Startliste for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Sommerstævne |
|
Udskriftsdato |
23 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 11:27 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
50m |
|
202 |
3 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
50m |
4:08.59 |
212 |
4 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
50m |
4:08.98 |
197 |
5 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Fiona Bergqvist |
2008 |
0854AA |
BIRKERØD |
|
50m |
4:05.54 |
205 |
2 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
50m |
4:01.49 |
94 |
3 |
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:52.72 |
204 |
4 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
50m |
3:55.62 |
144 |
5 |
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
HERLEV |
|
50m |
4:02.15 |
81 |
6 |
Eva de Maeyer |
2009 |
0918AB |
ROSKILDE |
|
50m |
4:07.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Caroline Liechti |
2008 |
0882AA |
BIRKERØD |
|
50m |
3:47.46 |
136 |
2 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
50m |
3:35.45 |
140 |
3 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
50m |
3:31.08 |
32 |
4 |
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
BIRKERØD |
|
50m |
3:32.69 |
206 |
5 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
GENTOFTE |
|
50m |
3:41.40 |
51 |
6 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
50m |
3:50.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
50m |
3:30.73 |
39 |
2 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
50m |
3:18.98 |
304 |
3 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
HVIDOVRE |
|
50m |
3:16.02 |
287 |
4 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:16.02 |
129 |
5 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
3:26.14 |
40 |
6 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
50m |
3:30.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
50m |
3:13.68 |
174 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:59.87 |
66 |
3 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:45.40 |
259 |
4 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
2:57.18 |
265 |
5 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
50m |
3:08.54 |
17 |
6 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
50m |
3:15.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|