Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: Plastmo |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
590 |
1 |
Emma Friis Laursen |
2007 |
0774AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
505 |
2 |
Julie Guul |
2008 |
0858AC |
RINGSTED |
|
25m |
|
591 |
3 |
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
0776AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
516 |
4 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:55.83 |
531 |
5 |
Agnes Pries Hansen |
2010 |
1084AC |
NAKSKOV |
|
25m |
2:06.51 |
514 |
6 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
|
506 |
7 |
Mejse Nielsen |
2008 |
0880AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
509 |
1 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:50.61 |
586 |
2 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:48.95 |
707 |
3 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:40.34 |
532 |
4 |
Emma Thomns |
2009 |
0912AF |
NAKSKOV |
|
25m |
1:36.25 |
415 |
5 |
Laeticia Leesch |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:37.97 |
512 |
6 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:40.89 |
515 |
7 |
Klara Ina Emilie Johansen |
2007 |
0776AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:50.40 |
717 |
8 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
1:54.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
585 |
1 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.22 |
442 |
2 |
Mila Schwarzenburg |
2007 |
0718AP |
RØNNE |
|
25m |
1:28.95 |
458 |
3 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:26.80 |
629 |
4 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:25.43 |
619 |
5 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.36 |
588 |
6 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:27.50 |
705 |
7 |
Thea Emilia Andersen |
2007 |
0748AW |
TRITON B |
|
25m |
1:29.66 |
708 |
8 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
1:36.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
603 |
1 |
Ellen Sofie Jespersen |
2007 |
0784AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:24.83 |
815 |
2 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
0696AM |
VORDINGB |
|
25m |
1:21.60 |
630 |
3 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.49 |
422 |
4 |
Leila-Christina Rohde |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:17.40 |
452 |
5 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.43 |
417 |
6 |
Greta Löser |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:21.01 |
523 |
7 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.23 |
622 |
8 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:25.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
RØNNE |
|
25m |
1:17.21 |
646 |
2 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:16.58 |
429 |
3 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:15.89 |
811 |
4 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:15.43 |
484 |
5 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
1:15.54 |
534 |
6 |
Signe Hofmann Petersen |
2006 |
0612AU |
NAKSKOV |
|
25m |
1:16.51 |
431 |
7 |
Alva Gunnarsson |
2006 |
AG2806 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:16.61 |
423 |
8 |
Alice Kroon |
2004 |
BI6404 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:17.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
820 |
1 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
25m |
1:14.69 |
474 |
2 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.23 |
399 |
3 |
Heida Dogg Gudmundsdottir |
2007 |
|
BREIDABLIK |
|
25m |
1:12.65 |
410 |
4 |
Antonia Goldberg |
2005 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:11.58 |
812 |
5 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:11.91 |
648 |
6 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:12.99 |
519 |
7 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.52 |
521 |
8 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:15.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
438 |
1 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
1:11.41 |
535 |
2 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:10.79 |
582 |
3 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.47 |
569 |
4 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:08.00 |
653 |
5 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
1:09.09 |
457 |
6 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:10.66 |
552 |
7 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.07 |
583 |
8 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
559 |
1 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:07.48 |
643 |
2 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:07.04 |
608 |
3 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:06.55 |
635 |
4 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:06.51 |
536 |
5 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
1:06.52 |
456 |
6 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
1:06.57 |
610 |
7 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:07.05 |
425 |
8 |
Disa Knutsson |
2002 |
BV7802 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:07.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Engla Löfström |
2003 |
BV5203 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:06.00 |
688 |
2 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.73 |
478 |
3 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:05.21 |
468 |
4 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:05.01 |
716 |
5 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
1:05.05 |
437 |
6 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
1:05.70 |
547 |
7 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:05.92 |
564 |
8 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:06.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
596 |
1 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:04.75 |
641 |
2 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:03.62 |
465 |
3 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:03.38 |
607 |
4 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:02.89 |
472 |
5 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.97 |
467 |
6 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:03.40 |
466 |
7 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:04.34 |
444 |
8 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:04.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Emilia Sol Gudmundsdottir |
2002 |
|
AEGIR |
|
25m |
1:02.30 |
551 |
2 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.07 |
684 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
1:01.69 |
475 |
4 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:01.05 |
563 |
5 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:01.22 |
566 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:01.79 |
587 |
7 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:02.15 |
469 |
8 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.78 |
|
|
Heat 12 (14) (Årg. 2008-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
593 |
1 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.58 |
409 |
2 |
Isabell Gantzke |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:19.75 |
413 |
3 |
Melina Haberer |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:18.41 |
406 |
4 |
Antonia Czech |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:12.95 |
434 |
5 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
1:15.72 |
426 |
6 |
Penny Kennerwall |
2008 |
AK5808 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:19.68 |
574 |
7 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.51 |
598 |
8 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.52 |
|
|
Heat 13 (14) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
639 |
1 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:08.51 |
565 |
2 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:07.65 |
696 |
3 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:06.35 |
446 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:02.25 |
412 |
5 |
Sveda Naima Grude |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:03.45 |
405 |
6 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:06.43 |
550 |
7 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.12 |
524 |
8 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:11.08 |
|
|
Heat 14 (14) (Årg. 1921-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
421 |
1 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:00.69 |
689 |
2 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
59.21 |
694 |
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
58.26 |
432 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
56.77 |
568 |
5 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
57.94 |
686 |
6 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
58.47 |
822 |
7 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:00.58 |
682 |
8 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:00.91 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|