Startliste for Septembersim
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Frisim Po A-D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Karl Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2002 |
AZ6102 |
25m |
55.80 |
|
|
|
|
|
2 |
117 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
25m |
56.35 |
|
|
|
|
|
3 |
29 |
|
Tim Rogersson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AN5305 |
50m |
56.92 |
|
|
|
|
|
4 |
51 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
25m |
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
25m |
58.49 |
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Marcus Persson Taylor |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AC4905 |
25m |
58.91 |
|
|
|
|
|
7 |
143 |
|
Simon Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AH9704 |
25m |
59.31 |
|
|
|
|
|
8 |
106 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
9 |
127 |
|
Daniel Bebenek |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AC4706 |
25m |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
10 |
55 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
25m |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Filip Westlund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AL9703 |
25m |
1:02.15 |
|
|
|
|
|
12 |
66 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
25m |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
87 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:02.48 |
|
|
|
2004 |
AV9304 |
|
14 |
122 |
|
Alexander Arnö |
Turebergs Simklubb |
|
|
25m |
1:02.48 |
|
|
|
2005 |
AB5505 |
|
15 |
49 |
|
Jonatan Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:02.62 |
|
|
|
2006 |
AB1106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
15 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
25m |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
17 |
129 |
|
Henrik Larsson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AF4106 |
25m |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
18 |
131 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AN1105 |
50m |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
19 |
39 |
|
Marcus Lundgren |
Simklubben Neptun |
2006 |
AN1506 |
25m |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
20 |
54 |
|
David Berggren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH5905 |
50m |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
194 |
|
Malkolm Nömm |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AT6905 |
25m |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
22 |
173 |
|
Jesper Sandström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM1103 |
25m |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
23 |
197 |
|
Gustav Aglert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AY4304 |
25m |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
24 |
63 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AA8908 |
25m |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
176 |
|
Alexander Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS2504 |
25m |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
52 |
|
Gustav Åsbrink |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE3505 |
25m |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
107 |
|
Malcolm Honkanen |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AX0105 |
25m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
28 |
150 |
|
Albin Wullt |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AR5705 |
25m |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
29 |
72 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
50m |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50 |
|
Oscar Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE5305 |
25m |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
151 |
|
William Edenberg |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AZ1103 |
25m |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
32 |
57 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AG2306 |
25m |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
85 |
|
Julius Dorch Juliusson |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC7707 |
25m |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM7506 |
25m |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
147 |
|
Maximus Brandt |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AP2105 |
50m |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
36 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AJ6506 |
50m |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
171 |
|
Neo Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AA8505 |
50m |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
38 |
68 |
|
Jordan Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AM1706 |
25m |
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
200 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
40 |
103 |
|
Emil Johanson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AX4105 |
50m |
1:15.33 |
|
|
|
|
|
41 |
97 |
|
Christopher Brown |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AQ8706 |
25m |
1:15.74 |
|
|
|
|
|
42 |
69 |
|
Anton Hagspiel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AA8309 |
25m |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
80 |
|
Lucas Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:18.12 |
|
|
|
2009 |
AD6709 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
155 |
|
Otto Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG5308 |
25m |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
45 |
53 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG4505 |
25m |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
78 |
|
Alexander Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AO8707 |
25m |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
156 |
|
Gustav Bäckström |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG8308 |
25m |
1:20.67 |
|
|
|
|
|
48 |
161 |
|
Lucas Samuelsson |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
AU3106 |
25m |
1:21.17 |
|
|
|
|
|
49 |
163 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AK7308 |
25m |
1:27.15 |
|
|
|
|
|
50 |
76 |
|
Ludvig Axegård |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AI1108 |
25m |
1:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
102 |
|
Anton Chubakov |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:28.18 |
|
|
|
2010 |
AB8110 |
|
|
|
|
52 |
154 |
|
Erik Förborgen |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
1:28.20 |
|
|
|
2008 |
AF0708 |
|
|
|
|
53 |
159 |
|
Isak Silebäck |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
1:30.94 |
|
|
|
2007 |
AL1707 |
|
|
|
|
54 |
162 |
|
Malcolm Brandt |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50m |
1:39.17 |
|
|
|
2007 |
AO6907 |
|
|
|
|
55 |
110 |
|
Oskar Joona |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
1:39.47 |
|
|
|
2008 |
AL0308 |
|
|
|
|
56 |
217 |
|
Svante Schlüter Patriksso |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
1:41.99 |
EFT |
|
|
2006 |
AU8706 |
|
57 |
216 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
1:41.99 |
EFT |
|
|
2007 |
AN1907 |
|
58 |
210 |
|
Elliot Halldén |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
25m |
1:54.85 |
|
|
|
2009 |
AG6509 |
|
|
|
|
59 |
213 |
|
simon eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
25m |
|
|
|
|
2009 |
AJ0709 |
|
|
|
|
|
60 |
109 |
|
Vincent Vitas |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
|
|
|
|
2008 |
AL6308 |
|
|
|
|
|
61 |
169 |
|
Gustaf Färnqvist |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
|
|
|
|
2007 |
|
|
|
|
|
|
62 |
212 |
|
hampus Eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
25m |
|
|
|
|
2009 |
AJ0509 |
|
|
|
|
|
63 |
108 |
|
Eric Söderlund |
Södertörns Simsällskap |
2010 |
AB1710 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Frisim Fl A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
115 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
25m |
2:09.10 |
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
25m |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
Filippa Hammarén |
Simklubben Neptun |
2002 |
BY2602 |
50m |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
4 |
118 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
50m |
2:16.24 |
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Iris Martinsson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF3405 |
50m |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
6 |
116 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
25m |
2:19.23 |
|
|
|
|
|
7 |
134 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
25m |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
8 |
9 |
|
Agnes Behrenfeldt |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP9604 |
25m |
2:21.80 |
|
|
|
|
|
9 |
25 |
|
Elsa Lövquist |
Simklubben Neptun |
2004 |
BD6604 |
25m |
2:22.03 |
|
|
|
|
|
10 |
174 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
25m |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
11 |
141 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AJ7404 |
25m |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Sara Lofter |
Simklubben Neptun |
2006 |
AS2806 |
25m |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
13 |
37 |
|
Molly Rantil |
Simklubben Neptun |
2005 |
BL4405 |
25m |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
14 |
40 |
|
Amelia Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2006 |
BB0606 |
25m |
2:29.57 |
|
|
|
|
|
15 |
32 |
|
Emilia Lind |
Simklubben Neptun |
2006 |
AR8806 |
25m |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
16 |
60 |
|
Vida Haesert |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN0206 |
50m |
2:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
137 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
25m |
2:30.61 |
|
|
|
|
|
18 |
104 |
|
Alva Qvist |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BR5406 |
50m |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
19 |
126 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
25m |
2:31.13 |
|
|
|
|
|
20 |
145 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AW9405 |
25m |
2:32.30 |
|
|
|
|
|
21 |
196 |
|
Emilia Lingman |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BI3806 |
25m |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
22 |
23 |
|
Maja Wallberg |
Simklubben Neptun |
2005 |
AP9605 |
25m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
23 |
188 |
|
Cecilia Krans |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BL4805 |
50m |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
24 |
132 |
|
Ebba Näsvall |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AW7406 |
25m |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
25 |
146 |
|
Freya Ebert Westerberg |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BB3805 |
25m |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
26 |
94 |
|
Ebba Mattisson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BD2606 |
25m |
2:35.56 |
|
|
|
|
|
27 |
65 |
|
Alva Herlitz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BF4805 |
25m |
2:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
43 |
|
Lea Rodin |
Simklubben Neptun |
2006 |
BH1206 |
50m |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
114 |
|
Tilja Stålnacke |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BW4205 |
25m |
2:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
149 |
|
Elma Ridhagen |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BS9804 |
25m |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
144 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
50m |
2:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
45 |
|
Linnea Farrar |
Simklubben Neptun |
2006 |
BK8206 |
50m |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
26 |
|
Ines Wijk |
Simklubben Neptun |
2006 |
AH2406 |
25m |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
181 |
|
Nea Tiger Armelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AQ7806 |
50m |
2:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
186 |
|
Sigrid Svanberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BT9404 |
25m |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
58 |
|
Emelie Bilands |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN4206 |
25m |
2:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
38 |
|
Sheila Hedman |
Simklubben Neptun |
2006 |
BB1606 |
25m |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
38 |
193 |
|
Linn Lynch |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BP7805 |
25m |
2:44.09 |
|
|
|
|
|
39 |
180 |
|
Adéla Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BX0203 |
25m |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
40 |
130 |
|
Vera Popova |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AN9406 |
25m |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
41 |
187 |
|
Felicia Rydsheim |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BI5805 |
25m |
2:50.43 |
|
|
|
|
|
42 |
105 |
|
Natalie Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BV5205 |
25m |
2:51.33 |
|
|
|
|
|
43 |
185 |
|
Emma Wärn |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BT7404 |
25m |
2:52.06 |
|
|
|
|
|
44 |
191 |
|
Elina Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BM9405 |
25m |
3:07.34 |
|
|
|
|
|
45 |
199 |
|
Agnes Svensson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BY9404 |
50m |
3:08.23 |
|
|
|
|
|
46 |
153 |
|
Maja Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
BI9206 |
25m |
3:35.82 |
|
|
|
|
|
47 |
148 |
|
Philippa Ledo Antunes |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BR7804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
152 |
|
Tilde Bergvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BV8804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Ryggsim Po A-D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
117 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
25m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
2 |
14 |
|
Malte Haargaard |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP2703 |
25m |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
3 |
13 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
25m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
4 |
36 |
|
Philip Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2005 |
AR1505 |
50m |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
5 |
22 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
Simklubben Neptun |
2006 |
AC8706 |
25m |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
25m |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
129 |
|
Henrik Larsson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AF4106 |
25m |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
8 |
122 |
|
Alexander Arnö |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AB5505 |
50m |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
25m |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
131 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AN1105 |
25m |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
11 |
150 |
|
Albin Wullt |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AR5705 |
25m |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
12 |
63 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AA8908 |
25m |
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
57 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:21.56 |
|
|
|
2006 |
AG2306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
201 |
|
Alvin Johansson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV4705 |
50m |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
15 |
85 |
|
Julius Dorch Juliusson |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC7707 |
25m |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
16 |
95 |
|
Moritz Karlsson |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AC8908 |
25m |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
17 |
147 |
|
Maximus Brandt |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AP2105 |
25m |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
18 |
68 |
|
Jordan Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AM1706 |
25m |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AJ6506 |
25m |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
80 |
|
Lucas Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AD6709 |
25m |
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
1:27.41 |
|
|
|
|
|
22 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM7506 |
25m |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
78 |
|
Alexander Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AO8707 |
25m |
1:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
155 |
|
Otto Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG5308 |
25m |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
25 |
154 |
|
Erik Förborgen |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AF0708 |
25m |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
26 |
161 |
|
Lucas Samuelsson |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
AU3106 |
25m |
1:37.11 |
|
|
|
|
|
27 |
69 |
|
Anton Hagspiel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AA8309 |
25m |
1:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
76 |
|
Ludvig Axegård |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AI1108 |
25m |
1:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
110 |
|
Oskar Joona |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AL0308 |
25m |
1:50.95 |
|
|
|
|
|
30 |
210 |
|
Elliot Halldén |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AG6509 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
213 |
|
simon eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AJ0709 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
109 |
|
Vincent Vitas |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AL6308 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
212 |
|
hampus Eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AJ0509 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
108 |
|
Eric Söderlund |
Södertörns Simsällskap |
2010 |
AB1710 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Ryggsim Fl A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
16 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
25m |
2:17.13 |
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
25m |
2:24.05 |
|
|
|
|
|
3 |
116 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
25m |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
5 |
18 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
25m |
2:33.92 |
|
|
|
|
|
6 |
12 |
|
Lilly Eriksson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AS1604 |
25m |
2:36.23 |
|
|
|
|
|
7 |
119 |
|
Cornelia Ericsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AT0603 |
25m |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
8 |
140 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
2:40.30 |
|
|
|
|
|
9 |
145 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AW9405 |
25m |
2:42.71 |
|
|
|
|
|
10 |
177 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
50m |
2:42.80 |
|
|
|
|
|
11 |
47 |
|
Wilma Åhlén |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
50m |
2:44.83 |
|
|
|
|
|
12 |
56 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
2:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
34 |
|
Lovisa Ramsten |
Simklubben Neptun |
2005 |
BK1605 |
50m |
2:48.14 |
|
|
|
|
|
14 |
144 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
25m |
2:52.23 |
|
|
|
|
|
15 |
128 |
|
Johanna Klingenstierna |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AS1405 |
25m |
2:53.24 |
|
|
|
|
|
16 |
196 |
|
Emilia Lingman |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BI3806 |
25m |
2:56.29 |
|
|
|
|
|
17 |
92 |
|
Ellinor Eldh |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BA0206 |
50m |
2:56.97 |
|
|
|
|
|
18 |
61 |
|
Sofia Lövqvist |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN2206 |
25m |
2:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
58 |
|
Emelie Bilands |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN4206 |
25m |
3:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
153 |
|
Maja Andersson |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
4:01.66 |
|
|
|
2006 |
BI9206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Fjärilsim Po A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
10 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
50m |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
2:33.26 |
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Morris Martin |
Simklubben Neptun |
2004 |
AH0504 |
50m |
2:38.09 |
|
|
|
|
|
4 |
50 |
|
Oscar Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE5305 |
50m |
2:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
49 |
|
Jonatan Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AB1106 |
50m |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
131 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AN1105 |
25m |
2:47.96 |
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AJ6506 |
50m |
3:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
57 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
3:20.32 |
|
|
|
2006 |
AG2306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Albin Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AF3503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
127 |
|
Daniel Bebenek |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AC4706 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Fjärilsim Fl D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
184 |
|
Thea Bergström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AK9807 |
25m |
33.04 |
|
|
|
|
|
2 |
182 |
|
Cornelia Utgren |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AL6207 |
25m |
35.57 |
|
|
|
|
|
3 |
74 |
|
Elise Karlsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BA4607 |
25m |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
77 |
|
Alma Brorson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT8208 |
25m |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
59 |
|
Anna Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AD9807 |
25m |
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
73 |
|
Ellen Bystedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
38.32 |
|
|
|
2007 |
AY2207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
46 |
|
Julia Lundgren |
Simklubben Neptun |
2007 |
AZ2207 |
25m |
38.56 |
|
|
|
|
|
8 |
71 |
|
Olivia Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AP7207 |
25m |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
81 |
|
Ellen Gustafsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BI3407 |
25m |
41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
62 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AE2207 |
25m |
42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100 |
|
Lotta Lande |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
44.67 |
|
|
|
2007 |
AY4407 |
|
|
|
|
12 |
79 |
|
Elin Borgman |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
45.05 |
|
|
|
2008 |
AT4408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
75 |
|
Ofelia Öström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AO6808 |
25m |
45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
158 |
|
Ella Pahlén |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ0407 |
25m |
45.69 |
|
|
|
|
|
15 |
160 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AN4208 |
50m |
50.18 |
|
|
|
|
|
16 |
215 |
|
Thea Holmberg |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BI4607 |
25m |
52.92 |
EFT |
|
17 |
113 |
|
Sibel Levin |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AY5408 |
25m |
54.07 |
|
|
|
|
|
18 |
167 |
|
Anna Sundqvist |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BK1207 |
25m |
56.40 |
|
|
|
|
|
19 |
112 |
|
Stella Svensson |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ6809 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
111 |
|
Elvira Karlstedt |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ3809 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
209 |
|
kajsa Averstad Rastner |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY2808 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
214 |
|
Mira Berg Byström |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
BC7808 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Fjärilsim Fl A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
121 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
50m |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
25m |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
3 |
141 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AJ7404 |
25m |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Alva Hagström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU1203 |
25m |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
5 |
118 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
25m |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
6 |
44 |
|
Filippa Hammarén |
Simklubben Neptun |
2002 |
BY2602 |
25m |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
25m |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
8 |
33 |
|
Sara Lofter |
Simklubben Neptun |
2006 |
AS2806 |
25m |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
9 |
25 |
|
Elsa Lövquist |
Simklubben Neptun |
2004 |
BD6604 |
50m |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Else Jomaa |
Simklubben Neptun |
2004 |
AK1204 |
50m |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
25m |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
12 |
70 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BM9205 |
50m |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
175 |
|
Alice Velden |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AO2405 |
25m |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
14 |
37 |
|
Molly Rantil |
Simklubben Neptun |
2005 |
BL4405 |
25m |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
15 |
34 |
|
Lovisa Ramsten |
Simklubben Neptun |
2005 |
BK1605 |
25m |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
50m |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
17 |
32 |
|
Emilia Lind |
Simklubben Neptun |
2006 |
AR8806 |
50m |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
18 |
23 |
|
Maja Wallberg |
Simklubben Neptun |
2005 |
AP9605 |
50m |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
19 |
48 |
|
Emelie Sveding |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG8605 |
50m |
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
178 |
|
Julia Zwinkels |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BM4404 |
25m |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
21 |
170 |
|
Astrid Blomberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2000 |
AW5800 |
25m |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
22 |
186 |
|
Sigrid Svanberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BT9404 |
25m |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
23 |
174 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
25m |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
24 |
17 |
|
Li Elveskog |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW0604 |
50m |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
25 |
130 |
|
Vera Popova |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AN9406 |
25m |
1:22.99 |
|
|
|
|
|
26 |
132 |
|
Ebba Näsvall |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AW7406 |
25m |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
27 |
179 |
|
Leah Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AO6406 |
25m |
1:25.15 |
|
|
|
|
|
28 |
146 |
|
Freya Ebert Westerberg |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BB3805 |
25m |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
185 |
|
Emma Wärn |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BT7404 |
50m |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
91 |
|
Tuva Wiktor Jarefors |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AX6206 |
25m |
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
190 |
|
Lova Deilert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB7806 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Bröstsim Po A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
136 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
25m |
2:30.97 |
|
|
|
|
|
2 |
11 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
25m |
2:34.33 |
|
|
|
|
|
3 |
19 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
25m |
2:38.68 |
|
|
|
|
|
4 |
20 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
25m |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
5 |
22 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
Simklubben Neptun |
2006 |
AC8706 |
25m |
2:47.07 |
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Marcus Persson Taylor |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AC4905 |
25m |
2:47.77 |
|
|
|
|
|
7 |
176 |
|
Alexander Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS2504 |
25m |
2:50.54 |
|
|
|
|
|
8 |
15 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
25m |
2:50.80 |
|
|
|
|
|
9 |
28 |
|
Christos Theodosiadis |
Simklubben Neptun |
2006 |
AI7106 |
25m |
2:58.50 |
|
|
|
|
|
10 |
151 |
|
William Edenberg |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AZ1103 |
25m |
3:05.75 |
|
|
|
|
|
11 |
197 |
|
Gustav Aglert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AY4304 |
25m |
3:10.38 |
|
|
|
|
|
12 |
52 |
|
Gustav Åsbrink |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE3505 |
25m |
3:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
103 |
|
Emil Johanson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AX4105 |
50m |
3:11.75 |
|
|
|
|
|
14 |
53 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG4505 |
25m |
3:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
194 |
|
Malkolm Nömm |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AT6905 |
50m |
3:17.06 |
|
|
|
|
|
16 |
72 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
25m |
3:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
201 |
|
Alvin Johansson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
3:28.32 |
|
|
|
2005 |
AV4705 |
|
|
|
|
18 |
31 |
|
Axel Skott Storheden |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
3:32.94 |
|
|
|
2006 |
AI3506 |
|
|
|
|
19 |
173 |
|
Jesper Sandström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
3:42.31 |
|
|
|
2003 |
AM1103 |
|
|
|
|
20 |
41 |
|
Walter Herulf |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
|
|
|
|
2006 |
AN3506 |
|
|
|
|
|
21 |
21 |
|
Tee Thern |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
|
|
|
|
2006 |
AC3106 |
|
|
|
|
|
22 |
30 |
|
Ludvig Löfström |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
|
|
|
|
2006 |
AI4506 |
|
|
|
|
|
23 |
42 |
|
Allan Herulf |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
|
|
|
|
2006 |
AN4506 |
|
|
|
|
|
24 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
|
|
|
|
2006 |
AM7506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Medley Fl D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
59 |
|
Anna Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AD9807 |
25m |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
182 |
|
Cornelia Utgren |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AL6207 |
25m |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
3 |
184 |
|
Thea Bergström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AK9807 |
25m |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
4 |
74 |
|
Elise Karlsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BA4607 |
25m |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
77 |
|
Alma Brorson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT8208 |
25m |
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
73 |
|
Ellen Bystedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:25.93 |
|
|
|
2007 |
AY2207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
112 |
|
Stella Svensson |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ6809 |
25m |
1:26.66 |
|
|
|
|
|
8 |
71 |
|
Olivia Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AP7207 |
25m |
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
157 |
|
Fidelie Börnesson |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ8207 |
25m |
1:28.92 |
|
|
|
|
|
10 |
81 |
|
Ellen Gustafsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BI3407 |
25m |
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
62 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AE2207 |
25m |
1:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Ofelia Öström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:34.57 |
|
|
|
2008 |
AO6808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
158 |
|
Ella Pahlén |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ0407 |
25m |
1:34.62 |
|
|
|
|
|
14 |
79 |
|
Elin Borgman |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT4408 |
25m |
1:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
160 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AN4208 |
25m |
1:38.36 |
|
|
|
|
|
16 |
100 |
|
Lotta Lande |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AY4407 |
25m |
1:38.43 |
|
|
|
|
|
17 |
215 |
|
Thea Holmberg |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BI4607 |
25m |
1:42.04 |
EFT |
|
18 |
111 |
|
Elvira Karlstedt |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ3809 |
25m |
1:42.18 |
|
|
|
|
|
19 |
165 |
|
Wilma Jernberg |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BH6407 |
25m |
1:44.97 |
|
|
|
|
|
20 |
192 |
|
Ida Muhic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AP8607 |
25m |
1:45.34 |
|
|
|
|
|
21 |
113 |
|
Sibel Levin |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AY5408 |
25m |
1:52.07 |
|
|
|
|
|
22 |
167 |
|
Anna Sundqvist |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BK1207 |
25m |
1:59.86 |
|
|
|
|
|
23 |
209 |
|
kajsa Averstad Rastner |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY2808 |
25m |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
24 |
208 |
|
Elly Holmqvist |
Älvsjö AIK Simförening |
2007 |
BC9207 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
206 |
|
Line Näslund |
Älvsjö AIK Simförening |
2007 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
214 |
|
Mira Berg Byström |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
BC7808 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
211 |
|
Agnes Ljungberg |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY3008 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley Fl A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
16 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
25m |
2:23.48 |
|
|
|
|
|
2 |
118 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
25m |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
3 |
135 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
25m |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
4 |
121 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
25m |
2:33.97 |
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Iris Martinsson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF3405 |
25m |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
6 |
33 |
|
Sara Lofter |
Simklubben Neptun |
2006 |
AS2806 |
25m |
2:36.02 |
|
|
|
|
|
7 |
18 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
25m |
2:38.64 |
|
|
|
|
|
8 |
12 |
|
Lilly Eriksson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AS1604 |
25m |
2:38.96 |
|
|
|
|
|
9 |
175 |
|
Alice Velden |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AO2405 |
25m |
2:40.18 |
|
|
|
|
|
10 |
123 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
50m |
2:40.76 |
|
|
|
|
|
11 |
47 |
|
Wilma Åhlén |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
25m |
2:41.82 |
|
|
|
|
|
12 |
83 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
2:41.86 |
|
|
|
|
|
13 |
170 |
|
Astrid Blomberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2000 |
AW5800 |
25m |
2:46.39 |
|
|
|
|
|
14 |
24 |
|
Alice Stenbeck |
Simklubben Neptun |
2006 |
AG1406 |
25m |
2:47.53 |
|
|
|
|
|
15 |
145 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AW9405 |
25m |
2:47.60 |
|
|
|
|
|
16 |
94 |
|
Ebba Mattisson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BD2606 |
25m |
2:50.36 |
|
|
|
|
|
17 |
178 |
|
Julia Zwinkels |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BM4404 |
25m |
2:50.85 |
|
|
|
|
|
18 |
126 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
25m |
2:51.80 |
|
|
|
|
|
19 |
104 |
|
Alva Qvist |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BR5406 |
50m |
2:53.19 |
|
|
|
|
|
20 |
65 |
|
Alva Herlitz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BF4805 |
25m |
2:54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
186 |
|
Sigrid Svanberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BT9404 |
25m |
2:55.40 |
|
|
|
|
|
22 |
40 |
|
Amelia Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2006 |
BB0606 |
50m |
2:55.91 |
|
|
|
|
|
23 |
181 |
|
Nea Tiger Armelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AQ7806 |
50m |
2:56.15 |
|
|
|
|
|
24 |
45 |
|
Linnea Farrar |
Simklubben Neptun |
2006 |
BK8206 |
50m |
2:57.32 |
|
|
|
|
|
25 |
43 |
|
Lea Rodin |
Simklubben Neptun |
2006 |
BH1206 |
50m |
2:57.37 |
|
|
|
|
|
26 |
26 |
|
Ines Wijk |
Simklubben Neptun |
2006 |
AH2406 |
50m |
2:59.93 |
|
|
|
|
|
27 |
128 |
|
Johanna Klingenstierna |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AS1405 |
50m |
3:00.14 |
|
|
|
|
|
28 |
38 |
|
Sheila Hedman |
Simklubben Neptun |
2006 |
BB1606 |
25m |
3:00.88 |
|
|
|
|
|
29 |
133 |
|
Isa Andersson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
BD9606 |
25m |
3:03.70 |
|
|
|
|
|
30 |
196 |
|
Emilia Lingman |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BI3806 |
25m |
3:04.03 |
|
|
|
|
|
31 |
183 |
|
Danielle Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AY3206 |
50m |
3:07.21 |
|
|
|
|
|
32 |
105 |
|
Natalie Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BV5205 |
25m |
3:08.06 |
|
|
|
|
|
33 |
180 |
|
Adéla Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BX0203 |
25m |
3:08.41 |
|
|
|
|
|
34 |
204 |
|
Sofia Bäckström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
CA7404 |
50m |
3:08.62 |
|
|
|
|
|
35 |
96 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
25m |
3:10.59 |
|
|
|
|
|
36 |
190 |
|
Lova Deilert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB7806 |
25m |
3:15.09 |
|
|
|
|
|
37 |
91 |
|
Tuva Wiktor Jarefors |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AX6206 |
25m |
3:16.54 |
|
|
|
|
|
38 |
193 |
|
Linn Lynch |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BP7805 |
25m |
3:16.73 |
|
|
|
|
|
39 |
84 |
|
Laura Somers |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BW6603 |
25m |
3:20.56 |
|
|
|
|
|
40 |
189 |
|
Amanda Hörberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB8806 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
400m Frisim Po A-B Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
117 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
25m |
4:15.56 |
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Albin Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AF3503 |
25m |
4:17.80 |
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
25m |
4:27.12 |
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Morris Martin |
Simklubben Neptun |
2004 |
AH0504 |
50m |
4:29.58 |
|
|
|
|
|
5 |
106 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
4:51.63 |
|
|
|
|
|
6 |
176 |
|
Alexander Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS2504 |
25m |
5:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Bröstsim Fl A-D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
5 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
25m |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Alva Hagström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU1203 |
25m |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
3 |
121 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
25m |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
4 |
56 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
25m |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
83 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
6 |
9 |
|
Agnes Behrenfeldt |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP9604 |
25m |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
25m |
1:23.13 |
|
|
|
|
|
8 |
119 |
|
Cornelia Ericsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AT0603 |
50m |
1:23.31 |
|
|
|
|
|
9 |
48 |
|
Emelie Sveding |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG8605 |
25m |
1:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
101 |
|
Moa Forsgren |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AL0808 |
25m |
1:25.74 |
|
|
|
|
|
11 |
17 |
|
Li Elveskog |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW0604 |
25m |
1:25.74 |
|
|
|
|
|
12 |
179 |
|
Leah Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AO6406 |
25m |
1:25.95 |
|
|
|
|
|
13 |
133 |
|
Isa Andersson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
BD9606 |
25m |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
14 |
92 |
|
Ellinor Eldh |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BA0206 |
25m |
1:26.96 |
|
|
|
|
|
15 |
93 |
|
Nadja Travar |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AP2607 |
25m |
1:27.97 |
|
|
|
|
|
16 |
172 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
25m |
1:28.05 |
|
|
|
|
|
17 |
126 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
25m |
1:28.35 |
|
|
|
|
|
18 |
177 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
25m |
1:28.49 |
|
|
|
|
|
19 |
149 |
|
Elma Ridhagen |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BS9804 |
50m |
1:28.60 |
|
|
|
|
|
20 |
98 |
|
Juni Stenbacka |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AV7607 |
25m |
1:29.56 |
|
|
|
|
|
21 |
94 |
|
Ebba Mattisson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BD2606 |
25m |
1:29.91 |
|
|
|
|
|
22 |
187 |
|
Felicia Rydsheim |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BI5805 |
25m |
1:30.84 |
|
|
|
|
|
23 |
183 |
|
Danielle Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AY3206 |
25m |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
24 |
99 |
|
Emma Johanson |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AL9608 |
25m |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
25 |
130 |
|
Vera Popova |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AN9406 |
25m |
1:33.09 |
|
|
|
|
|
26 |
204 |
|
Sofia Bäckström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
CA7404 |
50m |
1:33.72 |
|
|
|
|
|
27 |
148 |
|
Philippa Ledo Antunes |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BR7804 |
25m |
1:35.29 |
|
|
|
|
|
28 |
84 |
|
Laura Somers |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BW6603 |
25m |
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
59 |
|
Anna Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AD9807 |
25m |
1:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
181 |
|
Nea Tiger Armelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AQ7806 |
50m |
1:36.88 |
|
|
|
|
|
31 |
185 |
|
Emma Wärn |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BT7404 |
25m |
1:37.19 |
|
|
|
|
|
32 |
205 |
|
Alexandra Silverryd |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BU6405 |
25m |
1:37.28 |
|
|
|
|
|
33 |
77 |
|
Alma Brorson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT8208 |
25m |
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
157 |
|
Fidelie Börnesson |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ8207 |
25m |
1:38.45 |
|
|
|
|
|
35 |
96 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
25m |
1:38.99 |
|
|
|
|
|
36 |
152 |
|
Tilde Bergvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BV8804 |
25m |
1:39.26 |
|
|
|
|
|
37 |
190 |
|
Lova Deilert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB7806 |
25m |
1:39.38 |
|
|
|
|
|
38 |
191 |
|
Elina Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BM9405 |
25m |
1:39.39 |
|
|
|
|
|
39 |
62 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AE2207 |
25m |
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
74 |
|
Elise Karlsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BA4607 |
25m |
1:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
46 |
|
Julia Lundgren |
Simklubben Neptun |
2007 |
AZ2207 |
25m |
1:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
73 |
|
Ellen Bystedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AY2207 |
25m |
1:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
71 |
|
Olivia Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AP7207 |
25m |
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
91 |
|
Tuva Wiktor Jarefors |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AX6206 |
25m |
1:42.40 |
|
|
|
|
|
45 |
158 |
|
Ella Pahlén |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ0407 |
25m |
1:42.71 |
|
|
|
|
|
46 |
160 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AN4208 |
25m |
1:44.35 |
|
|
|
|
|
47 |
203 |
|
Stella Gammel |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BN4606 |
25m |
1:48.76 |
|
|
|
|
|
48 |
81 |
|
Ellen Gustafsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BI3407 |
25m |
1:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
75 |
|
Ofelia Öström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AO6808 |
25m |
1:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
100 |
|
Lotta Lande |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
1:50.23 |
|
|
|
2007 |
AY4407 |
|
51 |
192 |
|
Ida Muhic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
1:51.11 |
|
|
|
2007 |
AP8607 |
|
52 |
79 |
|
Elin Borgman |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:53.21 |
|
|
|
2008 |
AT4408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
153 |
|
Maja Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
BI9206 |
25m |
1:55.12 |
|
|
|
|
|
54 |
215 |
|
Thea Holmberg |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BI4607 |
25m |
1:56.43 |
EFT |
|
55 |
164 |
|
Wilma Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BH4407 |
25m |
2:02.68 |
|
|
|
|
|
56 |
113 |
|
Sibel Levin |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AY5408 |
25m |
2:08.40 |
|
|
|
|
|
57 |
111 |
|
Elvira Karlstedt |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ3809 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
199 |
|
Agnes Svensson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BY9404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
208 |
|
Elly Holmqvist |
Älvsjö AIK Simförening |
2007 |
BC9207 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
211 |
|
Agnes Ljungberg |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY3008 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
207 |
|
Vega Rohwedder |
Älvsjö AIK Simförening |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
112 |
|
Stella Svensson |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ6809 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
168 |
|
Evelina Zellhann |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BX4605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Frisim Fl A-D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
115 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
25m |
57.36 |
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
25m |
59.88 |
|
|
|
|
|
3 |
134 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
25m |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
4 |
44 |
|
Filippa Hammarén |
Simklubben Neptun |
2002 |
BY2602 |
25m |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Wilma Åhlén |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
25m |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
6 |
141 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AJ7404 |
25m |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
7 |
135 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
25m |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
8 |
119 |
|
Cornelia Ericsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AT0603 |
25m |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
9 |
89 |
|
Filippa Hanikat |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK7207 |
25m |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
10 |
140 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
25m |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
11 |
116 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
50m |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
12 |
34 |
|
Lovisa Ramsten |
Simklubben Neptun |
2005 |
BK1605 |
50m |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
13 |
37 |
|
Molly Rantil |
Simklubben Neptun |
2005 |
BL4405 |
50m |
1:04.76 |
|
|
|
|
|
14 |
174 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
25m |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
15 |
142 |
|
Emma Parsons |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
BF8802 |
25m |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
16 |
23 |
|
Maja Wallberg |
Simklubben Neptun |
2005 |
AP9605 |
50m |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
17 |
32 |
|
Emilia Lind |
Simklubben Neptun |
2006 |
AR8806 |
25m |
1:05.90 |
|
|
|
|
|
18 |
82 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
19 |
184 |
|
Thea Bergström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AK9807 |
25m |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
20 |
104 |
|
Alva Qvist |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BR5406 |
50m |
1:06.36 |
|
|
|
|
|
21 |
70 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BM9205 |
50m |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
139 |
|
Wilma Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG9201 |
25m |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
23 |
144 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
50m |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
24 |
126 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
25m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
25 |
137 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
25m |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
26 |
60 |
|
Vida Haesert |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN0206 |
25m |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
56 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
179 |
|
Leah Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AO6406 |
25m |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
29 |
196 |
|
Emilia Lingman |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BI3806 |
25m |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
30 |
92 |
|
Ellinor Eldh |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BA0206 |
25m |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
31 |
138 |
|
Sandra Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG0401 |
25m |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
32 |
146 |
|
Freya Ebert Westerberg |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BB3805 |
25m |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
33 |
48 |
|
Emelie Sveding |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG8605 |
50m |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
181 |
|
Nea Tiger Armelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AQ7806 |
25m |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
35 |
149 |
|
Elma Ridhagen |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BS9804 |
25m |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
36 |
98 |
|
Juni Stenbacka |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AV7607 |
25m |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
37 |
132 |
|
Ebba Näsvall |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AW7406 |
25m |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
38 |
61 |
|
Sofia Lövqvist |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN2206 |
25m |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
74 |
|
Elise Karlsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BA4607 |
25m |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
114 |
|
Tilja Stålnacke |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BW4205 |
25m |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
128 |
|
Johanna Klingenstierna |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AS1405 |
25m |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
65 |
|
Alva Herlitz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BF4805 |
25m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
193 |
|
Linn Lynch |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BP7805 |
25m |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
44 |
130 |
|
Vera Popova |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AN9406 |
25m |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
45 |
101 |
|
Moa Forsgren |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AL0808 |
25m |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
46 |
172 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
25m |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
47 |
58 |
|
Emelie Bilands |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN4206 |
25m |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
182 |
|
Cornelia Utgren |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AL6207 |
25m |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
49 |
96 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
25m |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
50 |
77 |
|
Alma Brorson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT8208 |
25m |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
180 |
|
Adéla Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BX0203 |
25m |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
52 |
202 |
|
Amelie Jäntti |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BS8605 |
25m |
1:15.59 |
|
|
|
|
|
53 |
59 |
|
Anna Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AD9807 |
25m |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
187 |
|
Felicia Rydsheim |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
1:15.96 |
|
|
|
2005 |
BI5805 |
|
55 |
191 |
|
Elina Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
1:16.16 |
|
|
|
2005 |
BM9405 |
|
56 |
148 |
|
Philippa Ledo Antunes |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
1:16.21 |
|
|
|
2004 |
BR7804 |
|
57 |
84 |
|
Laura Somers |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
1:17.59 |
|
|
|
2003 |
BW6603 |
|
58 |
73 |
|
Ellen Bystedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:17.61 |
|
|
|
2007 |
AY2207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
133 |
|
Isa Andersson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
BD9606 |
25m |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
60 |
99 |
|
Emma Johanson |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AL9608 |
50m |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
61 |
88 |
|
Lovisa Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK0407 |
25m |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
62 |
46 |
|
Julia Lundgren |
Simklubben Neptun |
2007 |
AZ2207 |
25m |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
63 |
71 |
|
Olivia Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AP7207 |
25m |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
158 |
|
Ella Pahlén |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ0407 |
50m |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
65 |
157 |
|
Fidelie Börnesson |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ8207 |
50m |
1:19.33 |
|
|
|
|
|
66 |
91 |
|
Tuva Wiktor Jarefors |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AX6206 |
25m |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
67 |
189 |
|
Amanda Hörberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB8806 |
50m |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
68 |
183 |
|
Danielle Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AY3206 |
25m |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
69 |
190 |
|
Lova Deilert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB7806 |
25m |
1:21.27 |
|
|
|
|
|
70 |
198 |
|
Leona Arganti |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BY8404 |
25m |
1:21.63 |
|
|
|
|
|
71 |
79 |
|
Elin Borgman |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT4408 |
25m |
1:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
152 |
|
Tilde Bergvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BV8804 |
50m |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
203 |
|
Stella Gammel |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BN4606 |
50m |
1:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
81 |
|
Ellen Gustafsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BI3407 |
25m |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
62 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AE2207 |
25m |
1:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
75 |
|
Ofelia Öström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AO6808 |
25m |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
218 |
|
Felicia Wadell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BN5206 |
25m |
1:25.59 |
EFT |
|
78 |
195 |
|
Anna Gomez |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AW0807 |
25m |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
79 |
160 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AN4208 |
50m |
1:28.56 |
|
|
|
|
|
80 |
100 |
|
Lotta Lande |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AY4407 |
25m |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
81 |
153 |
|
Maja Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
BI9206 |
25m |
1:31.07 |
|
|
|
|
|
82 |
165 |
|
Wilma Jernberg |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BH6407 |
25m |
1:31.97 |
|
|
|
|
|
83 |
205 |
|
Alexandra Silverryd |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BU6405 |
25m |
1:33.12 |
|
|
|
|
|
84 |
166 |
|
Emmy Skånstad Fant |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BI4407 |
25m |
1:37.96 |
|
|
|
|
|
85 |
215 |
|
Thea Holmberg |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BI4607 |
25m |
1:39.95 |
EFT |
|
86 |
113 |
|
Sibel Levin |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AY5408 |
25m |
1:40.10 |
|
|
|
|
|
87 |
164 |
|
Wilma Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BH4407 |
25m |
1:43.94 |
|
|
|
|
|
88 |
209 |
|
kajsa Averstad Rastner |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY2808 |
25m |
1:46.91 |
|
|
|
|
|
89 |
211 |
|
Agnes Ljungberg |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY3008 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
206 |
|
Line Näslund |
Älvsjö AIK Simförening |
2007 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
208 |
|
Elly Holmqvist |
Älvsjö AIK Simförening |
2007 |
BC9207 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
207 |
|
Vega Rohwedder |
Älvsjö AIK Simförening |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
214 |
|
Mira Berg Byström |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
BC7808 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
94 |
112 |
|
Stella Svensson |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ6809 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
95 |
168 |
|
Evelina Zellhann |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BX4605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Frisim Po A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
117 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
25m |
1:59.26 |
|
|
|
|
|
2 |
13 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
25m |
2:02.83 |
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
25m |
2:04.73 |
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Karl Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2002 |
AZ6102 |
25m |
2:06.06 |
|
|
|
|
|
5 |
27 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
25m |
2:08.25 |
|
|
|
|
|
6 |
19 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
25m |
2:09.14 |
|
|
|
|
|
7 |
51 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
25m |
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Marcus Persson Taylor |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AC4905 |
25m |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
9 |
29 |
|
Tim Rogersson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AN5305 |
25m |
2:15.30 |
|
|
|
|
|
10 |
106 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
2:15.81 |
|
|
|
|
|
11 |
120 |
|
Niclas Ruimeng Li |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AE0704 |
50m |
2:18.38 |
|
|
|
|
|
12 |
49 |
|
Jonatan Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AB1106 |
25m |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
127 |
|
Daniel Bebenek |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AC4706 |
25m |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
14 |
87 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV9304 |
50m |
2:20.49 |
|
|
|
|
|
15 |
131 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AN1105 |
50m |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
16 |
124 |
|
Filip Westlund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AL9703 |
25m |
2:20.93 |
|
|
|
|
|
17 |
28 |
|
Christos Theodosiadis |
Simklubben Neptun |
2006 |
AI7106 |
25m |
2:21.96 |
|
|
|
|
|
18 |
50 |
|
Oscar Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE5305 |
50m |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
66 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:24.70 |
|
|
|
2006 |
AM2706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
194 |
|
Malkolm Nömm |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AT6905 |
25m |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
21 |
197 |
|
Gustav Aglert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AY4304 |
25m |
2:30.73 |
|
|
|
|
|
22 |
173 |
|
Jesper Sandström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM1103 |
25m |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
23 |
52 |
|
Gustav Åsbrink |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE3505 |
50m |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
57 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AG2306 |
25m |
2:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
41 |
|
Walter Herulf |
Simklubben Neptun |
2006 |
AN3506 |
25m |
2:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
72 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
50m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
31 |
|
Axel Skott Storheden |
Simklubben Neptun |
2006 |
AI3506 |
25m |
2:37.86 |
|
|
|
|
|
28 |
30 |
|
Ludvig Löfström |
Simklubben Neptun |
2006 |
AI4506 |
50m |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
29 |
21 |
|
Tee Thern |
Simklubben Neptun |
2006 |
AC3106 |
50m |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
30 |
176 |
|
Alexander Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS2504 |
25m |
2:40.84 |
|
|
|
|
|
31 |
107 |
|
Malcolm Honkanen |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AX0105 |
25m |
2:41.30 |
|
|
|
|
|
32 |
201 |
|
Alvin Johansson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV4705 |
50m |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
33 |
200 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
34 |
42 |
|
Allan Herulf |
Simklubben Neptun |
2006 |
AN4506 |
25m |
2:47.43 |
|
|
|
|
|
35 |
103 |
|
Emil Johanson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AX4105 |
25m |
2:49.69 |
|
|
|
|
|
36 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AJ6506 |
50m |
2:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM7506 |
25m |
2:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
53 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG4505 |
25m |
2:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
171 |
|
Neo Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AA8505 |
25m |
2:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
97 |
|
Christopher Brown |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AQ8706 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Ryggsim Fl A-D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
175 |
|
Alice Velden |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AO2405 |
25m |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
25m |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
3 |
134 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
25m |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
4 |
116 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
25m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
25m |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
7 |
18 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
25m |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
8 |
177 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
25m |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
9 |
82 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
25m |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
10 |
119 |
|
Cornelia Ericsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AT0603 |
25m |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
11 |
89 |
|
Filippa Hanikat |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK7207 |
25m |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
12 |
140 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
25m |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
13 |
24 |
|
Alice Stenbeck |
Simklubben Neptun |
2006 |
AG1406 |
25m |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
14 |
56 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
126 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
25m |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
16 |
184 |
|
Thea Bergström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AK9807 |
25m |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
17 |
98 |
|
Juni Stenbacka |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AV7607 |
25m |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
18 |
93 |
|
Nadja Travar |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AP2607 |
25m |
1:18.10 |
|
|
|
|
|
19 |
170 |
|
Astrid Blomberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2000 |
AW5800 |
25m |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
20 |
145 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AW9405 |
25m |
1:18.48 |
|
|
|
|
|
21 |
128 |
|
Johanna Klingenstierna |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AS1405 |
25m |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
22 |
137 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
25m |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
23 |
144 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
25m |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
24 |
70 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BM9205 |
25m |
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
196 |
|
Emilia Lingman |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BI3806 |
25m |
1:20.52 |
|
|
|
|
|
26 |
181 |
|
Nea Tiger Armelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AQ7806 |
25m |
1:22.30 |
|
|
|
|
|
27 |
191 |
|
Elina Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BM9405 |
25m |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
28 |
139 |
|
Wilma Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG9201 |
25m |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
58 |
|
Emelie Bilands |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN4206 |
25m |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
60 |
|
Vida Haesert |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN0206 |
25m |
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
61 |
|
Sofia Lövqvist |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AN2206 |
25m |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
74 |
|
Elise Karlsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BA4607 |
25m |
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
73 |
|
Ellen Bystedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AY2207 |
25m |
1:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
88 |
|
Lovisa Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK0407 |
25m |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
35 |
105 |
|
Natalie Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BV5205 |
25m |
1:25.38 |
|
|
|
|
|
36 |
182 |
|
Cornelia Utgren |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AL6207 |
25m |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
37 |
59 |
|
Anna Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AD9807 |
25m |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
132 |
|
Ebba Näsvall |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AW7406 |
25m |
1:27.33 |
|
|
|
|
|
39 |
114 |
|
Tilja Stålnacke |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BW4205 |
25m |
1:28.28 |
|
|
|
|
|
40 |
190 |
|
Lova Deilert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB7806 |
25m |
1:28.49 |
|
|
|
|
|
41 |
148 |
|
Philippa Ledo Antunes |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BR7804 |
50m |
1:28.77 |
|
|
|
|
|
42 |
218 |
|
Felicia Wadell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BN5206 |
25m |
1:29.10 |
EFT |
|
43 |
138 |
|
Sandra Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG0401 |
25m |
1:29.36 |
|
|
|
|
|
44 |
157 |
|
Fidelie Börnesson |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ8207 |
25m |
1:29.48 |
|
|
|
|
|
45 |
84 |
|
Laura Somers |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BW6603 |
25m |
1:29.71 |
|
|
|
|
|
46 |
130 |
|
Vera Popova |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AN9406 |
25m |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
47 |
77 |
|
Alma Brorson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT8208 |
25m |
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
158 |
|
Ella Pahlén |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ0407 |
50m |
1:31.97 |
|
|
|
|
|
49 |
133 |
|
Isa Andersson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
BD9606 |
25m |
1:33.21 |
|
|
|
|
|
50 |
75 |
|
Ofelia Öström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AO6808 |
25m |
1:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
91 |
|
Tuva Wiktor Jarefors |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
1:33.46 |
|
|
|
2006 |
AX6206 |
|
52 |
189 |
|
Amanda Hörberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
1:33.73 |
|
|
|
2006 |
BB8806 |
|
53 |
195 |
|
Anna Gomez |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
1:33.74 |
|
|
|
2007 |
AW0807 |
|
54 |
71 |
|
Olivia Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:34.16 |
|
|
|
2007 |
AP7207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
202 |
|
Amelie Jäntti |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BS8605 |
50m |
1:34.61 |
|
|
|
|
|
56 |
99 |
|
Emma Johanson |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AL9608 |
25m |
1:34.64 |
|
|
|
|
|
57 |
81 |
|
Ellen Gustafsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BI3407 |
25m |
1:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
198 |
|
Leona Arganti |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BY8404 |
50m |
1:36.43 |
|
|
|
|
|
59 |
79 |
|
Elin Borgman |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AT4408 |
50m |
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
100 |
|
Lotta Lande |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AY4407 |
25m |
1:38.19 |
|
|
|
|
|
61 |
160 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AN4208 |
50m |
1:40.62 |
|
|
|
|
|
62 |
153 |
|
Maja Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
BI9206 |
25m |
1:43.40 |
|
|
|
|
|
63 |
214 |
|
Mira Berg Byström |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
BC7808 |
25m |
1:50.86 |
|
|
|
|
|
64 |
209 |
|
kajsa Averstad Rastner |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY2808 |
25m |
1:55.97 |
|
|
|
|
|
65 |
166 |
|
Emmy Skånstad Fant |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BI4407 |
25m |
1:59.25 |
|
|
|
|
|
66 |
211 |
|
Agnes Ljungberg |
Älvsjö AIK Simförening |
2008 |
AY3008 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
165 |
|
Wilma Jernberg |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BH6407 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
113 |
|
Sibel Levin |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AY5408 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
164 |
|
Wilma Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
BH4407 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
206 |
|
Line Näslund |
Älvsjö AIK Simförening |
2007 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
207 |
|
Vega Rohwedder |
Älvsjö AIK Simförening |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
112 |
|
Stella Svensson |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AJ6809 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Ryggsim Po A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
117 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
25m |
2:13.23 |
|
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Alexander Arnö |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AB5505 |
25m |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
3 |
10 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
50m |
2:27.01 |
|
|
|
|
|
4 |
14 |
|
Malte Haargaard |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP2703 |
25m |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
5 |
36 |
|
Philip Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2005 |
AR1505 |
25m |
2:32.48 |
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
25m |
2:41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
129 |
|
Henrik Larsson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AF4106 |
25m |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
8 |
54 |
|
David Berggren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH5905 |
50m |
2:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
90 |
|
Niklas Nygren |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AL1106 |
25m |
2:56.16 |
|
|
|
|
|
10 |
57 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AG2306 |
50m |
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
3:07.32 |
|
|
|
2006 |
AJ6506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM7506 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
200m Fjärilsim Fl A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
16 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
25m |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
2 |
118 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
50m |
2:29.09 |
|
|
|
|
|
3 |
121 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
25m |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Else Jomaa |
Simklubben Neptun |
2004 |
AK1204 |
50m |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
5 |
25 |
|
Elsa Lövquist |
Simklubben Neptun |
2004 |
BD6604 |
25m |
2:44.13 |
|
|
|
|
|
6 |
83 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
188 |
|
Cecilia Krans |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BL4805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Ella Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AT5206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AJ7404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
50m Fjärilsim Po D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
63 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AA8908 |
25m |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
155 |
|
Otto Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG5308 |
25m |
39.13 |
|
|
|
|
|
3 |
69 |
|
Anton Hagspiel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AA8309 |
25m |
40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
78 |
|
Alexander Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AO8707 |
25m |
40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
68 |
|
Jordan Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
42.38 |
|
|
|
2007 |
AM1706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
80 |
|
Lucas Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AD6709 |
25m |
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
76 |
|
Ludvig Axegård |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AI1108 |
25m |
47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
213 |
|
simon eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AJ0709 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
210 |
|
Elliot Halldén |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AG6509 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Gustav Bäckström |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG8308 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
216 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AN1907 |
25m |
|
EFT |
|
|
|
|
12 |
212 |
|
hampus Eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AJ0509 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
108 |
|
Eric Söderlund |
Södertörns Simsällskap |
2010 |
AB1710 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Fjärilsim Po ABC Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Karl Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2002 |
AZ6102 |
50m |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Albin Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AF3503 |
25m |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
25m |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
4 |
11 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
1:06.16 |
|
|
|
|
|
5 |
117 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
25m |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
6 |
120 |
|
Niclas Ruimeng Li |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AE0704 |
25m |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Morris Martin |
Simklubben Neptun |
2004 |
AH0504 |
50m |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
8 |
136 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
25m |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
Marcus Persson Taylor |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AC4905 |
25m |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Simon Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AH9704 |
25m |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Filip Westlund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AL9703 |
25m |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
12 |
29 |
|
Tim Rogersson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AN5305 |
25m |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
13 |
131 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AN1105 |
50m |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
14 |
39 |
|
Marcus Lundgren |
Simklubben Neptun |
2006 |
AN1506 |
25m |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
15 |
20 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
25m |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
16 |
50 |
|
Oscar Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE5305 |
50m |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
87 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV9304 |
50m |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
18 |
106 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
25m |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
19 |
54 |
|
David Berggren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH5905 |
25m |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
21 |
57 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AG2306 |
50m |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
90 |
|
Niklas Nygren |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
1:23.61 |
|
|
|
2006 |
AL1106 |
|
|
|
|
23 |
171 |
|
Neo Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:24.02 |
|
|
|
2005 |
AA8505 |
|
|
|
|
24 |
129 |
|
Henrik Larsson |
Turebergs Simklubb |
|
|
25m |
1:25.10 |
|
|
|
2006 |
AF4106 |
|
|
|
|
25 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:25.91 |
|
|
|
2006 |
AJ6506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM7506 |
25m |
1:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Bröstsim Fl A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
5 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
25m |
2:35.37 |
|
|
|
|
|
2 |
142 |
|
Emma Parsons |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
BF8802 |
25m |
2:46.40 |
|
|
|
|
|
3 |
135 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
25m |
2:46.53 |
|
|
|
|
|
4 |
121 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
25m |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
5 |
9 |
|
Agnes Behrenfeldt |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP9604 |
25m |
2:53.88 |
|
|
|
|
|
6 |
83 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
2:54.90 |
|
|
|
|
|
7 |
56 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
25m |
2:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
8 |
|
Iris Martinsson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF3405 |
25m |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
9 |
12 |
|
Lilly Eriksson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AS1604 |
25m |
2:57.15 |
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Else Jomaa |
Simklubben Neptun |
2004 |
AK1204 |
50m |
2:59.14 |
|
|
|
|
|
11 |
24 |
|
Alice Stenbeck |
Simklubben Neptun |
2006 |
AG1406 |
25m |
3:02.97 |
|
|
|
|
|
12 |
17 |
|
Li Elveskog |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW0604 |
25m |
3:04.49 |
|
|
|
|
|
13 |
178 |
|
Julia Zwinkels |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
BM4404 |
25m |
3:06.14 |
|
|
|
|
|
14 |
144 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
25m |
3:08.05 |
|
|
|
|
|
15 |
126 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
25m |
3:09.52 |
|
|
|
|
|
16 |
133 |
|
Isa Andersson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
BD9606 |
25m |
3:14.84 |
|
|
|
|
|
17 |
187 |
|
Felicia Rydsheim |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BI5805 |
25m |
3:16.71 |
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Elma Ridhagen |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BS9804 |
25m |
3:16.88 |
|
|
|
|
|
19 |
45 |
|
Linnea Farrar |
Simklubben Neptun |
2006 |
BK8206 |
25m |
3:19.02 |
|
|
|
|
|
20 |
193 |
|
Linn Lynch |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BP7805 |
25m |
3:23.89 |
|
|
|
|
|
21 |
40 |
|
Amelia Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2006 |
BB0606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
26 |
|
Ines Wijk |
Simklubben Neptun |
2006 |
AH2406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
92 |
|
Ellinor Eldh |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BA0206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
43 |
|
Lea Rodin |
Simklubben Neptun |
2006 |
BH1206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
152 |
|
Tilde Bergvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BV8804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
183 |
|
Danielle Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
AY3206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
38 |
|
Sheila Hedman |
Simklubben Neptun |
2006 |
BB1606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Medley Po D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
63 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AA8908 |
25m |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
68 |
|
Jordan Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AM1706 |
25m |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
155 |
|
Otto Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG5308 |
25m |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
4 |
78 |
|
Alexander Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AO8707 |
25m |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
69 |
|
Anton Hagspiel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:29.39 |
|
|
|
2009 |
AA8309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
80 |
|
Lucas Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AD6709 |
25m |
1:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
156 |
|
Gustav Bäckström |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG8308 |
25m |
1:36.39 |
|
|
|
|
|
8 |
163 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AK7308 |
25m |
1:36.72 |
|
|
|
|
|
9 |
76 |
|
Ludvig Axegård |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AI1108 |
25m |
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
108 |
|
Eric Söderlund |
Södertörns Simsällskap |
2010 |
AB1710 |
25m |
1:41.82 |
|
|
|
|
|
11 |
102 |
|
Anton Chubakov |
Södertörns Simsällskap |
2010 |
AB8110 |
25m |
1:42.74 |
|
|
|
|
|
12 |
210 |
|
Elliot Halldén |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AG6509 |
25m |
1:57.38 |
|
|
|
|
|
13 |
213 |
|
simon eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AJ0709 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
216 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AN1907 |
25m |
|
EFT |
|
|
|
|
15 |
169 |
|
Gustaf Färnqvist |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
212 |
|
hampus Eriksson |
Älvsjö AIK Simförening |
2009 |
AJ0509 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
162 |
|
Malcolm Brandt |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AO6907 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Medley Po A-C Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
13 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
25m |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Malte Haargaard |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP2703 |
25m |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
4 |
51 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
25m |
2:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
11 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
25m |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
50m |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
7 |
125 |
|
Marcus Persson Taylor |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AC4905 |
25m |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
8 |
22 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
Simklubben Neptun |
2006 |
AC8706 |
25m |
2:28.87 |
|
|
|
|
|
9 |
120 |
|
Niclas Ruimeng Li |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AE0704 |
25m |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Simon Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AH9704 |
25m |
2:32.36 |
|
|
|
|
|
11 |
15 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
25m |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
12 |
66 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
25m |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
49 |
|
Jonatan Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AB1106 |
25m |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
122 |
|
Alexander Arnö |
Turebergs Simklubb |
|
|
25m |
2:38.20 |
|
|
|
2005 |
AB5505 |
|
15 |
131 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
2:41.58 |
|
|
|
2005 |
AN1105 |
|
|
|
|
16 |
36 |
|
Philip Palmqvist |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
2:43.03 |
|
|
|
2005 |
AR1505 |
|
|
|
|
17 |
194 |
|
Malkolm Nömm |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
2:43.05 |
|
|
|
2005 |
AT6905 |
|
|
|
|
18 |
28 |
|
Christos Theodosiadis |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
2:43.71 |
|
|
|
2006 |
AI7106 |
|
|
|
|
19 |
129 |
|
Henrik Larsson |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
2:45.50 |
|
|
|
2006 |
AF4106 |
|
|
|
|
20 |
176 |
|
Alexander Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
2:49.87 |
|
|
|
2004 |
AS2504 |
|
|
|
|
21 |
30 |
|
Ludvig Löfström |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
2:50.89 |
|
|
|
2006 |
AI4506 |
|
|
|
|
22 |
21 |
|
Tee Thern |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
2:51.63 |
|
|
|
2006 |
AC3106 |
|
|
|
|
23 |
90 |
|
Niklas Nygren |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
2:54.66 |
|
|
|
2006 |
AL1106 |
|
|
|
|
24 |
41 |
|
Walter Herulf |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
2:54.67 |
|
|
|
2006 |
AN3506 |
|
|
|
|
25 |
31 |
|
Axel Skott Storheden |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
2:55.79 |
|
|
|
2006 |
AI3506 |
|
|
|
|
26 |
57 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:56.31 |
|
|
|
2006 |
AG2306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
3:01.04 |
|
|
|
|
|
28 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AJ6506 |
50m |
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
42 |
|
Allan Herulf |
Simklubben Neptun |
2006 |
AN4506 |
25m |
3:05.21 |
|
|
|
|
|
30 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM7506 |
25m |
3:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
400m Frisim Fl A-B Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
123 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
25m |
4:44.54 |
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
25m |
4:49.35 |
|
|
|
|
|
3 |
118 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
25m |
4:51.00 |
|
|
|
|
|
4 |
140 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
25m |
4:55.31 |
|
|
|
|
|
5 |
170 |
|
Astrid Blomberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2000 |
AW5800 |
25m |
5:01.45 |
|
|
|
|
|
6 |
174 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
25m |
5:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Bröstsim Po A-D Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
136 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
25m |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
2 |
19 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
25m |
1:11.49 |
|
|
|
|
|
3 |
127 |
|
Daniel Bebenek |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AC4706 |
25m |
1:12.45 |
|
|
|
|
|
4 |
20 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
25m |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
5 |
125 |
|
Marcus Persson Taylor |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AC4905 |
25m |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
6 |
120 |
|
Niclas Ruimeng Li |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AE0704 |
25m |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
7 |
39 |
|
Marcus Lundgren |
Simklubben Neptun |
2006 |
AN1506 |
50m |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
8 |
176 |
|
Alexander Youssef |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS2504 |
25m |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
9 |
66 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
25m |
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
103 |
|
Emil Johanson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AX4105 |
50m |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
11 |
197 |
|
Gustav Aglert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AY4304 |
25m |
1:25.21 |
|
|
|
|
|
12 |
87 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV9304 |
25m |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
13 |
131 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AN1105 |
50m |
1:26.65 |
|
|
|
|
|
14 |
107 |
|
Malcolm Honkanen |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AX0105 |
25m |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
15 |
150 |
|
Albin Wullt |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AR5705 |
50m |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
16 |
53 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG4505 |
25m |
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
72 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
50m |
1:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
90 |
|
Niklas Nygren |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
1:32.03 |
|
|
|
2006 |
AL1106 |
|
|
|
|
19 |
85 |
|
Julius Dorch Juliusson |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
1:33.50 |
|
|
|
2007 |
AC7707 |
|
|
|
|
20 |
67 |
|
Elliot Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:35.57 |
|
|
|
2006 |
AM7506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
1:38.84 |
|
|
|
|
|
22 |
63 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AA8908 |
25m |
1:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
163 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AK7308 |
25m |
1:42.41 |
|
|
|
|
|
24 |
64 |
|
Hugo Patrikson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AJ6506 |
50m |
1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
155 |
|
Otto Andersson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG5308 |
25m |
1:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
68 |
|
Jordan Sundström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AM1706 |
25m |
1:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
78 |
|
Alexander Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
AO8707 |
25m |
1:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
69 |
|
Anton Hagspiel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AA8309 |
50m |
1:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
76 |
|
Ludvig Axegård |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AI1108 |
25m |
1:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
156 |
|
Gustav Bäckström |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AG8308 |
25m |
1:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
102 |
|
Anton Chubakov |
Södertörns Simsällskap |
2010 |
AB8110 |
50m |
1:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
217 |
|
Svante Schlüter Patriksso |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
AU8706 |
25m |
1:56.12 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
161 |
|
Lucas Samuelsson |
Tyresö Simsällskap |
2006 |
AU3106 |
25m |
1:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
162 |
|
Malcolm Brandt |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AO6907 |
25m |
1:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
169 |
|
Gustaf Färnqvist |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
80 |
|
Lucas Bouchet |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AD6709 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
108 |
|
Eric Söderlund |
Södertörns Simsällskap |
2010 |
AB1710 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-19 18:28:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|