2021-02-25   23:22:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NIU mästerskapen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
1 4x100m IM Medley Mixed
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 23 Filborna Skolan Filbornaskolan 2000 25m 4:06.61
2 156 Väsby Nya Gymnasium mix Väsby Nya Gymnasium 2001 25m 4:15.17
3 43 Sandagymnasiet mix Sandagymnasiet 2001 25m 4:16.15
4 176 Uddevalla gymnasium mix Uddevalla gymnasium 2001 25m 4:37.63
5 53 Ehrensvärdska gymnasiet mix Ehrensvärdska gymnasiet 2002 25m 4:38.74
6 6 Sven-Erikssongymnasiet Sven-Erikssongymnasiet 2001 25m 4:53.82
7 208 ProCivitas Mix ProCivitas 2000 25m
8 221 Malmö Idrottsgym. Mix Malmö Idrottsgym. 2000 25m
9 216 Sthlm Idrottsgym. Mix Stockholm Idrottsgym. 2000 25m
10 95 Sundsvalls Gymnasium Sundsvalls gymnasium 2000 25m
11 237 Polhemskolan mix Polhemskolan 2000 25m
12 124 Tibble mix Tibble Gymnasium 2001 25m
13 112 Fredrika Bremergymnasiet
Mix
Fredrika Bremergymnasiet 2000 25m
2019-09-05 14:45:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
2 400m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 183 Emil Hassling Filbornaskolan 2000 AC1900 25m 4:16.55
2 7 Filip Salbrink Polhemskolan 2002 AH6502 25m 4:35.19
3 143 Martin Melinder Väsby Nya Gymnasium 2001 AG1301 25m 4:36.03
4 154 Christopher Lindholm Väsby Nya Gymnasium 2002 AQ1702 25m 4:40.47
5 87 David Falk Polhemskolan 2003 AD3103 25m 4:45.57
6 42 Gabriel Eriksson Sandagymnasiet 2004 AT2504 25m 4:45.78
7 222 Gustav Englund Malmö Idrottsgym. 2001 AO6701 25m 4:48.45
8 235 Karl Liljegren ProCivitas 2001 AE7901 25m 4:49.92
9 85 Ian Hangård Polhemskolan 2002 AB5302 50m 4:52.76
10 69 Bo Beckman ProCivitas 2002 AI4902 25m 4:52.90
11 195 Douglas Reuterskiöld Solna Gymnasium 2002 AM1302 25m 4:56.71
12 188 Marcus Larsson Solna Gymnasium 2003 AM0903 25m 5:05.87
13 34 Patrik Petkoczi Sandagymnasiet 2002 AG3702 25m 5:06.90
14 94 Jonathan Nilsson Sundsvalls gymnasium 2003 AD5103 25m 5:09.30
15 175 Simon Andersson Uddevalla gymnasium 2003 AM3903 50m 5:30.07
16 75 Linus Thörn Stockholm Idrottsgym. 2002 AN6102 25m EFT
2019-09-05 14:45:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
3 400m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 28 Annie Hegmegi Sandagymnasiet 2003 AA1403 25m 4:53.04
2 121 Esther Rydbeck Nordén Tibble Gymnasium 2001 BN8801 25m 4:59.57
3 59 Mellie Wijk Sannarpsgymnasiet 2002 AM1602 25m 5:00.85
4 77 Alexandra Vartiainen Stockholm Idrottsgym. 2001 BW1801 25m 5:00.89
5 80 Elsa Bergh Sundsvalls gymnasium 2002 AG7202 25m 5:05.65
6 140 Tova Andersson Väsby Nya Gymnasium 2001 AH8201 25m 5:06.01
7 145 Louise Peacock Väsby Nya Gymnasium 2001 AL3601 25m 5:07.85
8 20 Telma Maltesjö Filbornaskolan 2002 AR3602 25m 5:11.40
9 89 Boel Bergquist Polhemskolan 2003 BI2803 25m 5:14.83
10 84 Moa Karlsson Polhemskolan 2002 AC1202 25m 5:16.03
11 201 Sofia Voigt Solna Gymnasium 2003 BF0803 25m 5:18.18
12 135 Emma Haglund Umeå Elitidrottsgym. 2003 CE2003 25m 5:20.00
13 170 Emilia Ström Uddevalla gymnasium 2002 AD0602 25m 5:24.56
14 128 Agnes Gustafsson Umeå Elitidrottsgym. 2003 AJ1803 25m 5:32.31
2019-09-05 14:45:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
4 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 224 Elias Persson Malmö Idrottsgym. 2002 AI7902 25m 24.81
2 99 Jens Christiansen Polhemskolan 2001 AJ7901 50m 25.07
3 102 Christopher Andrén Sundsvalls gymnasium 2000 AK0100 25m 25.27
4 105 Klaudius  Schreck Fredrika Bremergymnasiet 2001 AN2701 25m 25.50
5 100 Anton Mylläri Fredrika Bremergymnasiet 2001 AB9501 50m 25.85
6 10 William Kerman Filbornaskolan 2001 AA6501 25m 25.94
7 4 David Reinholdsson Sven-Erikssongymnasiet 2002 AI3502 25m 26.26
8 196 Andreas Wallén Solna Gymnasium 2002 AP9302 25m 26.53
9 39 Dennis Partanen Sandagymnasiet 2003 AI5703 25m 27.07
10 9 Melker Rosengren Sundsvalls gymnasium 2003 AR1903 25m 27.08
11 225 Joar Modigh Malmö Idrottsgym. 2001 AO1101 25m 27.15
12 98 Dennie Halilovic Polhemskolan 2002 AC0702 50m 27.20
13 49 Marcus Barkrot Ehrensvärdska gymnasiet 2002 AD7502 25m 27.25
14 161 Oskar Axandersson Växjös Gymnasieskolor 2002 AN7502 25m 27.26
15 204 Robin Falk ProCivitas 2001 AJ9101 25m 27.28
16 1 Linus Holmdahl Sven-Erikssongymnasiet 2001 AE4101 25m 27.57
17 193 Leo Jakobsson Solna Gymnasium 2002 AG4302 25m 27.68
18 117 Wilhelm Muzikants Tibble Gymnasium 2001 AJ2901 25m 27.78
19 109 Jonathan Sandqvist Fredrika Bremergymnasiet 2003 AO3703 50m 27.78
20 52 Dennis Micin Ehrensvärdska gymnasiet 2002 AX3902 25m 27.81
21 211 Jakub Majta Stockholm Idrottsgym. 2003 AV9703 25m 28.50
22 133 Iyas Kalash Umeå Elitidrottsgym. 2004 AO4304 50m 29.10
23 173 Charlie Tranberg Uddevalla gymnasium 2002 AK5102 25m 29.20
2019-09-05 14:45:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
5 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 205 Isabelle Sering ProCivitas 2002 AI2602 25m 28.15
2 30 Wilma Johansson Sandagymnasiet 2001 AT7401 50m 28.71
3 92 Clara Steen Polhemskolan 2003 BE3603 25m 28.83
4 48 Linn Rosenius Ehrensvärdska gymnasiet 2002 AA4602 25m 28.85
5 55 Matilda Hoff ProCivitas 2003 AG6803 25m 28.85
6 29 Tova Magnusson Sandagymnasiet 2002 AC5802 25m 28.93
7 88 Mary Lagoguez Polhemskolan 2001 BD9801 25m 29.04
8 130 Johanna Persson Umeå Elitidrottsgym. 2003 BB4803 50m 29.34
9 74 Alexandra Jensen Stockholm Idrottsgym. 2001 BG6801 50m 29.38
10 166 Maja Byström Umeå Elitidrottsgym. 2003 BS3603 25m 29.46
11 82 Gloria Muzito Sundsvalls gymnasium 2002 BO6202 25m 29.69
12 171 Matilda Torén Uddevalla gymnasium 2001 AO1601 25m 29.73
13 19 Kajsa Gustavsson Filbornaskolan 2001 AW2401 25m 29.75
14 160 Saga Bodsjö Växjös Gymnasieskolor 2002 AE1402 25m 29.82
15 108 Klara Possman Fredrika Bremergymnasiet 2003 BA6803 25m 30.20
16 2 Linn Thid Sven-Erikssongymnasiet 2003 AG5803 25m 30.31
17 201 Sofia Voigt Solna Gymnasium 2003 BF0803 25m 30.40
18 62 Karin Widerberg Sannarpsgymnasiet 2003 AO3803 50m 30.50
19 120 Thilda Ström Tibble Gymnasium 2003 AT5803 50m 30.55
20 5 Tindra Aminoff Sven-Erikssongymnasiet 2003 AU5403 25m 30.58
21 226 Johanna Ingner Malmö Idrottsgym. 2002 AI4202 25m 30.71
22 91 Emmy Johnsson Polhemskolan 2001 AT6801 25m 30.78
2019-09-05 14:45:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
6 200m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 12 Stefan Varga Filbornaskolan 2000 AH3500 25m 2:00.79
2 78 Robin Björklund Sundsvalls gymnasium 2002 AA9502 25m 2:07.14
3 86 Nils Wergeland Polhemskolan 2002 AE4902 25m 2:07.23
4 199 Philip Bentzer Solna Gymnasium 2001 AH6701 25m 2:09.61
5 36 Viktor Henrysson Sandagymnasiet 2003 AE5303 25m 2:10.94
6 235 Karl Liljegren ProCivitas 2001 AE7901 25m 2:11.32
7 168 Edwin Larsson Uddevalla gymnasium 2001 AB3501 25m 2:12.31
8 115 Arvid Nilsson Polhemskolan 2003 AK4303 25m 2:12.37
9 184 Gustav Leifsen Väsby Nya Gymnasium 2002 25m 2:13.75
10 181 Rasmus Skyving Väsby Nya Gymnasium 2003 AB2703 25m 2:14.31
11 69 Bo Beckman ProCivitas 2002 AI4902 25m 2:15.73
12 197 Arvid Styrman Solna Gymnasium 2002 AQ2502 25m 2:16.14
13 227 Gustaf Palmqvist Malmö Idrottsgym. 2001 AC5101 25m 2:17.30
14 161 Oskar Axandersson Växjös Gymnasieskolor 2002 AN7502 25m 2:18.45
15 162 Emanuel Tidåsen Växjös Gymnasieskolor 2002 AQ3702 25m 2:20.21
16 189 Oskar Fridsell Solna Gymnasium 2003 AS7503 25m 2:20.54
17 155 William Malmborg Väsby Nya Gymnasium 2003 AW8503 25m 2:20.57
18 167 Jakob Wassberg Sundsvalls gymnasium 2003 AR7103 25m 2:22.40
19 228 Liam Bech Malmö Idrottsgym. 2003 AQ2303 25m 2:28.36
20 213 Simon Seel Stockholm Idrottsgym. 2003 AO0903 25m 2:28.52
2019-09-05 14:45:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
7 4x50m Fjärilsim Mixed
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 43 Sandagymnasiet mix Sandagymnasiet 2001 25m 1:51.65
2 156 Väsby Nya Gymnasium mix Väsby Nya Gymnasium 2001 25m 1:53.71
3 6 Sven-Erikssongymnasiet Sven-Erikssongymnasiet 2001 25m 1:54.72
4 53 Ehrensvärdska gymnasiet mix Ehrensvärdska gymnasiet 2002 25m 1:57.32
5 137 Umeå Elitidrottsgym. Mix Umeå Elitidrottsgym. 2001 25m 1:57.64
6 176 Uddevalla gymnasium mix Uddevalla gymnasium 2001 25m 1:58.40
7 112 Fredrika Bremergymnasiet
Mix
Fredrika Bremergymnasiet 2000 25m
8 95 Sundsvalls Gymnasium Sundsvalls gymnasium 2000 25m
9 124 Tibble mix Tibble Gymnasium 2001 25m
10 23 Filborna Skolan Filbornaskolan 2000 25m
11 208 ProCivitas Mix ProCivitas 2000 25m
12 237 Polhemskolan mix Polhemskolan 2000 25m
13 216 Sthlm Idrottsgym. Mix Stockholm Idrottsgym. 2000 25m
14 221 Malmö Idrottsgym. Mix Malmö Idrottsgym. 2000 25m
2019-09-05 14:45:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
8 50m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 14 Gustav Persson Filbornaskolan 2000 AJ4500 25m 28.28
2 198 Johan Hennert Solna Gymnasium 2001 AL6901 25m 29.70
3 222 Gustav Englund Malmö Idrottsgym. 2001 AO6701 25m 29.99
4 56 Gunnar Widerberg Sannarpsgymnasiet 2000 AG3700 25m 30.23
5 172 Oskar Gustafson Uddevalla gymnasium 2002 AE1302 25m 30.44
6 101 Markus Charlton Fredrika Bremergymnasiet 2001 AD7701 25m 30.60
7 110 Theodor Fridh Fredrika Bremergymnasiet 2002 AT3302 25m 30.65
8 70 Carl Gerstenfeld ProCivitas 2002 AI5902 25m 30.70
9 194 Leonardo Montes Solna Gymnasium 2002 AN2902 25m 30.70
10 211 Jakub Majta Stockholm Idrottsgym. 2003 AV9703 25m 30.75
11 196 Andreas Wallén Solna Gymnasium 2002 AP9302 25m 30.86
12 94 Jonathan Nilsson Sundsvalls gymnasium 2003 AD5103 25m 31.17
13 180 Algot Lindwall Väsby Nya Gymnasium 2002 AJ4102 25m 31.34
14 37 Job Sanders Sandagymnasiet 2003 AF2703 25m 31.68
15 182 Felix Wrakén Sandagymnasiet 2003 AB8903 25m 31.90
16 9 Melker Rosengren Sundsvalls gymnasium 2003 AR1903 25m 31.96
17 71 Jakob Strömland ProCivitas 2003 AO4703 25m 33.36
18 164 Alvin Eriksson Växjös Gymnasieskolor 2003 AQ3703 25m 33.98
19 187 Victor Karell Tibble Gymnasium 2003 AF7103 25m 34.29
20 72 Svante Vilhelmsson ProCivitas 2003 AQ0503 25m 34.44
21 50 Elias Nilsson Ehrensvärdska gymnasiet 2002 AD9502 25m 36.10
22 229 Vilhelm Andersson Malmö Idrottsgym. 2002 AE1502 25m 37.11
23 131 Arvid Strömbro Umeå Elitidrottsgym. 2002 AR4502 25m 38.01
2019-09-05 14:45:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
9 50m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 142 Julia Björkén Väsby Nya Gymnasium 2001 AL1601 25m 32.28
2 80 Elsa Bergh Sundsvalls gymnasium 2002 AG7202 25m 32.88
3 17 Lisa Bengtsson Filbornaskolan 2002 AE5802 25m 33.10
4 169 Lovisa Alsop Uddevalla gymnasium 2001 AJ9601 25m 33.24
5 18 Nelly Rasmusson Filbornaskolan 2001 AO7201 25m 33.42
6 129 Wilma Henriksson Umeå Elitidrottsgym. 2001 BM9601 25m 33.98
7 64 Moa Bergdahl Sannarpsgymnasiet 2003 BB8603 25m 34.11
8 206 Siri Bokander ProCivitas 2003 BF8403 25m 34.52
9 35 Jazmina Hedqvist Sandagymnasiet 2002 AQ5402 25m 34.58
10 127 Nellie Luthman Umeå Elitidrottsgym. 2002 AP7802 25m 34.61
11 147 Tuva Björkén Väsby Nya Gymnasium 2003 AC0603 25m 34.70
12 47 Disa Gladher Ehrensvärdska gymnasiet 2002 AA2202 25m 34.74
13 118 Smilla Hedlund Tibble Gymnasium 2001 BH5801 25m 35.07
14 57 Nelly Antlöv Sannarpsgymnasiet 2002 AB3202 25m 35.30
15 93 Tove Wikström Sundsvalls gymnasium 2001 AC0201 25m 35.43
16 202 Jenny Virtanen Solna Gymnasium 2002 BS0202 25m 35.61
17 135 Emma Haglund Umeå Elitidrottsgym. 2003 CE2003 50m 36.05
18 163 Tilda Arthursson Växjös Gymnasieskolor 2003 BD7603 25m 36.40
19 40 Felicia Tubbin Sandagymnasiet 2003 BK3203 25m 36.45
20 123 Olivia Svensson Tibble Gymnasium 2003 CA4203 50m 36.72
21 230 Johanna Andersson Malmö Idrottsgym. 2002 AK8202 25m 37.34
22 215 Saliha Colic Stockholm Idrottsgym. 2003 AX8803 25m EFT
2019-09-05 14:45:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
10 25m Undervattenskick Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 12 Stefan Varga Filbornaskolan 2000 AH3500 25m 11.57
2 198 Johan Hennert Solna Gymnasium 2001 AL6901 25m 11.70
3 196 Andreas Wallén Solna Gymnasium 2002 AP9302 25m 12.10
4 150 William Lernå Väsby Nya Gymnasium 2002 AF4102 25m 12.34
5 146 Eric Hansson Väsby Nya Gymnasium 2002 AD0302 25m 12.66
6 105 Klaudius  Schreck Fredrika Bremergymnasiet 2001 AN2701 25m 13.00
7 39 Dennis Partanen Sandagymnasiet 2003 AI5703 25m 13.13
8 117 Wilhelm Muzikants Tibble Gymnasium 2001 AJ2901 25m 13.29
9 102 Christopher Andrén Sundsvalls gymnasium 2000 AK0100 25m 13.37
10 100 Anton Mylläri Fredrika Bremergymnasiet 2001 AB9501 25m 14.16
11 51 William Svensson Ehrensvärdska gymnasiet 2003 AB9103 25m 14.22
12 56 Gunnar Widerberg Sannarpsgymnasiet 2000 AG3700 25m 16.47
13 173 Charlie Tranberg Uddevalla gymnasium 2002 AK5102 25m 17.68
14 172 Oskar Gustafson Uddevalla gymnasium 2002 AE1302 25m 19.72
15 162 Emanuel Tidåsen Växjös Gymnasieskolor 2002 AQ3702 25m
16 236 Douglas Romare ProCivitas 2001 AD0301 25m
17 131 Arvid Strömbro Umeå Elitidrottsgym. 2002 AR4502 25m
18 227 Gustaf Palmqvist Malmö Idrottsgym. 2001 AC5101 25m
19 70 Carl Gerstenfeld ProCivitas 2002 AI5902 25m
20 212 Gabriel Henkel Stockholm Idrottsgym. 2001 AS3301 25m EFT
21 87 David Falk Polhemskolan 2003 AD3103 25m
22 99 Jens Christiansen Polhemskolan 2001 AJ7901 25m
2019-09-05 14:45:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
11 25m Undervattenskick Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 166 Maja Byström Umeå Elitidrottsgym. 2003 BS3603 25m 13.01
2 142 Julia Björkén Väsby Nya Gymnasium 2001 AL1601 25m 13.53
3 29 Tova Magnusson Sandagymnasiet 2002 AC5802 25m 13.61
4 79 Elise Öberg Sundsvalls gymnasium 2002 AE8402 25m 14.32
5 55 Matilda Hoff ProCivitas 2003 AG6803 25m 14.63
6 66 Wilma Svensson Sannarpsgymnasiet 2002 BK8402 25m 14.68
7 141 Matilda Pfeiff Väsby Nya Gymnasium 2001 AI3801 25m 14.98
8 27 Agnes Arberg Sandagymnasiet 2001 AF6201 25m 15.00
9 171 Matilda Torén Uddevalla gymnasium 2001 AO1601 25m 15.60
10 5 Tindra Aminoff Sven-Erikssongymnasiet 2003 AU5403 25m 16.17
11 160 Saga Bodsjö Växjös Gymnasieskolor 2002 AE1402 25m 16.37
12 76 Erica Sundholm Stockholm Idrottsgym. 2002 BO9202 25m 17.50
13 58 Emilia Karlberg Sannarpsgymnasiet 2002 AM0602 25m
14 240 Mariam Istiphan Sandagymnasiet 2001 BG4201 25m EFT
15 186 Daniella Alström Uddevalla gymnasium 2003 AM7203 25m
16 13 Julia Stenhård Filbornaskolan 2000 AN1200 25m EFT
17 59 Mellie Wijk Sannarpsgymnasiet 2002 AM1602 25m
18 88 Mary Lagoguez Polhemskolan 2001 BD9801 25m
19 119 Embla Börjesson Tibble Gymnasium 2002 AZ1802 25m
20 231 Ester Eilertsson Malmö Idrottsgym. 2003 AE0203 25m
21 234 Cornelia Sundqvist Sven-Erikssongymnasiet 2003 BP3403 25m
22 134 Linnea Öhlund Umeå Elitidrottsgym. 2001 BW1201 25m
2019-09-05 14:45:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
12 4x50m Frisim Mixed
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 23 Filborna Skolan Filbornaskolan 2000 25m 1:42.64
2 137 Umeå Elitidrottsgym. Mix Umeå Elitidrottsgym. 2001 25m 1:44.35
3 43 Sandagymnasiet mix Sandagymnasiet 2001 25m 1:45.17
4 156 Väsby Nya Gymnasium mix Väsby Nya Gymnasium 2001 25m 1:45.27
5 53 Ehrensvärdska gymnasiet mix Ehrensvärdska gymnasiet 2002 25m 1:47.12
6 6 Sven-Erikssongymnasiet Sven-Erikssongymnasiet 2001 25m 1:47.75
7 176 Uddevalla gymnasium mix Uddevalla gymnasium 2001 25m 1:49.61
8 237 Polhemskolan mix Polhemskolan 2000 25m
9 216 Sthlm Idrottsgym. Mix Stockholm Idrottsgym. 2000 25m
10 221 Malmö Idrottsgym. Mix Malmö Idrottsgym. 2000 25m
11 112 Fredrika Bremergymnasiet
Mix
Fredrika Bremergymnasiet 2000 25m
12 208 ProCivitas Mix ProCivitas 2000 25m
13 95 Sundsvalls Gymnasium Sundsvalls gymnasium 2000 25m
2019-09-05 14:45:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
13 200m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 13 Julia Stenhård Filbornaskolan 2000 AN1200 25m 2:14.61
2 79 Elise Öberg Sundsvalls gymnasium 2002 AE8402 25m 2:16.15
3 140 Tova Andersson Väsby Nya Gymnasium 2001 AH8201 25m 2:19.63
4 54 Viktoria Dellhede Polhemskolan 2003 AD2403 25m 2:19.89
5 104 Alwa Widmark Fredrika Bremergymnasiet 2002 AN4402 25m 2:21.08
6 206 Siri Bokander ProCivitas 2003 BF8403 25m 2:22.93
7 122 Emilia Forsberg Tibble Gymnasium 2003 BN9203 25m 2:22.93
8 202 Jenny Virtanen Solna Gymnasium 2002 BS0202 25m 2:23.35
9 145 Louise Peacock Väsby Nya Gymnasium 2001 AL3601 25m 2:23.41
10 151 Roya Tittelbach Väsby Nya Gymnasium 2003 AF7603 25m 2:25.92
11 91 Emmy Johnsson Polhemskolan 2001 AT6801 25m 2:28.57
12 62 Karin Widerberg Sannarpsgymnasiet 2003 AO3803 25m 2:29.95
13 8 Frida Florén Sundsvalls gymnasium 2004 AB1404 25m 2:29.95
14 111 Hilma Hagberg Moberg Fredrika Bremergymnasiet 2003 BO9803 25m 2:29.96
15 128 Agnes Gustafsson Umeå Elitidrottsgym. 2003 AJ1803 25m 2:30.54
16 93 Tove Wikström Sundsvalls gymnasium 2001 AC0201 25m 2:30.81
17 231 Ester Eilertsson Malmö Idrottsgym. 2003 AE0203 25m 2:30.98
18 32 Emmie Davis Sandagymnasiet 2002 AK7202 25m 2:32.36
19 170 Emilia Ström Uddevalla gymnasium 2002 AD0602 25m 2:42.28
20 76 Erica Sundholm Stockholm Idrottsgym. 2002 BO9202 25m 2:50.19
2019-09-05 14:45:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
14 4x100m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 25 Filborna Skolan Filbornaskolan 2000 25m 3:44.12
2 157 Väsby Nya Gymnasium herr Väsby Nya Gymnasium 2002 25m 4:02.23
3 45 Sandagymnasiet herr Sandagymnasiet 2002 25m 4:06.56
4 178 Uddevalla gymnasium Uddevalla gymnasium 2001 25m 4:08.34
5 219 Malmö Idrottsgym. Herr Malmö Idrottsgym. 2000 25m
6 238 Polhemskolan herr Polhemskolan 2000 25m
7 217 Sthlm Idrottsgym. Herr Stockholm Idrottsgym. 2000 25m
8 96 Sundsvalls Gymnasium Sundsvalls gymnasium 2000 25m
9 113 Fredrika Bremergymnasiet
herr
Fredrika Bremergymnasiet 2000 25m
10 210 ProCivitas Herr ProCivitas 2000 25m
2019-09-05 14:45:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
15 4x100m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 26 Filborna Skolan Filbornaskolan 2000 25m 4:11.85
2 46 Sandagymnasiet dam Sandagymnasiet 2001 25m 4:19.18
3 67 Sannarpsgymnasiet Sannarpsgymnasiet 2002 25m 4:19.38
4 158 Väsby Nya Gymnasium dam Väsby Nya Gymnasium 2001 25m 4:20.42
5 232 Tibble Dam Tibble Gymnasium 2000 25m 4:31.28
6 139 Umeå Elitidrottsgym. dam Umeå Elitidrottsgym. 2001 25m 4:35.29
7 179 Uddevalla gymnasium Uddevalla gymnasium 2000 25m 4:40.08
8 218 Sthlm Idrottsgym. Dam Stockholm Idrottsgym. 2000 25m
9 97 Sundsvalls Gymnasium Sundsvalls gymnasium 2000 25m
10 239 Polhemskolan dam Polhemskolan 2000 25m
11 114 Fredrika Bremergymnasiet
dam
Fredrika Bremergymnasiet 2000 25m
2019-09-05 14:45:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
16 200m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 183 Emil Hassling Filbornaskolan 2000 AC1900 25m 1:58.59
2 86 Nils Wergeland Polhemskolan 2002 AE4902 25m 2:08.21
3 70 Carl Gerstenfeld ProCivitas 2002 AI5902 25m 2:10.54
4 143 Martin Melinder Väsby Nya Gymnasium 2001 AG1301 25m 2:11.01
5 105 Klaudius  Schreck Fredrika Bremergymnasiet 2001 AN2701 25m 2:13.49
6 191 Oliver Erneholm Solna Gymnasium 2003 AO4503 25m 2:13.77
7 197 Arvid Styrman Solna Gymnasium 2002 AQ2502 25m 2:14.22
8 161 Oskar Axandersson Växjös Gymnasieskolor 2002 AN7502 25m 2:14.78
9 4 David Reinholdsson Sven-Erikssongymnasiet 2002 AI3502 25m 2:14.85
10 7 Filip Salbrink Polhemskolan 2002 AH6502 25m 2:15.02
11 224 Elias Persson Malmö Idrottsgym. 2002 AI7902 25m 2:15.06
12 56 Gunnar Widerberg Sannarpsgymnasiet 2000 AG3700 25m 2:15.08
13 98 Dennie Halilovic Polhemskolan 2002 AC0702 25m 2:17.34
14 51 William Svensson Ehrensvärdska gymnasiet 2003 AB9103 25m 2:20.07
15 9 Melker Rosengren Sundsvalls gymnasium 2003 AR1903 25m 2:20.64
16 85 Ian Hangård Polhemskolan 2002 AB5302 25m 2:20.67
17 90 Noah Emanuelsson Sven-Erikssongymnasiet 2003 AI8703 25m 2:21.20
18 164 Alvin Eriksson Växjös Gymnasieskolor 2003 AQ3703 25m 2:22.20
19 34 Patrik Petkoczi Sandagymnasiet 2002 AG3702 25m 2:24.06
20 71 Jakob Strömland ProCivitas 2003 AO4703 25m 2:24.31
21 75 Linus Thörn Stockholm Idrottsgym. 2002 AN6102 25m 2:25.81
22 175 Simon Andersson Uddevalla gymnasium 2003 AM3903 25m 2:34.02
2019-09-05 14:45:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
17 200m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 30 Wilma Johansson Sandagymnasiet 2001 AT7401 25m 2:17.01
2 79 Elise Öberg Sundsvalls gymnasium 2002 AE8402 25m 2:22.38
3 121 Esther Rydbeck Nordén Tibble Gymnasium 2001 BN8801 25m 2:22.68
4 77 Alexandra Vartiainen Stockholm Idrottsgym. 2001 BW1801 25m 2:22.93
5 145 Louise Peacock Väsby Nya Gymnasium 2001 AL3601 25m 2:24.50
6 18 Nelly Rasmusson Filbornaskolan 2001 AO7201 25m 2:25.61
7 2 Linn Thid Sven-Erikssongymnasiet 2003 AG5803 25m 2:27.54
8 89 Boel Bergquist Polhemskolan 2003 BI2803 25m 2:27.69
9 91 Emmy Johnsson Polhemskolan 2001 AT6801 25m 2:28.36
10 201 Sofia Voigt Solna Gymnasium 2003 BF0803 25m 2:28.65
11 119 Embla Börjesson Tibble Gymnasium 2002 AZ1802 25m 2:29.26
12 144 Ebba Andersson Väsby Nya Gymnasium 2001 AL2601 50m 2:30.41
13 226 Johanna Ingner Malmö Idrottsgym. 2002 AI4202 25m 2:30.56
14 66 Wilma Svensson Sannarpsgymnasiet 2002 BK8402 25m 2:31.35
15 127 Nellie Luthman Umeå Elitidrottsgym. 2002 AP7802 25m 2:31.67
16 186 Daniella Alström Uddevalla gymnasium 2003 AM7203 25m 2:33.46
17 134 Linnea Öhlund Umeå Elitidrottsgym. 2001 BW1201 25m 2:34.53
18 84 Moa Karlsson Polhemskolan 2002 AC1202 25m 2:35.41
19 135 Emma Haglund Umeå Elitidrottsgym. 2003 CE2003 50m 2:36.08
20 163 Tilda Arthursson Växjös Gymnasieskolor 2003 BD7603 25m 2:38.46
21 57 Nelly Antlöv Sannarpsgymnasiet 2002 AB3202 25m 2:38.53
22 165 Alva Wardrum Växjös Gymnasieskolor 2003 AQ1805 25m 2:39.70
2019-09-05 14:45:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
18 50m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 12 Stefan Varga Filbornaskolan 2000 AH3500 25m 25.28
2 78 Robin Björklund Sundsvalls gymnasium 2002 AA9502 25m 26.32
3 99 Jens Christiansen Polhemskolan 2001 AJ7901 25m 26.83
4 198 Johan Hennert Solna Gymnasium 2001 AL6901 25m 27.76
5 115 Arvid Nilsson Polhemskolan 2003 AK4303 25m 28.02
6 199 Philip Bentzer Solna Gymnasium 2001 AH6701 25m 28.25
7 150 William Lernå Väsby Nya Gymnasium 2002 AF4102 25m 28.35
8 36 Viktor Henrysson Sandagymnasiet 2003 AE5303 25m 28.91
9 109 Jonathan Sandqvist Fredrika Bremergymnasiet 2003 AO3703 25m 28.92
10 162 Emanuel Tidåsen Växjös Gymnasieskolor 2002 AQ3702 25m 29.08
11 233 Julius Grell Fredrika Bremergymnasiet 2003 AS9903 25m 29.28
12 184 Gustav Leifsen Väsby Nya Gymnasium 2002 25m 29.39
13 228 Liam Bech Malmö Idrottsgym. 2003 AQ2303 25m 29.59
14 168 Edwin Larsson Uddevalla gymnasium 2001 AB3501 25m 29.64
15 227 Gustaf Palmqvist Malmö Idrottsgym. 2001 AC5101 25m 30.03
16 155 William Malmborg Väsby Nya Gymnasium 2003 AW8503 25m 30.14
17 174 Jakob Josephson Uddevalla gymnasium 2002 AN8102 25m 30.63
18 181 Rasmus Skyving Väsby Nya Gymnasium 2003 AB2703 25m 31.08
19 229 Vilhelm Andersson Malmö Idrottsgym. 2002 AE1502 25m 31.37
20 131 Arvid Strömbro Umeå Elitidrottsgym. 2002 AR4502 25m 31.63
21 117 Wilhelm Muzikants Tibble Gymnasium 2001 AJ2901 25m 32.16
22 50 Elias Nilsson Ehrensvärdska gymnasiet 2002 AD9502 25m 32.81
23 213 Simon Seel Stockholm Idrottsgym. 2003 AO0903 50m 37.95
2019-09-05 14:45:48 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim
Document
Startlista
NIU Mästerskapen 2019
Arrangör:
Plats: Walkesborgsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
19 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 28 Annie Hegmegi Sandagymnasiet 2003 AA1403 25m 29.54
2 205 Isabelle Sering ProCivitas 2002 AI2602 25m 30.23
3 206 Siri Bokander ProCivitas 2003 BF8403 25m 30.58
4 5 Tindra Aminoff Sven-Erikssongymnasiet 2003 AU5403 25m 30.99
5 166 Maja Byström Umeå Elitidrottsgym. 2003 BS3603 25m 31.01
6 54 Viktoria Dellhede Polhemskolan 2003 AD2403 25m 31.18
7 104 Alwa Widmark Fredrika Bremergymnasiet 2002 AN4402 25m 31.22
8 65 Hannah Fritz Sannarpsgymnasiet 2003 BB5603 25m 31.27
9 55 Matilda Hoff ProCivitas 2003 AG6803 25m 31.31
10 160 Saga Bodsjö Växjös Gymnasieskolor 2002 AE1402 25m 31.64
11 60 Petronella Ottosson Sannarpsgymnasiet 2002 AN8802 25m 32.05
12 8 Frida Florén Sundsvalls gymnasium 2004 AB1404 25m 32.07
13 151 Roya Tittelbach Väsby Nya Gymnasium 2003 AF7603 25m 32.33
14 107 Elin Lundgren Fredrika Bremergymnasiet 2003 AW2603 50m 32.62
15 122 Emilia Forsberg Tibble Gymnasium 2003 BN9203 25m 32.96
16 106 Michelle Aspberg Fredrika Bremergymnasiet 2002 AT8402 25m 33.06
17 132 Tindra Norling Umeå Elitidrottsgym. 2003 BH7203 25m 33.43
18 185 Pauline Grubb Uddevalla gymnasium 2003 AA4403 25m 33.82
19 128 Agnes Gustafsson Umeå Elitidrottsgym. 2003 AJ1803 25m 33.83
20 241 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 2003 AR6803 25m EFT
21 214 Cecilia Viberg Stockholm Idrottsgym. 2003 AU1603 25m EFT
22 240