2021-04-13   09:20:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NIU mästerskapen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tordagen den 5 september

Document
Heatlista
NIU Mästerskapen 2019
Plats: Walkesborgsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019
Gren 22, 100m Frisim Mixed
Final 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:37
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
106 3 Michelle Aspberg 2002 FREDRIKA B 1:06.05 50m
107 4 Elin Lundgren 2003 FREDRIKA B 1:03.69 50m
234 5 Cornelia Sundqvist 2003 BORÅS 1:05.34 25m
6 25m
7 25m
8 25m
Gren 22, 100m Frisim Mixed Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:38
1 25m
123 2 Olivia Svensson 2003 TIBBLE 1:02.94 25m
151 3 Roya Tittelbach 2003 VÄSBY NYA 1:02.38 25m
63 4 Josephine Ålenius 2002 HALMSTAD 1:01.78 25m
81 5 Saga Persson 2003 SUNDSVALL 1:02.10 25m
27 6 Agnes Arberg 2001 SANDA 1:02.75 25m
170 7 Emilia Ström 2002 UDDEVALLA 1:03.15 25m
8 25m
Gren 22, 100m Frisim Mixed Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:40
231 1 Ester Eilertsson 2003 MIG 1:01.20 25m
84 2 Moa Karlsson 2002 LUND 1:01.08 25m
104 3 Alwa Widmark 2002 FREDRIKA B 1:00.52 25m
19 4 Kajsa Gustavsson 2001 HELSINGBORG 59.96 25m
226 5 Johanna Ingner 2002 MIG 1:00.07 25m
55 6 Matilda Hoff 2003 MALMÖ 1:00.63 25m
35 7 Jazmina Hedqvist 2002 SANDA 1:01.08 50m
60 8 Petronella Ottosson 2002 HALMSTAD 1:01.59 25m
Gren 22, 100m Frisim Mixed Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:41
120 1 Thilda Ström 2003 TIBBLE 59.61 25m
155 2 William Malmborg 2003 VÄSBY NYA 59.06 25m
3 3 David Engström 2001 BORÅS 58.64 25m
229 4 Vilhelm Andersson 2002 MIG 57.91 25m
109 5 Jonathan Sandqvist 2003 FREDRIKA B 57.96 25m
2 6 Linn Thid 2003 BORÅS 58.84 25m
62 7 Karin Widerberg 2003 HALMSTAD 59.49 25m
66 8 Wilma Svensson 2002 HALMSTAD 59.67 25m
Gren 22, 100m Frisim Mixed Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:43
Anm tid
Start ca:
233 1 Julius Grell 2003 FREDRIKA B 57.29 25m
167 2 Jakob Wassberg 2003 SUNDSVALL 56.63 25m
164 3 Alvin Eriksson 2003 VÄXJÖ 56.25 25m
228 4 Liam Bech 2003 MIG 56.19 25m
154 5 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY NYA 56.24 25m
174 6 Jakob Josephson 2002 UDDEVALLA 56.44 25m
34 7 Patrik Petkoczi 2002 SANDA 57.27 25m
140 8 Tova Andersson 2001 VÄSBY NYA 57.82 25m
Gren 22, 100m Frisim Mixed Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:44
82 1 Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL 55.84 25m
148 2 Victor Halldén 2000 VÄSBY NYA 55.07 25m
191 3 Oliver Erneholm 2003 Solna Gymn 54.73 25m
146 4 Eric Hansson 2002 VÄSBY NYA 54.51 25m
192 5 Erik Falk 2003 Solna Gymn 54.53 25m
115 6 Arvid Nilsson 2003 LUND 54.85 25m
73 7 Albin Eriksson 2003 SIG 55.14 25m
199 8 Philip Bentzer 2001 Solna Gymn 55.88 25m
Gren 22, 100m Frisim Mixed Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:46
103 1 Mattias Kvist 2003 FREDRIKA B 54.00 25m
98 2 Dennie Halilovic 2002 LUND 53.28 25m
100 3 Anton Mylläri 2001 FREDRIKA B 52.13 25m
224 4 Elias Persson 2002 MIG 49.78 25m
126 5 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ EIG 50.93 25m
22 6 Oscar Elfers 2002 HELSINGBORG 52.21 25m
37 7 Job Sanders 2003 SANDA 53.94 25m
4 8 David Reinholdsson 2002 BORÅS 54.13 25m
2019-09-05 16:04:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Uddevalla Sim

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner