophie  2007  SCHWERIN    25 m  39.01   
10  639  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  25 m  39.78   
11  653  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  39.81   
12  557  Nielsen Olivia  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  41.57   
13  704  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  41.57   
14  696  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  41.61   
15  811  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  41.79   
16  468  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  42.18   
17  703  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  43.50   
18  410  Goldberg Antonia  2005  SCHWERIN    25 m  43.84   
19  641  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  25 m  44.07   
20  417  Löser Greta  2006  SCHWERIN    25 m  44.82   
21  805  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  45.17   
22  648  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  25 m  45.29   
23  429  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  46.59   
24  426  Kennerwall Penny  2008  RONNEBY SS  AK5808  25 m  46.67   
25  524  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  25 m  46.81   
26  422  Rohde Leila-Christina  2007  SCHWERIN    25 m  47.09   
27  706  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  47.28   
28  431  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  47.61   
29  409  Gantzke Isabell  2008  SCHWERIN    25 m  49.05   
30  440  Christiansen Sofie  2005  RØNNE  0558AV  25 m  49.82   
31  441  Rømer Jasmin Jansuk  2007  RØNNE  0784AJ  25 m  49.85   
32  517  Redke Maja Burø  2007  RINGSTED  0718AO  25 m  49.97   
33  434  Sohn Ida  2008  RØNNE  0822AD  25 m  50.02   
34  460  Maeyer Eva De  2009  ROSKILDE  0918AB  25 m  50.32   
35  461  Vincentz Julia  2007  ROSKILDE  0778AU  25 m  50.50   
36  815  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  25 m  51.61   
37  650  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  25 m  51.72   
38  415  Leesch Laeticia  2008  SCHWERIN    25 m  53.56   
39  512  Juul-Andersen Ellen  2010  RINGSTED  1028AC  25 m  53.57   
40  708  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  53.81   
41  515  Johansen Klara Ina Emilie  2007  RINGSTED  0776AS  25 m  57.01   
42  531  Hansen Agnes Pries  2010  NAKSKOV  1084AC  25 m  59.27   
43  516  Andersen Liv Maria Febres  2008  RINGSTED  0808AH  25 m  59.39   
44  586  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  59.46   
45  606  Jakobsen Emilie  2010  HERLUFSHOL  1024AF  25 m  1:00.02   
46  505  Guul Julie  2008  RINGSTED  0858AC  25 m  1:00.07   
47  609  Würfel Filippa  2010  HERLUFSHOL  1026AF  25 m  1:00.63   
48  707  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  1:00.75   
49  509  Bæch Anna  2009  RINGSTED  0922AA  25 m  1:02.16   
50  717  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  1:04.74   
51  514  Schaarup Karla Hemming  2009  RINGSTED  0940BB  25 m  1:06.28   
52  459  Hauch Karoline  2009  ROSKILDE  0936AJ  25 m     
53  462  Beyarslan Lidia  2008  ROSKILDE  0820AR  25 m     
54  486  Taraboi Alesia Gabriela  2008  RINGSTED  0874AT  25 m     
55  487  Thaysen Alma C.  2011  RINGSTED  1108AD  25 m     
56  489  Tissera Asanka  2010  RINGSTED  1096AI  25 m     
57  492  Sonne Emma Dejløw  2011  RINGSTED  1110AD  25 m     
58  496  Jørgensen Jasmin Fleur  2007  RINGSTED  0770AY  25 m     
59  497  Johansen Jóhanna  2008  RINGSTED  0878AT  25 m     
60  498  Jørgensen Lærke Neya  2010  RINGSTED  1098AI  25 m     
61  501  Damsgaard Silje Wind  2008  RINGSTED  0882AT  25 m     
62  506  Nielsen Mejse  2008  RINGSTED  0880AT  25 m     
63  507  Grønnehøj Frida  2008  RINGSTED  0826AT  25 m     
64  591  Lærke Andersen Haurslev  2007  KALUNDBORG  0776AY  25 m     
65  614  Wester Laura  2008  HERLUFSHOL  0894AQ  25 m     
66  721  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark