Program för SUM-SIM Region 2019, Skåne norra
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 10 november 2019 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Familjen Kurt och Elisabeth Andersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
2 |
|
Emmy Johansson |
2004 |
KARLSKRONA |
1:30.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
3 |
|
Alva Evertsson |
2003 |
KARLSKRONA |
1:27.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
4 |
|
Maja Olson |
2003 |
KARLSHAMN |
1:23.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
622 |
5 |
|
Klara Harrysson |
2004 |
ÄNGELHOLM |
1:24.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
6 |
|
Lovisa Rohlin |
2004 |
S 71 |
1:28.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16 |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
1 |
|
Tilde Klehn |
2004 |
SK LÖDDE |
1:22.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
2 |
|
Felicia Zander |
2004 |
ÄNGELHOLM |
1:18.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
3 |
|
Fanny Hess |
2004 |
LANDSKRONA |
1:14.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
4 |
|
Jacqlyne Jersov |
2004 |
OSBY SS |
1:14.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
5 |
|
Michaela Ruzic |
2003 |
S 71 |
1:14.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
6 |
|
Julia Nilsson |
2004 |
SK LÖDDE |
1:15.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
7 |
|
Filippa Dihle |
2003 |
SK LÖDDE |
1:18.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
688 |
8 |
|
Johanna Andersson |
2003 |
ÄNGELHOLM |
1:22.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16 |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
1 |
|
Saga Evertsson |
2003 |
KARLSKRONA |
1:13.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
2 |
|
Isabel Smideberg |
2004 |
SK LÖDDE |
1:10.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Kornelia Pavlovic |
2004 |
HS |
1:08.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
4 |
|
Astrid Nilsson |
2004 |
OSBY SS |
1:07.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Alice Persson |
2003 |
HS |
1:08.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
6 |
|
Emma Hassling |
2004 |
LANDSKRONA |
1:09.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
7 |
|
Karla Stjepanetic |
2003 |
HS |
1:12.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
8 |
|
Alexandra Petersen |
2003 |
KSLS |
1:13.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16 |
Direktfinal 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Emelie Ek-Värn |
2004 |
LANDSKRONA |
1:07.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Alicia Johansson |
2003 |
HS |
1:06.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
3 |
|
Elsa Andersson |
2004 |
HS |
1:05.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
HS |
1:04.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
5 |
|
Matilda Hoff |
2003 |
LANDSKRONA |
1:04.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
6 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
S 71 |
1:05.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
7 |
|
Linnéa Lindh |
2003 |
LANDSKRONA |
1:06.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
8 |
|
Isabella Djuric |
2004 |
LANDSKRONA |
1:07.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:38:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|