Startliste for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 129
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (14) |
Vejledende starttid 11:54 |
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:33.00 |
122 |
2 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:27.75 |
145 |
3 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.62 |
198 |
4 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:26.84 |
95 |
5 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
25m |
1:28.05 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.15 |
199 |
2 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:25.51 |
103 |
3 |
Sophie Hartwig-Porsdal |
2006 |
0614AH |
HERLEV |
|
25m |
1:24.90 |
201 |
4 |
Line Appel |
2007 |
0778AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:25.14 |
93 |
5 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
25m |
1:25.70 |
98 |
6 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
0702AH |
HERLEV |
|
25m |
1:26.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:23.24 |
172 |
2 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.10 |
177 |
3 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.73 |
18 |
4 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.04 |
200 |
5 |
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
FR.SUND |
|
25m |
1:23.21 |
44 |
6 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:24.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.55 |
108 |
2 |
Sofie Kofoed Gjedsted |
2006 |
0648AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.39 |
166 |
3 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.17 |
27 |
4 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.22 |
28 |
5 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.43 |
121 |
6 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.04 |
195 |
2 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:21.80 |
119 |
3 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:21.73 |
51 |
4 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.74 |
1 |
5 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
JYLLINGE |
|
25m |
1:22.02 |
62 |
6 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:22.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.96 |
101 |
2 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
HERLEV |
|
25m |
1:20.47 |
187 |
3 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.06 |
12 |
4 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.38 |
9 |
5 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:20.57 |
29 |
6 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.30 |
110 |
2 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.91 |
3 |
3 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:18.74 |
229 |
4 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:18.78 |
15 |
5 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.96 |
57 |
6 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Amalie Lythcke |
2006 |
0686AT |
HILLERØD |
|
25m |
1:18.61 |
163 |
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.40 |
129 |
3 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.14 |
111 |
4 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.28 |
115 |
5 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.57 |
197 |
6 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:18.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:17.75 |
7 |
2 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
SLANGERUP |
|
25m |
1:17.39 |
69 |
3 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.07 |
208 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:17.19 |
36 |
5 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.71 |
112 |
6 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
0642AK |
HERLEV |
|
25m |
1:16.95 |
56 |
2 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.43 |
188 |
3 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.09 |
167 |
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.12 |
23 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.88 |
132 |
6 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.73 |
117 |
2 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.90 |
179 |
3 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.60 |
5 |
4 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:14.85 |
136 |
5 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.25 |
55 |
6 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.38 |
134 |
2 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.59 |
48 |
3 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.97 |
185 |
4 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.20 |
50 |
5 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.70 |
47 |
6 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.53 |
|
|
Heat 13 (14) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.02 |
49 |
2 |
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.86 |
144 |
3 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
0768AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.50 |
133 |
4 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.57 |
10 |
5 |
Kattja Daniella Aggersbøl |
2007 |
0764AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.57 |
210 |
6 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:17.38 |
|
|
Heat 14 (14) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.12 |
32 |
2 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.88 |
22 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:07.91 |
158 |
4 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.62 |
24 |
5 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.11 |
6 |
6 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:10.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|