Program för Neptuniaden 2010
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 51
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
23 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:27 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 maj 2010 |
|
|
|
|
Gren 51, 200m Medley Po B |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
361 |
0 |
Christoffer Röbech |
1994 |
AT0394 |
TUNAFORS |
|
25m |
2:48.09 |
62 |
1 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:33.82 |
497 |
2 |
Philip Söderström |
1993 |
AK2993 |
SS04 |
|
25m |
2:31.93 |
366 |
3 |
Mikael Assarsson |
1994 |
AW0994 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.55 |
445 |
4 |
Henry Rebmann |
1994 |
AK3394 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:28.12 |
646 |
5 |
Miika Tianen |
1994 |
|
Cetus |
|
50m |
2:29.90 |
556 |
6 |
Rasmus Salomonsson |
1993 |
AP0193 |
POLISEN |
|
25m |
2:30.73 |
434 |
7 |
Andreas Gustavsson |
1994 |
AM6794 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:33.33 |
210 |
8 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
AL2394 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:35.38 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
0 |
Max Eriksson |
1994 |
AS8594 |
SS04 |
|
25m |
2:27.65 |
115 |
1 |
Viktor Doder |
1994 |
AA6594 |
SALA SS |
|
25m |
2:27.25 |
635 |
2 |
Fredrik Åkerlund |
1994 |
|
Cetus |
|
50m |
2:26.81 |
121 |
3 |
Ali Adel Ali |
1994 |
AZ5394 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:25.29 |
135 |
4 |
Tobias Gustafson |
1994 |
AL8194 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:24.80 |
356 |
5 |
Niclas Just |
1994 |
AV4594 |
TUNAFORS |
|
25m |
2:25.04 |
417 |
6 |
Johan Berg |
1994 |
AP4194 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:25.48 |
68 |
7 |
Alexsej Kursakov |
1993 |
AD5593 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:26.81 |
116 |
8 |
Erik Wennerstrand |
1993 |
AK5593 |
SALA SS |
|
25m |
2:27.28 |
582 |
9 |
Niklas Aaltonen |
1994 |
94A001 |
AUi |
|
25m |
2:27.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
0 |
Christoffer Malmgren |
1994 |
AN9394 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:23.81 |
118 |
1 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:21.83 |
618 |
2 |
Lachlan Mcpheat |
1994 |
AT3994 |
SKURU IK |
|
25m |
2:21.65 |
157 |
3 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
AL2994 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:18.07 |
139 |
4 |
Adam Karlsson |
1994 |
AC7594 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:17.07 |
18 |
5 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:17.37 |
290 |
6 |
Joakim Hvalgren |
1993 |
AD8793 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:18.08 |
503 |
7 |
Fredrik Wik |
1993 |
AW2793 |
SS04 |
|
25m |
2:21.69 |
585 |
8 |
Henri Kyynäräinen |
1994 |
94A805 |
AUi |
|
25m |
2:23.14 |
528 |
9 |
Joel Falk Hansson |
1994 |
AT7394 |
POLISEN |
|
25m |
2:24.42 |
Skapad av WinGrodan 1.18.04 |
Utskriftsdatum |
23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
08:27 |
|