Program för SM-Uinnit 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lauantai aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
200m Selkäuinti Naiset 17 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
2:12.87 |
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS |
FIN |
Netanya, ISR |
|
29.6.2017 |
|
|
SE |
2:12.87 |
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS |
FIN |
Netanya, ISR |
|
29.6.2017 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
653 |
|
Emilie Pärnänen |
Aboa Watersports |
2002 |
02A541 |
50m |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
306 |
|
Petra Kivi |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A153 |
50m |
2:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
481 |
|
Petra Ansaranta |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A064 |
50m |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
4 |
486 |
|
Martta Nygård |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A230 |
50m |
2:23.30 |
|
|
|
|
|
5 |
93 |
|
Vilma Leppähaara |
Nummelan Kisaajat |
2005 |
05A009 |
50m |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
6 |
149 |
|
Peppi Siirtola |
Cetus Espoo |
2002 |
02A144 |
50m |
2:24.87 |
|
|
|
|
|
7 |
41 |
|
Lotta Pälsi |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04A147 |
50m |
2:25.68 |
|
|
|
|
|
8 |
344 |
|
Sylvia Kuusisto |
Raision Urheilijat |
2003 |
03A137 |
50m |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
9 |
403 |
|
Oona Laakso |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2002 |
02A301 |
50m |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
406 |
|
Iris Hanski |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A234 |
50m |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
177 |
|
Aada Rissanen |
Cetus Espoo |
2004 |
04A305 |
50m |
2:26.74 |
|
|
|
|
|
12 |
436 |
|
Helmi Heinonen |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A204 |
50m |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
13 |
493 |
|
Reeta Ollonen |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A793 |
50m |
2:27.52 |
|
|
|
|
|
14 |
293 |
|
Liina Salin |
Kokkolan Uimaseura |
2002 |
02A762 |
50m |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
15 |
477 |
|
Petra Heikkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A103 |
50m |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
16 |
494 |
|
Ülle Harjaks |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06B036 |
50m |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
17 |
246 |
|
Minttu Paalanen |
Lahden Uimaseura |
2003 |
03A274 |
50m |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
18 |
310 |
|
Ella Hulkki |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2004 |
04A200 |
50m |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
418 |
|
Kukka Kangas |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
2:29.29 |
|
|
|
2005 |
05A254 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
171 |
|
Kira Lindroos |
Cetus Espoo |
2005 |
05A028 |
50m |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
21 |
296 |
|
Wilma Lakanen |
Kokkolan Uimaseura |
2003 |
03A711 |
50m |
2:30.01 |
|
|
|
|
|
22 |
645 |
|
Saana Yritys |
Uinti Hyvinkää |
2003 |
03A035 |
50m |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
23 |
183 |
|
Laura Kousa |
Cetus Espoo |
2005 |
05A332 |
50m |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
24 |
540 |
|
Aino Hinkka |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2005 |
05A066 |
50m |
2:30.63 |
|
|
|
|
|
25 |
165 |
|
Charlotte Ingberg |
Cetus Espoo |
2002 |
02A370 |
50m |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
26 |
416 |
|
Fiona Laakso |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2005 |
05A262 |
50m |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
458 |
|
Roosa Kärkkäinen |
Oulun Lohet |
2003 |
03A051 |
50m |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
28 |
409 |
|
Kerttu Nurmi |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A462 |
50m |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
395 |
|
Peppi Pinomäki |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2002 |
02A049 |
50m |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
40 |
|
Lotta Lehtoila |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A247 |
50m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|