Startliste for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.30
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
04 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Indledende (10) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
470 |
1 |
Laura M. Christensen |
1997 |
9708AY |
LYSENG |
|
25m |
37.25 |
451 |
2 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
H2Odense |
|
25m |
32.58 |
336 |
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
31.97 |
343 |
4 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
31.74 |
168 |
5 |
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
ESBJERG |
|
25m |
31.96 |
84 |
6 |
Karla Kristensen |
2005 |
0516AC |
KOLDING |
|
25m |
32.16 |
6 |
7 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
0536AK |
PINGVINEN |
|
25m |
33.89 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Nicoline Bang Mosegaard |
2005 |
0562AS |
SKIVE |
|
25m |
31.67 |
151 |
2 |
Clara Jensen |
2005 |
0596AI |
HERNING |
|
25m |
31.63 |
201 |
3 |
Maja Rolighed |
2005 |
0546AY |
ERRITSØ |
|
25m |
31.24 |
110 |
4 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
HORSENS |
|
25m |
31.17 |
305 |
5 |
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
ST-NEPTUN |
|
25m |
31.23 |
351 |
6 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
VEJLE |
|
25m |
31.31 |
453 |
7 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
0536AH |
H2Odense |
|
25m |
31.65 |
147 |
8 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
HOBRO |
|
25m |
31.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
31.09 |
173 |
2 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
31.07 |
35 |
3 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
25m |
30.97 |
304 |
4 |
Katrine Kruse Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
30.92 |
4 |
5 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
25m |
30.92 |
139 |
6 |
Mille Broholm Brixen |
2005 |
0504AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
31.00 |
333 |
7 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
25m |
31.07 |
178 |
8 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
31.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Alberthe Skovborg Hansen |
2004 |
0482AT |
VIBORG |
|
25m |
30.82 |
374 |
2 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
VEJLE |
|
25m |
30.75 |
146 |
3 |
Karoline Prang Andersen |
2005 |
0534AH |
HOBRO |
|
25m |
30.65 |
319 |
4 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
30.64 |
404 |
5 |
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
VIBORG |
|
25m |
30.64 |
96 |
6 |
Signe Vestergaard Jensen |
2005 |
0538AM |
IKAST |
|
25m |
30.66 |
169 |
7 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
30.76 |
217 |
8 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
AGF |
|
25m |
30.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
25m |
30.38 |
123 |
2 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
25m |
30.31 |
166 |
3 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
30.21 |
62 |
4 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
25m |
29.95 |
272 |
5 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
30.20 |
413 |
6 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
VIBORG |
|
25m |
30.26 |
104 |
7 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
25m |
30.35 |
410 |
8 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
VIBORG |
|
25m |
30.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
25m |
29.89 |
430 |
2 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
29.81 |
406 |
3 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
25m |
29.69 |
376 |
4 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
VEJLE |
|
25m |
29.62 |
446 |
5 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
25m |
29.69 |
23 |
6 |
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
25m |
29.71 |
161 |
7 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
29.81 |
172 |
8 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
29.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
25m |
29.44 |
408 |
2 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
0312AY |
VIBORG |
|
25m |
29.39 |
77 |
3 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
25m |
29.31 |
429 |
4 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
29.19 |
203 |
5 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
25m |
29.27 |
16 |
6 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
25m |
29.36 |
447 |
7 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
25m |
29.44 |
458 |
8 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
25m |
29.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
29.09 |
189 |
2 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
28.86 |
240 |
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
25m |
28.34 |
379 |
4 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
25m |
27.82 |
288 |
5 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
28.02 |
142 |
6 |
Isabella Rosendahl Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
28.49 |
108 |
7 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
25m |
28.99 |
188 |
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
ESBJERG |
|
25m |
29.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
H2Odense |
|
25m |
29.03 |
340 |
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
28.66 |
223 |
3 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
28.31 |
245 |
4 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
AGF |
|
25m |
27.53 |
31 |
5 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
25m |
28.01 |
114 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
28.49 |
344 |
7 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
28.96 |
277 |
8 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
25m |
29.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
25m |
29.01 |
179 |
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
25m |
28.62 |
98 |
3 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
25m |
28.18 |
278 |
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
27.44 |
238 |
5 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
AGF |
|
25m |
27.85 |
434 |
6 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
25m |
28.48 |
400 |
7 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
25m |
28.91 |
57 |
8 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
25m |
29.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
04 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:08 |
|