Program för UGP 1 2019-2020, Borås
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 - Söndag FM 13/10
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Borås Simarena |
Arrangör: |
VSSF & SK 1970 |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Tilde Haugsnes |
2007 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Elsa Höstner |
2003 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
5 |
|
Leia Haley Åslin |
2006 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
6 |
|
Miriam Schedvin |
2007 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
7 |
|
Inez Ringbo |
2006 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
1 |
|
Elin Lindblom |
2007 |
VARABYGDEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
2 |
|
Freja Håkansson |
2007 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
3 |
|
Julia Håkansson |
2007 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4 |
|
Edith Fredriksson |
2007 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Nina Ljunggren |
2007 |
MASS |
4:17.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
6 |
|
Evelina Hallman |
2006 |
SK 1970 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
7 |
|
Josefine Stensson |
2003 |
FALKÖPING |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
8 |
|
Sigrid Carlsson |
2006 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
9 |
|
Fanny Gunnarsmo |
2006 |
VARABYGDEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
10 |
|
Elin Linders |
2007 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
1 |
|
Clara Almqvist |
2006 |
MASS |
3:54.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
2 |
|
Sofie Gustafsson |
2003 |
SKÖVDE SS |
3:50.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
3 |
|
Rebecka Hohensee |
2006 |
KUNGSBACKA |
3:44.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
4 |
|
Elin Mårtensson |
2007 |
VARBERG |
3:42.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
5 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
MASS |
3:41.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
6 |
|
Freja Borgkvist |
2006 |
FALKENBERG |
3:42.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
7 |
|
Linnéa Samuelsson |
2006 |
KUNGSBACKA |
3:43.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
8 |
|
Mira Löfgren |
2005 |
SK ALINGSÅ |
3:46.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
9 |
|
Agnes Bengtsson |
2006 |
VARBERG |
3:54.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
10 |
|
Olivia Andersson |
2005 |
SKENE SIM |
4:02.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
1 |
|
Lovisa Lidén |
2006 |
VARBERG |
3:39.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
|
Freja Kinnander |
2007 |
MASS |
3:38.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
3 |
|
Emma Curlow |
2005 |
FALKENBERG |
3:35.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
4 |
|
Nova Niemi |
2007 |
VARBERG |
3:35.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Josephine Andersson |
2007 |
SK LAXEN |
3:30.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
6 |
|
Freja Gustafsson |
2004 |
VARBERG |
3:33.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
7 |
|
Fanny Bergkvist |
2004 |
SKÖVDE SS |
3:35.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
8 |
|
Moa Fagerström |
2003 |
SK STIMMET |
3:37.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
9 |
|
Nora Levin |
2005 |
SK STIMMET |
3:38.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
10 |
|
Agnes Sjöström |
2006 |
MASS |
3:41.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
1 |
|
Tilda Hägglund |
2005 |
SK LAXEN |
3:28.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
2 |
|
Ingrid Toresäter |
2005 |
MASS |
3:28.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
3 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
SK LAXEN |
3:25.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
4 |
|
Agnes Hörder |
2007 |
SK 1970 |
3:24.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
5 |
|
Emilia Isberg |
2003 |
MASS |
3:21.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Livia Bravert |
2006 |
MASS |
3:23.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
7 |
|
Emelie Johansson |
2005 |
ELFSBORG |
3:25.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
8 |
|
Ida Ivarsson |
2006 |
KUNGSBACKA |
3:27.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
9 |
|
Viktoria Sandwall |
2003 |
SK ALINGSÅ |
3:28.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
10 |
|
Saga Bengtsson |
2006 |
SK LAXEN |
3:29.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Klara Tallbäck |
2003 |
ANDERSTORP |
3:19.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Nirvana Cavka |
2004 |
ELFSBORG |
3:17.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
3 |
|
Gilma Janesjö |
2007 |
MASS |
3:16.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
4 |
|
Melis Suleyman |
2005 |
MASS |
3:14.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
5 |
|
Nellie Lindell |
2006 |
SK LAXEN |
3:14.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
6 |
|
Maria Balslev |
2004 |
VARBERG |
3:14.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
7 |
|
Mathilda Svensson |
2003 |
SKÖVDE SS |
3:15.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
8 |
|
Svea Klasson |
2006 |
ELFSBORG |
3:17.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
9 |
|
Alice Öberg |
2005 |
SK STIMMET |
3:17.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
10 |
|
Zoe Kanen |
2007 |
KUNGSBACKA |
3:19.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
1 |
|
Maja Ljungdahl |
2006 |
SK LAXEN |
3:13.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
2 |
|
Rebecka Berlin |
2005 |
KUNGSBACKA |
3:12.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
3 |
|
Alva Ström |
2003 |
MASS |
3:11.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
4 |
|
Erica Ivansson |
2003 |
SK LAXEN |
3:09.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
5 |
|
Laura Perisic |
2005 |
MASS |
3:07.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
6 |
|
Ronja Gustafsson |
2006 |
VARBERG |
3:08.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
7 |
|
Elsa Blomberg |
2006 |
MASS |
3:09.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
8 |
|
Anya Chen |
2004 |
MASS |
3:11.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
9 |
|
Agnes Gustafsson |
2002 |
MASS |
3:12.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Agnes Holmblad |
2006 |
ELFSBORG |
3:14.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
1 |
|
Elsa Stenfeldt |
2004 |
MASS |
3:06.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
2 |
|
Klara Blomberg |
2005 |
KUNGSBACKA |
3:06.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Amanda Leonkrone Mankinen |
2006 |
ELFSBORG |
3:04.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
4 |
|
Klara Torén |
2006 |
LIDKÖPING |
3:02.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
5 |
|
Tuva Gustavsson |
2004 |
MASS |
3:01.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
6 |
|
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
MASS |
3:01.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
7 |
|
Ebba Skoog |
2004 |
ELFSBORG |
3:03.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
8 |
|
Emmi Engström |
2005 |
VARBERG |
3:06.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
9 |
|
Tilda Hilbert |
2004 |
VARBERG |
3:06.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
10 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
LIDKÖPING |
3:07.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1 |
|
Hilda Hou Vasiiliagou |
2006 |
ELFSBORG |
2:58.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Filippa Lind |
2004 |
FALKÖPING |
2:55.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
3 |
|
Izabella Svensson |
2003 |
KUNGSBACKA |
2:54.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
4 |
|
Alva Tingstorp |
2005 |
VARBERG |
2:52.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
5 |
|
Alice Karlsson |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:49.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Elsa Berge Kleber |
2004 |
ELFSBORG |
2:51.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
7 |
|
Clara Westh |
2004 |
LIDKÖPING |
2:53.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
8 |
|
Elin Salegård |
2005 |
LIDKÖPING |
2:54.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
9 |
|
Febe Westerdahl |
2006 |
KUNGSBACKA |
2:58.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
10 |
|
Alicia Smith |
2005 |
MASS |
3:00.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
ELFSBORG |
2:47.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
2 |
|
Linn Suchomel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:45.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
3 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
KUNGSBACKA |
2:44.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
4 |
|
Cornelia Almqvist |
2002 |
VARBERG |
2:38.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
5 |
|
Linnéa Englund |
2003 |
VARBERG |
2:30.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
6 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:30.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
7 |
|
Sigurjona Ragnheidardottir |
2003 |
KUNGSBACKA |
2:42.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
8 |
|
Thindra Hackwitz |
2003 |
KUNGSBACKA |
2:44.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
9 |
|
Sally Olsson |
2005 |
ELFSBORG |
2:45.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
10 |
|
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
ELFSBORG |
2:47.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 18:59:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|