Startliste for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 123
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 123, 100m Medley Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 10:28 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:29.71 |
201 |
3 |
Line Appel |
2007 |
0778AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:28.47 |
97 |
4 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:29.71 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
25m |
1:28.45 |
172 |
2 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.32 |
13 |
3 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.04 |
182 |
4 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.24 |
202 |
5 |
Merle Asmussen |
2006 |
0626AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:28.42 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.54 |
20 |
2 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.25 |
120 |
3 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.59 |
223 |
4 |
Mathilde Kristensen |
2007 |
0744AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:25.73 |
157 |
5 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.30 |
61 |
6 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
0746AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.21 |
198 |
2 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:24.98 |
101 |
3 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
HERLEV |
|
25m |
1:24.62 |
224 |
4 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
25m |
1:24.82 |
119 |
5 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.05 |
199 |
6 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:25.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:24.23 |
174 |
2 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.93 |
89 |
3 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
25m |
1:23.74 |
103 |
4 |
Sophie Hartwig-Porsdal |
2006 |
0614AH |
HERLEV |
|
25m |
1:23.79 |
64 |
5 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:24.21 |
122 |
6 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:24.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
FR.SUND |
|
25m |
1:23.44 |
29 |
2 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:23.35 |
56 |
3 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.24 |
217 |
4 |
Annabella Nathansen |
2007 |
0708AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:23.31 |
110 |
5 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.43 |
74 |
6 |
Amalie Lythcke |
2006 |
0686AT |
HILLERØD |
|
25m |
1:23.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.08 |
112 |
2 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.70 |
93 |
3 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
25m |
1:22.43 |
229 |
4 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:22.66 |
11 |
5 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
SLANGERUP |
|
25m |
1:23.02 |
28 |
6 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:23.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.36 |
222 |
2 |
Molly Borchorst |
2007 |
0788AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:22.26 |
37 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.76 |
9 |
4 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:21.80 |
41 |
5 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:22.28 |
36 |
6 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:21.36 |
167 |
2 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.86 |
18 |
3 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.37 |
102 |
4 |
Luna Larsson |
2006 |
0626AS |
HERLEV |
|
25m |
1:20.81 |
87 |
5 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:20.98 |
1 |
6 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
JYLLINGE |
|
25m |
1:21.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
0636AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:20.20 |
208 |
2 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:19.46 |
195 |
3 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:19.04 |
207 |
4 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
1:19.30 |
139 |
5 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.81 |
231 |
6 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:20.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:18.99 |
164 |
2 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.83 |
27 |
3 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.38 |
50 |
4 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.73 |
186 |
5 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.84 |
57 |
6 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:18.22 |
115 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.87 |
163 |
3 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.54 |
185 |
4 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.60 |
51 |
5 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.15 |
5 |
6 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:18.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.33 |
187 |
2 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.41 |
129 |
3 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.89 |
132 |
4 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.34 |
47 |
5 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.86 |
76 |
6 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HILLERØD |
|
25m |
1:17.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.52 |
23 |
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.02 |
158 |
3 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.55 |
136 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.19 |
77 |
5 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.52 |
179 |
6 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.53 |
|
|
Heat 15 (16) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.02 |
111 |
2 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.74 |
133 |
3 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.25 |
15 |
4 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.94 |
7 |
5 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.24 |
49 |
6 |
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.13 |
|
|
Heat 16 (16) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.18 |
32 |
2 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.61 |
6 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:08.53 |
48 |
4 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.18 |
22 |
5 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.80 |
2 |
6 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:11.56 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|