Program för UGP1 2019-2020, Brunflo (och Brunflo Cup)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
SUNDSVALL |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
2 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
NJURUNDA |
3:09.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
NJURUNDA |
2:39.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Albin Svärd |
2007 |
SK ÄGIR |
2:43.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
5 |
|
Viking Månsson |
2008 |
NJURUNDA |
3:25.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
6 |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
SK ÄGIR |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
SK ÄGIR |
2:30.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
SK ÄGIR |
2:22.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
SK ÄGIR |
2:15.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4 |
|
Anton Hansson |
2003 |
NJURUNDA |
2:19.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
HÄRNÖSAND |
2:23.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
SK ÄGIR |
2:30.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
NJURUNDA |
2:11.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
SK ÄGIR |
2:03.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
3 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
SK ÄGIR |
2:01.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
SK ÄGIR |
2:03.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
LULEÅ SS |
2:06.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
6 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
NJURUNDA |
2:14.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12:53:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|