Program för Jöns Svanbergsimmet 25m 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 19/10 kl. 9.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
4 |
|
Belma Obradovac |
2005 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Nadja Travar |
2007 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
2 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
3 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
SALA SS |
3:52.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Emilia Eriksson |
2006 |
NORRTÄLJE |
3:42.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
5 |
|
Isa Modig |
2008 |
UPSALA S |
3:47.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
6 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
7 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
1 |
|
Anni Uljas |
2007 |
UPSALA S |
3:31.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
UPSALA S |
3:18.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
UPSALA S |
3:15.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
Alva Olsson |
2002 |
UPSALA S |
3:03.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
5 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
NORRTÄLJE |
3:07.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Elin Finne |
2007 |
BÅLSTA SK |
3:17.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
GUSTAVSBER |
3:27.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
8 |
|
Nike Söderström |
2007 |
UPSALA S |
3:32.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
3:02.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
2:54.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
3 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
UPSALA S |
2:53.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
SALA SS |
2:32.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:51.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
6 |
|
Malva Morell |
2004 |
UPSALA S |
2:54.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
7 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
GUSTAVSBER |
3:00.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
UPSALA S |
3:03.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 08:19:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|