Program for Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
110 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
25m |
2:07.84 |
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
25m |
2:07.99 |
|
|
|
|
|
3 |
188 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
Örebro Simallians |
2003 |
AO6603 |
25m |
2:11.22 |
|
|
|
|
|
4 |
250 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
25m |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Wilma Wennerberg |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AG3201 |
25m |
2:13.45 |
EFT |
|
6 |
123 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
25m |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Linnea Zetterlund |
Upplands-Bro Simsällskap |
2003 |
AO5403 |
25m |
2:15.86 |
EFT |
|
8 |
106 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
25m |
2:17.35 |
|
|
|
|
|
9 |
101 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
25m |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
10 |
20 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
2:18.60 |
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Elin Logander |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AS8605 |
25m |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
12 |
125 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
2:19.70 |
|
|
|
|
|
13 |
148 |
|
Olivia Svensson |
Täby Sim |
2003 |
CA4203 |
25m |
2:19.77 |
|
|
|
|
|
14 |
196 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
25m |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
15 |
159 |
|
Ylva Lindén |
Täby Sim |
2003 |
CD8203 |
25m |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
16 |
65 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
25m |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
17 |
62 |
|
Ellen Lundin |
Falu Simsällskap |
2005 |
AB5405 |
25m |
2:22.65 |
|
|
|
|
|
18 |
97 |
|
Ellen Persson |
Mariestads Simsällskap |
2004 |
AN7804 |
50m |
2:23.37 |
|
|
|
|
|
19 |
140 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
2:23.88 |
|
|
|
|
|
20 |
103 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
25m |
2:24.04 |
|
|
|
|
|
21 |
126 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
25m |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
22 |
67 |
|
Sara Strömsöe |
Falu Simsällskap |
2006 |
AV2406 |
25m |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
23 |
34 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir- Larsén |
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
BB2406 |
25m |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
229 |
|
Ellen Eriksson |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2001 |
BP7201 |
25m |
2:25.53 |
|
|
|
|
|
25 |
116 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
25m |
2:25.68 |
|
|
|
|
|
26 |
25 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
25m |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
27 |
143 |
|
Emma Alsén |
Täby Sim |
2007 |
AJ5207 |
25m |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
28 |
134 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
25m |
2:26.56 |
|
|
|
|
|
29 |
227 |
|
Emma Sebelius |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2002 |
AN7402 |
25m |
2:28.46 |
|
|
|
|
|
30 |
145 |
|
Rose Li |
Täby Sim |
2006 |
AV1806 |
25m |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
31 |
187 |
|
Jennifer Titus |
Örebro Simallians |
2002 |
AG5402 |
25m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
32 |
136 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
25m |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
33 |
118 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
25m |
2:32.73 |
|
|
|
|
|
34 |
231 |
|
Felicia Sobotka |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2005 |
AQ2805 |
25m |
2:32.75 |
|
|
|
|
|
35 |
119 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
2004 |
AS1804 |
50m |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
36 |
131 |
|
Maja Lingham |
Täby Sim |
2004 |
BC8204 |
25m |
2:33.84 |
|
|
|
|
|
37 |
139 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
2:34.48 |
|
|
|
|
|
38 |
244 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
Strängnäs Simklubb |
2003 |
CA3603 |
25m |
2:35.67 |
|
|
|
|
|
39 |
124 |
|
Emma Sommar |
Täby Sim |
2004 |
BA5604 |
25m |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
40 |
22 |
|
Frida Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AH0405 |
25m |
2:35.93 |
|
|
|
|
|
41 |
96 |
|
Elsa Olsson |
Mariestads Simsällskap |
2003 |
AP4803 |
25m |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
42 |
19 |
|
Ellen Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF1605 |
25m |
2:36.85 |
|
|
|
|
|
43 |
15 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
25m |
2:38.13 |
|
|
|
|
|
44 |
137 |
|
Tuva Lundberg |
Täby Sim |
2006 |
AJ6406 |
25m |
2:38.44 |
|
|
|
|
|
45 |
70 |
|
Emma Färlin |
Falu Simsällskap |
2006 |
AV8206 |
25m |
2:39.07 |
|
|
|
|
|
46 |
26 |
|
Alice Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2007 |
AA7407 |
25m |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
47 |
2 |
|
Thea Eriksson |
Simklubben Ena |
2006 |
AB9606 |
25m |
2:42.27 |
|
|
|
|
|
48 |
146 |
|
Ida Lindqvist |
Täby Sim |
2005 |
BH5205 |
25m |
2:43.56 |
|
|
|
|
|
49 |
1 |
|
Tindra Bärgård |
Simklubben Ena |
2006 |
AB8606 |
25m |
2:43.65 |
|
|
|
|
|
50 |
100 |
|
Emmie Wendborg |
Nyköpings Simsällskap |
2006 |
AN1606 |
25m |
2:47.50 |
|
|
|
|
|
51 |
3 |
|
Tilde Svegårdh |
Simklubben Ena |
2005 |
BD5805 |
25m |
2:48.79 |
|
|
|
|
|
52 |
154 |
|
Ellie Söderholm |
Täby Sim |
2005 |
BR1405 |
25m |
2:49.17 |
|
|
|
|
|
53 |
69 |
|
Alice Lundin |
Falu Simsällskap |
2007 |
AJ3207 |
25m |
2:50.60 |
|
|
|
|
|
54 |
208 |
|
Tilde Rilvén |
Örebro Simallians |
2008 |
AG4408 |
25m |
2:50.64 |
|
|
|
|
|
55 |
141 |
|
Amanda Lindberg |
Täby Sim |
2006 |
AP7206 |
25m |
2:56.92 |
|
|
|
|
|
56 |
207 |
|
Alice Larsson |
Örebro Simallians |
2006 |
BD9406 |
50m |
2:57.23 |
|
|
|
|
|
57 |
31 |
|
Selma Hasanbegovic |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
BC6605 |
25m |
2:59.37 |
|
|
|
|
|
58 |
245 |
|
Lora Encheva |
Strängnäs Simklubb |
2004 |
BV9204 |
50m |
3:03.48 |
|
|
|
|
|
59 |
138 |
|
Emma Olsson Sande |
Täby Sim |
2005 |
AU5205 |
50m |
3:03.49 |
|
|
|
|
|
60 |
71 |
|
Carla Karsberg |
Falu Simsällskap |
2007 |
AJ1407 |
25m |
3:04.64 |
|
|
|
|
|
61 |
38 |
|
Agnes Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2007 |
AV1807 |
25m |
3:11.17 |
|
|
|
|
|
62 |
209 |
|
Rut Kämblad |
Örebro Simallians |
2008 |
AG3408 |
50m |
3:14.72 |
|
|
|
|
|
63 |
144 |
|
Linnea Wiberg |
Täby Sim |
2006 |
AV1406 |
50m |
3:15.24 |
|
|
|
|
|
64 |
206 |
|
Josefine Forsström |
Örebro Simallians |
2007 |
AN2407 |
50m |
3:15.51 |
|
|
|
|
|
65 |
211 |
|
Matilda Larsson |
Örebro Simallians |
2008 |
AJ8608 |
50m |
3:18.43 |
|
|
|
|
|
66 |
204 |
|
Rosa Jansson |
Örebro Simallians |
2008 |
AD7208 |
50m |
3:21.47 |
|
|
|
|
|
67 |
205 |
|
Ingrid Hiding |
Örebro Simallians |
2006 |
AX6406 |
50m |
3:24.62 |
|
|
|
|
|
68 |
212 |
|
Ronja Lindqvist |
Örebro Simallians |
2008 |
AJ9608 |
50m |
3:25.73 |
|
|
|
|
|
69 |
210 |
|
Ellen Lindskog |
Örebro Simallians |
2007 |
AT6407 |
50m |
3:38.49 |
|
|
|
|
|
70 |
215 |
|
Laila Pietsch |
Örebro Simallians |
2010 |
AB1410 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-17 08:41:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|