2020-06-06   09:48:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  01 februar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 22, 100m Butterfly Herrer  Finaler (11) 
Vejledende starttid 16:44 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
344  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m  1:37.57 
72  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  1:16.34 
490  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    25m  1:14.83 
74  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  1:13.61 
541  Oliver Heuer  2006  0625AL  VIBORG    25m  1:14.71 
118  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KØGE    25m  1:16.21 
431  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  1:19.03 
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
425  Peter K. M. Petersen  2006  0665AD  VATCPH-STT    25m  1:12.37 
212  Hjalte Nederby Staun  2006  0629AO  HEI    25m  1:12.19 
148  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    25m  1:11.94 
359  Tobias Staghøj Andersen  2006  0621AC  ESBJERG    25m  1:11.44 
515  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  1:11.53 
34  Kasper Petersen  2006  0625AC  SKANDERBOR    25m  1:12.00 
333  Oswald Lindquist  2006  0647AF  GENTOFTE    25m  1:12.24 
82  Julius Schier  2006  0657AD  RINGE    25m  1:13.15 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Xander Ravn Grønholt  2006  0697AG  GSK    25m  1:11.24 
222  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    25m  1:10.96 
437  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  1:10.55 
427  Simon Hejbroch  2006  0633AE  VATCPH-STT    25m  1:10.20 
540  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    25m  1:10.35 
269  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m  1:10.83 
286  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  1:11.19 
533  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  1:11.42 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    25m  1:09.75 
529  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  1:08.82 
323  Frederik Aarup-Andersen  2006  0649AE  GENTOFTE    25m  1:08.67 
327  Maximillian Udar  2006  0681AJ  GENTOFTE    25m  1:08.12 
226  Sigurd Wemmelund  2005  0589AI  HERNING    25m  1:08.16 
387  Villads Seneca  2006  0637AH  AGF    25m  1:08.78 
291  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  1:09.57 
373  Jonatan Lyck Falk  2006  0661AO  DELTA    25m  1:09.97 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  SOLRØD    25m  1:07.96 
68  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  1:07.90 
290  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  1:07.72 
134  Daniel Busk  2005  0583AK  KOLDING    25m  1:07.49 
466  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  1:07.55 
119  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m  1:07.74 
325  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    25m  1:07.92 
482  William Hansen  2006  0663AE  THISTED    25m  1:07.98 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    25m  1:07.29 
202  Furkan Guler  2005  0565AO  HOLBÆK    25m  1:07.18 
544  David Kilsgaard Andersen  2005  0567AM  SKOVBAKKEN    25m  1:06.98 
322  Erik Schmidt  2005  0563AN  GENTOFTE    25m  1:06.44 
241  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  1:06.87 
371  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  1:07.13 
296  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  1:07.28 
462  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  1:07.32 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Casper Lind Boest  2005  0585AK  HEI    25m  1:06.38 
561  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  H2Odense    25m  1:06.27 
324  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    25m  1:05.95 
262  Louie Uldall  2005  0537AE  HELSINGE    25m  1:05.83 
549  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  1:05.92 
165  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    25m  1:06.04 
421  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    25m  1:06.28 
557  Anders Mosbæk Johannessen  2005  0529AG  H2Odense    25m  1:06.42 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Theis Nelander  2005  0557AC  IKAST    25m  1:05.49 
415  Mathias Nybro Laursen  2005  0503AN  ST-NEPTUN    25m  1:05.19 
525  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  1:04.80 
58  Magnus Løfquist  2005  0513AB  ALLERØD    25m  1:03.97 
347  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  1:04.47 
494  Sebastian Rendlev  2005  0547AB  VI39    25m  1:05.10 
83  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  1:05.22 
556  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  H2Odense    25m  1:05.51 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:03.71 
292  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  1:03.25 
23  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  SLAGELSE    25m  1:02.60 
369  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  1:02.06 
475  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    25m  1:02.48 
272  Cilas Madsen  2005  0557AB  GREVE    25m  1:02.84 
88  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  1:03.45 
476  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  1:03.79 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Viktor Bernstein  2006  0639AI  HVIDOVRE    25m  1:06.62 
94  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  1:05.40 
502  Carlos Halawi  2006  0697AR  VAT CPH-MK    25m  1:03.84 
500  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  1:00.26 
495  Anders Gaard  2006  0683AB  VI39    25m  1:03.57 
233  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    25m  1:04.54 
60  Noah Anker-Møller  2006  0605AB  ALLERØD    25m  1:06.40 
90  Toke Hjalmar Nielsen  2006  0635AM  NYBORG    25m  1:07.45 

 
Heat 11 (11) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  1:01.67 
484  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  1:00.10 
243  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    25m  58.50 
70  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  57.94 
432  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  58.16 
63  Malthe Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  59.62 
546  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  SKOVBAKKEN    25m  1:01.64 
277  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m  1:01.74 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark