Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 55
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 55, 100m Medley Damer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Clara Øvergård Ottosen |
2005 |
0508BA |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:46.77 |
252 |
2 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:20.73 |
139 |
3 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:19.26 |
259 |
4 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:19.61 |
24 |
5 |
Liva Gydesen |
2005 |
0568AZ |
A6 LAKSEN |
|
25m |
1:22.44 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.28 |
253 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:16.71 |
49 |
3 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.11 |
80 |
4 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.25 |
234 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.10 |
172 |
6 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.42 |
63 |
2 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.34 |
87 |
3 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.05 |
163 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.25 |
262 |
5 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:14.35 |
59 |
6 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.51 |
122 |
2 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.08 |
95 |
3 |
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.09 |
86 |
4 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.23 |
62 |
5 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.54 |
231 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.44 |
240 |
2 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.05 |
160 |
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.20 |
246 |
4 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.92 |
158 |
5 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.31 |
61 |
6 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.36 |
146 |
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.73 |
22 |
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
A6JYLLINGE |
|
25m |
1:05.53 |
97 |
4 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.22 |
96 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.25 |
164 |
6 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|