Program för SM-Uinnit 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lauantai aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Vapaauinti Miehet All ages |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
1:49.83 |
|
Antti Kasvio |
1973 |
LaVi |
FIN |
Ateena, GRE |
|
21.8.1991 |
|
|
SE |
1:46.98 |
|
Matias Koski |
1994 |
Georgia U. |
FIN |
London, GBR |
|
18.5.2016 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
24 |
|
Elias Herlevi |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00A187 |
50m |
1:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
394 |
|
Otto Rannikko |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1999 |
99A384 |
50m |
1:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
47 |
|
Lassi Haimi |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A559 |
50m |
1:55.55 |
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Lari Tumanoff |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A150 |
50m |
1:56.02 |
|
|
|
|
|
5 |
22 |
|
Aaro Tähtivuori |
Helsingfors Simsällskap |
1998 |
98A584 |
50m |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
6 |
366 |
|
Tony Eriksson |
TaTu Tampere |
1995 |
95A861 |
50m |
1:56.55 |
|
|
|
|
|
7 |
339 |
|
Roope Paatos |
Raision Urheilijat |
2002 |
02A108 |
50m |
1:56.85 |
|
|
|
|
|
8 |
390 |
|
Wilhelm Suominen |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1999 |
99A027 |
50m |
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
262 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
Swimming Jyväskylä |
1996 |
96A016 |
50m |
1:57.92 |
|
|
|
|
|
10 |
308 |
|
Alex Lydman |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A218 |
50m |
1:58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
173 |
|
Oscar Skjäl |
Cetus Espoo |
2002 |
02A684 |
50m |
1:58.20 |
|
|
|
|
|
12 |
108 |
|
Taneli Lantta |
Simmis Wanda |
2001 |
01A493 |
50m |
1:58.37 |
|
|
|
|
|
13 |
36 |
|
Emil Perkkiö |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00A973 |
50m |
1:58.57 |
|
|
|
|
|
14 |
566 |
|
Jakob Sievers |
Uinti Tampere |
2000 |
00A730 |
50m |
1:58.73 |
|
|
|
|
|
15 |
95 |
|
Jasper Pullinen |
Riihimäen Uimaseura |
1999 |
99A036 |
50m |
1:58.93 |
|
|
|
|
|
16 |
608 |
|
Kasper Envalds |
Vanders |
2001 |
01A496 |
50m |
1:59.05 |
|
|
|
|
|
17 |
187 |
|
Alec Baker |
Cetus Espoo |
2000 |
00B299 |
50m |
1:59.37 |
|
|
|
|
|
18 |
304 |
|
Robin Söderholm |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2002 |
02A224 |
50m |
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
241 |
|
Saku Romo |
Lahden Uimaseura |
|
|
50m |
1:59.93 |
|
|
|
2000 |
00A504 |
|
20 |
338 |
|
Elias Kuusisto |
Raision Urheilijat |
|
|
50m |
2:00.05 |
|
|
|
1999 |
99A373 |
|
21 |
26 |
|
Oskari Aalto |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
2:00.30 |
|
|
|
2002 |
02A016 |
|
22 |
243 |
|
Santeri Hulkko |
Lahden Uimaseura |
|
|
50m |
2:00.47 |
|
|
|
2000 |
00A843 |
|
|
|
|
23 |
51 |
|
Johan Krister Fredriksson |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
2:00.48 |
|
|
|
2003 |
03A724 |
|
|
|
|
24 |
158 |
|
Leo Mikkonen |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
2:00.69 |
|
|
|
2002 |
02A233 |
|
|
|
|
25 |
420 |
|
Arttu Mäenpää |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
2:00.75 |
|
|
|
2003 |
03A892 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
219 |
|
Roope Eiserbeck |
Joensuun Uimaseura |
1999 |
99A294 |
50m |
2:00.98 |
|
|
|
|
|
27 |
163 |
|
Luukas Vainio |
Cetus Espoo |
2003 |
03A099 |
50m |
2:01.05 |
|
|
|
|
|
28 |
39 |
|
Rasmus Söderholm |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A442 |
50m |
2:01.06 |
|
|
|
|
|
29 |
302 |
|
Claes Fjellström |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2001 |
01A078 |
50m |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
223 |
|
Miiro Vartiainen |
Joensuun Uimaseura |
2001 |
01A340 |
50m |
2:01.24 |
|
|
|
|
|
31 |
159 |
|
Eemil Kylmä |
Cetus Espoo |
2001 |
01A631 |
50m |
2:01.62 |
|
|
|
|
|
32 |
280 |
|
Sebastiano Don |
Swimming Jyväskylä |
1991 |
91A866 |
50m |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
33 |
114 |
|
Miro Merinen |
Simmis Wanda |
2003 |
03A695 |
50m |
2:02.47 |
|
|
|
|
|
34 |
562 |
|
Jere Broman |
Uinti Tampere |
2002 |
02A116 |
50m |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
35 |
103 |
|
Perttu Järvinen |
Riihimäen Uimaseura |
2003 |
03A819 |
50m |
2:03.16 |
|
|
|
|
|
36 |
473 |
|
Elias Juntunen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A075 |
50m |
2:03.59 |
|
|
|
|
|
37 |
162 |
|
Mihail Khanoukaev |
Cetus Espoo |
2002 |
02A241 |
50m |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
38 |
233 |
|
Risto Martikainen |
Kouvolan Uimarit |
2003 |
03A605 |
50m |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|