Ohjelma DM Kortbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 11-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
KOLDING |
|
25m |
4:33.13 |
389 |
4 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
25m |
4:32.16 |
10 |
5 |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
SVK16204 |
SVK |
|
25m |
4:32.35 |
369 |
6 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
25m |
4:36.84 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
4:30.05 |
101 |
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
4:28.13 |
52 |
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
JYLLINGE |
|
25m |
4:25.54 |
60 |
4 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
4:24.34 |
298 |
5 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
4:25.02 |
284 |
6 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
25m |
4:26.43 |
170 |
7 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
4:29.37 |
2 |
8 |
Martina Cibulková |
2003 |
SVK14831 |
SVK |
|
25m |
4:30.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
4:20.87 |
214 |
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
4:19.71 |
257 |
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
ESBJERG |
|
25m |
4:16.07 |
25 |
4 |
Beril Bocekler |
2004 |
|
TURKISH |
|
25m |
4:08.51 |
142 |
5 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:10.27 |
218 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
4:17.35 |
326 |
7 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
4:20.10 |
338 |
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
4:24.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
4:20.65 |
46 |
2 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
25m |
4:17.54 |
295 |
3 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
4:15.55 |
163 |
4 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
4:07.93 |
136 |
5 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:08.94 |
140 |
6 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:16.80 |
293 |
7 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
4:19.95 |
330 |
8 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
4:23.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|