Startliste for Nykredit Gentofte Open - kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag - Stævnestart kl. 17.00
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open - Kort |
|
Udskriftsdato |
20 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 19:20 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.23 |
121 |
2 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
0765AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.81 |
122 |
3 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.12 |
127 |
4 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.68 |
131 |
5 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.32 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.25 |
124 |
2 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.24 |
137 |
3 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
0699AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.12 |
164 |
4 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.14 |
130 |
5 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.53 |
128 |
6 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.64 |
201 |
2 |
Frederik Sandbjerg |
2004 |
0477AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:05.51 |
110 |
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.47 |
152 |
4 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.49 |
135 |
5 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.61 |
125 |
6 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.18 |
90 |
2 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.76 |
151 |
3 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.17 |
74 |
4 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.52 |
150 |
5 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.87 |
192 |
6 |
Sebastian Alexander West |
2004 |
0489AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:05.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.32 |
50 |
2 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.88 |
89 |
3 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.85 |
165 |
4 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.29 |
187 |
5 |
Kasper Milton Smith |
2003 |
0343AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:01.97 |
20 |
6 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
LAKSEN |
|
25m |
1:02.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Mads Frederik Eilersen |
2001 |
0149AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.37 |
112 |
2 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
25m |
59.11 |
39 |
3 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
58.22 |
55 |
4 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
58.97 |
56 |
5 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
59.68 |
3 |
6 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:00.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
57.75 |
202 |
2 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
56.78 |
144 |
3 |
Bjørn Sandbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
25m |
56.43 |
45 |
4 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
56.73 |
72 |
5 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
56.82 |
203 |
6 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
57.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
25m |
55.06 |
63 |
2 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
53.82 |
119 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
52.55 |
65 |
4 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
53.72 |
107 |
5 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
54.06 |
64 |
6 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
25m |
52.09 |
216 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
25m |
51.23 |
48 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
50.25 |
118 |
4 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
50.60 |
114 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
51.34 |
103 |
6 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
52.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|