Startliste for Holdstævne Årgang (Øst)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Holdstævne for Årgangssvømmere |
|
Udskriftsdato |
15 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Damian Dembinski-Eker |
2006 |
0697AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
|
206 |
3 |
Carl S. Sørensen |
2006 |
0651AF |
KVIK |
|
25m |
3:10.98 |
90 |
4 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Anders Rye Gefke |
2008 |
0855AB |
HELSINGØR |
|
25m |
3:00.55 |
60 |
2 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:45.91 |
257 |
3 |
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
KØGE |
|
25m |
2:43.17 |
245 |
4 |
Mathias W. Rasmussen |
2005 |
0519AE |
GTI |
|
25m |
2:43.29 |
117 |
5 |
Andreas Bendtsen |
2007 |
0703AG |
HELSINGØR |
|
25m |
2:50.27 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
0623AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:41.53 |
10 |
2 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
SIGMA |
|
25m |
2:39.28 |
209 |
3 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
2:32.53 |
27 |
4 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
SIGMA |
|
25m |
2:36.57 |
230 |
5 |
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
KVIK |
|
25m |
2:40.54 |
256 |
6 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
0511AC |
KØGE |
|
25m |
2:42.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:32.42 |
188 |
2 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:25.88 |
143 |
3 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.32 |
164 |
4 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:25.57 |
190 |
5 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.36 |
28 |
6 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
SIGMA |
|
25m |
2:32.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 september 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|