Program för SUM-SIM Region 2019, Skåne norra
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 10 november 2019 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Kunskapsporten/Vattnets Hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Erik Björk |
2007 |
KK KARPEN |
1:13.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
2 |
|
Neo Evertsson |
2007 |
KARLSKRONA |
1:12.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
639 |
3 |
|
Ruben Gustafsson |
2008 |
ÄNGELHOLM |
1:12.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
4 |
|
Henri Moreau |
2006 |
KLIPPAN |
1:11.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
5 |
|
Albin Lundkvist |
2006 |
SK LÖDDE |
1:11.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
6 |
|
Viljamas Aniulis |
2007 |
KLIPPAN |
1:12.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Carl Rexeke |
2006 |
KARLSKRONA |
1:13.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
8 |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
KARLSKRONA |
1:13.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
1 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
HÖGANÄS SS |
1:10.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
2 |
|
Erik Moberg |
2006 |
OSBY SS |
1:09.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
3 |
|
Oscar Nord |
2006 |
OSBY SS |
1:06.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Anton Persson |
2006 |
KK KARPEN |
1:05.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Albin Windahl |
2006 |
KLIPPAN |
1:06.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
6 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
OSBY SS |
1:07.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
7 |
|
Lucas Langell |
2007 |
HS |
1:10.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
8 |
|
Axel Wöhl |
2007 |
HS |
1:11.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
1 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
KSLS |
1:05.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Melvin Losvall |
2006 |
HS |
1:04.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
3 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
KSLS |
1:04.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
4 |
|
Erik Näsström |
2006 |
HS |
1:03.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
629 |
5 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
ÄNGELHOLM |
1:03.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
6 |
|
Vidar Green |
2006 |
HS |
1:04.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
7 |
|
Teo Cokalic |
2006 |
HS |
1:04.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
636 |
8 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
ÄNGELHOLM |
1:05.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y |
Direktfinal 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
1 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
KSLS |
1:02.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
2 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
S 71 |
1:02.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
|
Viggo Holst |
2006 |
HS |
1:01.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
4 |
|
Axel Gladher |
2006 |
KARLSKRONA |
1:00.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
5 |
|
Aron Paulsson |
2006 |
SK LÖDDE |
1:00.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
6 |
|
Jacob Glans |
2006 |
KSLS |
1:01.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
7 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
SK LÖDDE |
1:02.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
8 |
|
Axel Wergeland |
2006 |
SK LÖDDE |
1:02.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:38:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|