Startliste for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende afsnit lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Damer
|
Indledende 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Brødsnedkeren |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svø |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
04-08-2018 |
|
|
|
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
JGI Svømni |
DEN |
Indianapolis, USA |
|
28-08-2017 |
|
|
NR |
23.67 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Budapest, Ungarn |
|
29-07-2017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
1 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
HELSINGØR |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
2 |
|
Mia Rindshøj |
2003 |
GENTOFTE |
28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
3 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
KVIK |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
4 |
|
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
GENTOFTE |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Julie K Rose |
2003 |
ALLERØD |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Elena Westmark Holm |
2003 |
HØRSHOLM |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
7 |
|
Claudia Sperling |
2002 |
LYNGBY |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
8 |
|
Louise Jensen |
2003 |
DELTA |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Damer |
Indledende 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
1 |
|
Caroline Hørlykke |
2000 |
GENTOFTE |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
2 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
HADERSLEV |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
3 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
GLADSAXE |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
ALLERØD |
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
5 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
VIBORG |
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
6 |
|
Vera Staun Hansen |
1999 |
HOVEDSTAD |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
7 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
HOVEDSTAD |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
8 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
AGF |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Damer |
Indledende 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
440 |
1 |
|
Martha Vitus Tversted |
2002 |
SØLLERØD |
27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
2 |
|
Benedicte Them Jensen |
2004 |
KØGE |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
3 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
AALBORG |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
4 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
HORSENS |
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
5 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
FARUM |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
6 |
|
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
KVIK |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
7 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
GLADSAXE |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
8 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
GLADSAXE |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Damer |
Indledende 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Freja Romanski |
2003 |
AALBORG |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
2 |
|
My Phuong Bui |
2003 |
H2Odense |
27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
SILKEBORG |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
GENTOFTE |
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
5 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
HOVEDSTAD |
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
6 |
|
Freja Stenbækgård |
2003 |
HELSINGØR |
26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
7 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
KØGE |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
8 |
|
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
FARUM |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Damer |
Indledende 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
1 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
TUNE |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
2 |
|
Nele Schulze |
2004 |
HADERSLEV |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
3 |
|
Camilla Ottesen |
2000 |
AALBORG |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
BIRKERØD |
26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
5 |
|
Sarah Bro |
1996 |
FARUM |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
6 |
|
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
HOVEDSTAD |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
7 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
HØRSHOLM |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
8 |
|
Julie Darlem Brandt |
2001 |
TRITON B |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Frisvømning Damer |
Indledende 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1 |
|
Iben Bak |
2001 |
NYBORG |
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI |
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
3 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
KVIK |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
4 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GREVE |
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
5 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
ESBJERG |
26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
6 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
VEJLE |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
7 |
|
Emilie Meng |
2003 |
KVIK |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
8 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
ESBJERG |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-07-2019 19:44.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|