Startliste for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
211 |
2 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
3:07.29 |
122 |
3 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
3:06.80 |
199 |
4 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
25m |
3:07.03 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
25m |
3:03.66 |
3 |
2 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
JYLLINGE |
|
25m |
2:58.21 |
219 |
3 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
25m |
2:57.64 |
207 |
4 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
2:58.20 |
200 |
5 |
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
FR.SUND |
|
25m |
2:58.33 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:57.41 |
112 |
2 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
2:56.67 |
57 |
3 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:55.52 |
174 |
4 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.67 |
201 |
5 |
Line Appel |
2007 |
0778AG |
FR.SUND |
|
25m |
2:57.04 |
140 |
6 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:57.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
25m |
2:54.80 |
117 |
2 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
2:53.59 |
229 |
3 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:52.97 |
9 |
4 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
SLANGERUP |
|
25m |
2:53.19 |
1 |
5 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
JYLLINGE |
|
25m |
2:54.40 |
100 |
6 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
0642AK |
HERLEV |
|
25m |
2:55.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:51.37 |
99 |
2 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
25m |
2:48.59 |
36 |
3 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:44.11 |
208 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
2:46.90 |
101 |
5 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
HERLEV |
|
25m |
2:49.18 |
76 |
6 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HILLERØD |
|
25m |
2:52.09 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
223 |
1 |
Mathilde Kristensen |
2007 |
0744AG |
SØLLERØD |
|
25m |
2:52.97 |
13 |
2 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:50.56 |
7 |
3 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
SLANGERUP |
|
25m |
2:43.86 |
197 |
4 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:44.34 |
49 |
5 |
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:52.07 |
166 |
6 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.43 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:42.28 |
56 |
2 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:39.88 |
47 |
3 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:36.18 |
50 |
4 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
2:38.82 |
5 |
5 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
SLANGERUP |
|
25m |
2:41.47 |
188 |
6 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:43.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|