Startliste for Aalborg Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Aalborg Cup |
|
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:10 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: Aalborg Event |
|
Vejledende starttid 12:03 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
0896AR |
AGF |
|
25m |
|
41 |
3 |
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
SKANDERBOR |
|
25m |
|
212 |
4 |
Isabella Fauerholdt |
2008 |
0888AM |
AGF |
|
25m |
|
459 |
5 |
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
THISTED |
|
25m |
|
215 |
6 |
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
AGF |
|
25m |
|
194 |
7 |
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
0842AN |
AGF |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
AGF |
|
25m |
|
55 |
2 |
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
0708AR |
SILKEBORG |
|
25m |
3:24.83 |
172 |
3 |
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
BSK08 |
|
25m |
3:14.84 |
67 |
4 |
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
SILKEBORG |
|
25m |
3:08.08 |
439 |
5 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
THISTED |
|
25m |
3:12.93 |
36 |
6 |
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:15.80 |
133 |
7 |
Line Bach-Henriksen |
2007 |
0742AM |
ESBJERG |
|
25m |
3:47.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
AGF |
|
25m |
3:01.38 |
474 |
2 |
Cecilie Meier |
2003 |
0318AV |
VAMDRUP |
|
25m |
3:00.14 |
50 |
3 |
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
SILKEBORG |
|
25m |
2:58.47 |
205 |
4 |
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
AGF |
|
25m |
2:54.15 |
243 |
5 |
Emma Andersen |
2007 |
0778AN |
AALBORG |
|
25m |
2:54.80 |
118 |
6 |
Alma Munk Haugaard |
2007 |
0786AN |
HOBRO |
|
25m |
2:59.38 |
435 |
7 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
THISTED |
|
25m |
3:01.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:53.89 |
130 |
2 |
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
0768AF |
ESBJERG |
|
25m |
2:51.06 |
208 |
3 |
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
AGF |
|
25m |
2:50.34 |
260 |
4 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
AALBORG |
|
25m |
2:48.24 |
184 |
5 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
AGF |
|
25m |
2:49.15 |
251 |
6 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
0774AI |
AALBORG |
|
25m |
2:50.64 |
91 |
7 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
ODDER |
|
25m |
2:53.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Nellie Vad Bisgaard |
2006 |
0658AS |
HOBRO |
|
25m |
2:47.87 |
64 |
2 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
2:46.29 |
262 |
3 |
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
AALBORG |
|
25m |
2:45.26 |
373 |
4 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
NORD |
|
25m |
2:43.90 |
46 |
5 |
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
SILKEBORG |
|
25m |
2:45.18 |
68 |
6 |
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
SILKEBORG |
|
25m |
2:45.93 |
419 |
7 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
0426AX |
SMUT |
|
25m |
2:46.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
AALBORG |
|
25m |
2:43.34 |
11 |
2 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
0626AO |
PINGVINEN |
|
25m |
2:41.12 |
449 |
3 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
25m |
2:38.58 |
346 |
4 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:37.10 |
456 |
5 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
2:38.28 |
167 |
6 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
25m |
2:40.06 |
478 |
7 |
Kirstine Buus Bendixen |
2003 |
0382ay |
HOBRO |
|
25m |
2:43.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
0526AM |
THISTED |
|
25m |
2:36.21 |
52 |
2 |
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
0564AS |
SILKEBORG |
|
25m |
2:35.45 |
19 |
3 |
Cassandra Spring |
2005 |
0546AR |
PINGVINEN |
|
25m |
2:32.74 |
477 |
4 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304as |
SMUT |
|
25m |
2:32.56 |
89 |
5 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
ODDER |
|
25m |
2:32.67 |
390 |
6 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
0356AZ |
NORD |
|
25m |
2:35.01 |
24 |
7 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
2:36.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
25m |
2:32.01 |
289 |
2 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
AALBORG |
|
25m |
2:28.83 |
265 |
3 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
AALBORG |
|
25m |
2:26.03 |
448 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:11.06 |
455 |
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
2:17.83 |
300 |
6 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
2:28.77 |
88 |
7 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
25m |
2:29.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:10 |
|