Program för DM/JDM 25m VSSF 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - Lördag FM 19/10
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skövde Arena |
Arrangör: |
VSSF & Skövde SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 400m Medley Damer
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:41.13 |
|
Céline Bertrand |
1995 |
Skövde SS |
SWE |
Göteborg |
|
2013-11-24 |
|
|
JDR |
4:41.13 |
|
Céline Bertrand |
1995 |
Skövde SS |
SWE |
Göteborg |
|
2013-11-24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
3 |
|
Francesca Clark |
2001 |
FALKÖPING |
5:38.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
4 |
|
Ellie Geigel |
2003 |
VARBERG |
5:37.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
5 |
|
Erica Ivansson |
2003 |
SK LAXEN |
5:37.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 400m Medley Damer |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
2 |
|
Nikki Berggren |
2005 |
VARBERG |
5:35.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
3 |
|
Saga Johannesson |
2005 |
GÖTEBORG |
5:32.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
4 |
|
Hilda Eriksson |
2004 |
UDDEVALLA |
5:29.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
5 |
|
Ellen Vråmo |
2004 |
S02 |
5:31.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Elin Salegård |
2005 |
LIDKÖPING |
5:33.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
7 |
|
Lia Bromander |
2004 |
S02 |
5:36.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 400m Medley Damer |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
1 |
|
Ella Holmqvist |
2005 |
S02 |
5:26.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
2 |
|
Alexandra Tómasdóttir |
2001 |
S02 |
5:23.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
3 |
|
Malin Vestman |
2003 |
SKÖVDE SS |
5:20.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
4 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
GÖTEBORG |
5:08.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
5 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
UDDEVALLA |
5:08.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
6 |
|
Elna Magnusson |
2004 |
S02 |
5:22.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
7 |
|
Cornelia Sundqvist |
2003 |
ELFSBORG |
5:24.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
ELFSBORG |
5:28.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 400m Medley Damer |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Selma Avdic |
2003 |
S02 |
5:07.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
2 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
UDDEVALLA |
5:05.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
3 |
|
Linn Suchomel |
2003 |
SKÖVDE SS |
5:01.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Ida Swegmark |
2000 |
MASS |
4:59.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
5 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
5:00.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
SKÖVDE SS |
5:01.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
7 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
MASS |
5:07.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
8 |
|
Sofia Henningsson |
2004 |
SKÖVDE SS |
5:08.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-18 18:19:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap |
|
|
|
|