Startliste for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 1 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 10:14 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Ali Aljaroudi |
2003 |
0315AU |
H2Odense |
|
25m |
|
147 |
2 |
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
ESBJERG |
|
25m |
|
340 |
3 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
0151AE |
H2Odense |
|
25m |
|
346 |
4 |
Sebastian Schmidt |
2008 |
0837AD |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
|
233 |
5 |
William Højgaard |
2008 |
0875AN |
VEJLE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Martin Stokholm |
2007 |
0719AM |
NYBORG |
|
25m |
1:48.95 |
146 |
2 |
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:36.89 |
80 |
3 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
0765AO |
HADERSLEV |
|
25m |
1:35.12 |
254 |
4 |
Fedor Akulov |
2007 |
0779AK |
VEJLE |
|
25m |
1:35.55 |
101 |
5 |
Jakub Ciarcinski |
2007 |
0789AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:40.54 |
111 |
6 |
Sebastian Drachmann |
2008 |
0841AL |
ESBJERG |
|
25m |
2:07.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
0717AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.16 |
283 |
2 |
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
0779AI |
VEJLE |
|
25m |
1:32.17 |
78 |
3 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
HADERSLEV |
|
25m |
1:30.00 |
304 |
4 |
Theodor van Den Berg |
2008 |
0881AG |
VEJLE |
|
25m |
1:31.68 |
221 |
5 |
Max Sierszecki |
2007 |
0735AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:33.36 |
200 |
6 |
Daniel Lyngbo |
2008 |
0801AK |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:34.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
237 |
1 |
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
VEJLE |
|
25m |
1:28.18 |
296 |
2 |
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
VEJLE |
|
25m |
1:24.57 |
174 |
3 |
Felix Nielsen |
2006 |
0683AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:23.34 |
206 |
4 |
Niels Bjerrum |
2005 |
0575AK |
GRINDSTED |
|
25m |
1:23.75 |
119 |
5 |
Toke Kousgaard |
2008 |
0891AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.08 |
102 |
6 |
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:29.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
DELTA |
|
25m |
1:22.02 |
307 |
2 |
Tristan Bjerre |
2007 |
0765AE |
VEJLE |
|
25m |
1:19.56 |
255 |
3 |
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
VEJLE |
|
25m |
1:19.24 |
1 |
4 |
Adrian Vaarning |
2007 |
0781AB |
NYBORG |
|
25m |
1:19.49 |
182 |
5 |
Dany Valiu Nielsen |
2008 |
0851AE |
DELTA |
|
25m |
1:20.17 |
297 |
6 |
Simon Christensen |
2009 |
0901AB |
VEJLE |
|
25m |
1:23.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
VEJLE |
|
25m |
1:19.01 |
13 |
2 |
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
1015AA |
NYBORG |
|
25m |
1:18.60 |
45 |
3 |
Tobias Hansen |
2005 |
0531AK |
NYBORG |
|
25m |
1:16.09 |
33 |
4 |
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
0799AB |
NYBORG |
|
25m |
1:16.32 |
169 |
5 |
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.96 |
189 |
6 |
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
DELTA |
|
25m |
1:19.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
0539AM |
NYBORG |
|
25m |
1:15.94 |
82 |
2 |
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
HADERSLEV |
|
25m |
1:15.00 |
159 |
3 |
Jakob Heeb |
2001 |
0141AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.77 |
170 |
4 |
Villads Isko Pimenta |
2007 |
0751AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.18 |
331 |
5 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
0619AH |
H2Odense |
|
25m |
1:15.52 |
209 |
6 |
Tobias Holt |
2006 |
0693AN |
GRINDSTED |
|
25m |
1:15.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
1:12.45 |
140 |
2 |
Sigurd Salskov Iversen |
2006 |
0637AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.03 |
217 |
3 |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
0613AC |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:10.99 |
125 |
4 |
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.03 |
129 |
5 |
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.29 |
150 |
6 |
Malte Neuber |
2007 |
0765AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Magnus Marschall |
2005 |
0519AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.56 |
324 |
2 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
H2Odense |
|
25m |
1:07.97 |
65 |
3 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HADERSLEV |
|
25m |
1:06.66 |
138 |
4 |
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.68 |
63 |
5 |
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
HADERSLEV |
|
25m |
1:08.35 |
188 |
6 |
Lasse Hansen |
2000 |
0081AV |
DELTA |
|
25m |
1:10.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
0495AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:05.16 |
46 |
2 |
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
NYBORG |
|
25m |
1:04.63 |
29 |
3 |
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
NYBORG |
|
25m |
1:03.55 |
127 |
4 |
Carl Clausen |
2005 |
0533AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.08 |
350 |
5 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
0021AO |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:04.75 |
156 |
6 |
Anton Egholm Husted |
2006 |
0621AN |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:02.58 |
342 |
2 |
Valdemar Stahl |
2004 |
0491AK |
H2Odense |
|
25m |
1:02.04 |
224 |
3 |
Silas Åkerlind |
2005 |
0551AC |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:01.14 |
326 |
4 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
25m |
1:01.44 |
160 |
5 |
Lasse Metz Mondrup |
2004 |
0407AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.22 |
42 |
6 |
Silas Plaetner |
2003 |
0329AR |
NYBORG |
|
25m |
1:02.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
NYBORG |
|
25m |
1:00.26 |
330 |
2 |
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
0561AE |
H2Odense |
|
25m |
59.15 |
351 |
3 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
55.00 |
318 |
4 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
25m |
58.93 |
208 |
5 |
Oliver Fokkink |
2003 |
0341AP |
GRINDSTED |
|
25m |
59.22 |
183 |
6 |
Emil Steenhold |
2000 |
0033AN |
DELTA |
|
25m |
1:00.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|