Program for Sandaredssprinten 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
2 |
|
Klara Zuvanovic |
2006 |
S 02 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
3 |
|
Moa Bengtsson |
2006 |
FALKENBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Linn Maltesson |
2006 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
1 |
|
Wilma Carlsson |
2005 |
FALKENBERG |
1:29.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
2 |
|
Fanny Gunnarsmo |
2006 |
VARABYGDEN |
1:28.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Sofia Siversjö |
2004 |
ALINGSÅS |
1:25.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
4 |
|
Olivia Andersson |
2005 |
SKENE SIM |
1:27.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
5 |
|
Emilia Rantanen |
2006 |
S 02 |
1:29.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
6 |
|
Alma Larsson |
2006 |
SKENE SIM |
1:29.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
1 |
|
Mira Löfgren |
2005 |
SK ALINGSÅ |
1:23.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
2 |
|
Fanny Bergkvist |
2004 |
SKÖVDE SS |
1:20.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Juliette Erixon |
2005 |
ELFSBORG |
1:18.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Svea Klasson |
2006 |
ELFSBORG |
1:19.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
FALKÖPING |
1:21.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
6 |
|
Ida Vizlin |
2004 |
SKÖVDE SS |
1:24.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
1 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S77 |
1:17.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
2 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 |
1:16.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
3 |
|
Sofie Gustafsson |
2003 |
SKÖVDE SS |
1:16.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
4 |
|
Hanna Skånberg |
2003 |
S77 |
1:16.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
5 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 |
1:17.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
6 |
|
Emma Curlow |
2005 |
FALKENBERG |
1:18.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
1 |
|
Thea Qvarnström |
2005 |
FALKENBERG |
1:14.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Melina Eksell |
2005 |
ELFSBORG |
1:14.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
3 |
|
Alma Wallin Bustad |
2005 |
SKÖVDE SS |
1:14.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4 |
|
Saga Nikumaa |
2004 |
ELFSBORG |
1:14.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
5 |
|
Majken Eriksson |
2005 |
SMÅLANDSST |
1:14.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
6 |
|
Bianca Havner |
2005 |
FALKENBERG |
1:15.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1 |
|
Emelie Johansson |
2005 |
ELFSBORG |
1:14.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
LIDKÖPING |
1:13.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
3 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 |
1:13.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Sarah Nilsson |
2003 |
ELFSBORG |
1:13.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
5 |
|
Thea Andersson |
2003 |
VARABYGDEN |
1:13.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
6 |
|
Maja McAdam |
2006 |
FALKENBERG |
1:14.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1 |
|
Nirvana Cavka |
2004 |
ELFSBORG |
1:12.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Amalia Ödman |
2005 |
ELFSBORG |
1:11.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Agnes Wahlberg |
2004 |
ELFSBORG |
1:11.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Elly Sjöberg |
2005 |
ELFSBORG |
1:11.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
5 |
|
Evelina Hallman |
2006 |
SK 1970 |
1:12.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
6 |
|
Viktoria Sandwall |
2003 |
SK ALINGSÅ |
1:13.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Josefine Stensson |
2003 |
FALKÖPING |
1:10.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 |
1:09.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
3 |
|
Filippa Fritzson |
2005 |
SK 1970 |
1:09.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
4 |
|
Filippa Lind |
2004 |
FALKÖPING |
1:09.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
5 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
FALKENBERG |
1:10.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
6 |
|
Kristin Johannesson |
2004 |
FALKENBERG |
1:11.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
1 |
|
Sara Markevind |
2006 |
SKÖVDE SS |
1:08.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
2 |
|
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
SKÖVDE SS |
1:07.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
|
Hannah Lilja |
2004 |
ELFSBORG |
1:06.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
4 |
|
Elise Dahlberg |
2006 |
FALKENBERG |
1:07.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
ELFSBORG |
1:08.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
6 |
|
Saga Sillerström |
2006 |
S 02 |
1:08.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
1 |
|
Linnea Andersson |
2003 |
SK 1970 |
1:05.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
2 |
|
Matilda Hallman |
2003 |
SK 1970 |
1:04.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
3 |
|
Ella Westerlund |
2004 |
SK 1970 |
1:04.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
4 |
|
Ebba Skoog |
2004 |
ELFSBORG |
1:04.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
5 |
|
Annie Seppälä |
2004 |
SMÅLANDSST |
1:04.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
6 |
|
Ebba Jukic |
2005 |
SKÖVDE SS |
1:05.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Francesca Clark |
2001 |
FALKÖPING |
1:03.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
ELFSBORG |
1:03.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
3 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 |
59.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
4 |
|
Clara Sandberg |
2004 |
SK 1970 |
1:02.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
5 |
|
Sofie Persson |
2004 |
ELFSBORG |
1:03.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
6 |
|
Julia Jonsson |
2004 |
FALKÖPING |
1:03.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-08 12:23:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
|
|
|
|