Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
Clara Øvergård Ottosen |
2005 |
0508BA |
VÆRLØSE |
|
25m |
49.08 |
259 |
3 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
36.93 |
137 |
4 |
Mille Dige From |
2004 |
0438AW |
HØRSHOLM |
|
50m |
41.46 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
36.08 |
4 |
2 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
A6JYLLINGE |
|
25m |
35.68 |
80 |
3 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
35.28 |
252 |
4 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
35.49 |
51 |
5 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
35.87 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 SLANGE |
|
50m |
34.81 |
175 |
2 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
34.59 |
49 |
3 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
33.81 |
62 |
4 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
34.13 |
24 |
5 |
Liva Gydesen |
2005 |
0568AZ |
A6 LAKSEN |
|
25m |
34.72 |
234 |
6 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
35.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
33.68 |
10 |
2 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
A6JYLLINGE |
|
50m |
33.51 |
59 |
3 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
50m |
33.02 |
108 |
4 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
33.34 |
50 |
5 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
33.54 |
257 |
6 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
VÆRLØSE |
|
25m |
33.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
32.63 |
164 |
2 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
32.20 |
237 |
3 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
32.01 |
145 |
4 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
32.12 |
87 |
5 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
32.44 |
103 |
6 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
50m |
32.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 SLANGE |
|
50m |
31.63 |
226 |
2 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
31.59 |
170 |
3 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
31.32 |
107 |
4 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
31.36 |
12 |
5 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6JYLLINGE |
|
25m |
31.62 |
247 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
31.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
31.29 |
61 |
2 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
31.21 |
172 |
3 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
50m |
31.14 |
156 |
4 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.18 |
111 |
5 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
31.26 |
16 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6JYLLINGE |
|
50m |
31.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6JYLLINGE |
|
50m |
30.85 |
158 |
2 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.24 |
98 |
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
29.72 |
95 |
4 |
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
30.07 |
89 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
30.58 |
97 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
31.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.82 |
64 |
2 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
30.23 |
84 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
29.14 |
240 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
50m |
30.06 |
110 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
30.44 |
157 |
6 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
30.71 |
162 |
2 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.19 |
2 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6JYLLINGE |
|
50m |
28.36 |
20 |
4 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6JYLLINGE |
|
25m |
29.94 |
233 |
5 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
30.28 |
146 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.88 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|