2020-06-05   17:54:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 27
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  02 februar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  08:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 10:41 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
503  Emma Kestenholz  2007  0798AO  VAT CPH-MK    25m  2:45.37 
440  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  2:32.33 
45  Vivian Bahador Snitker  2007  0758AI  BIRKERØD    25m  2:28.17 
12  Pernille Petersen  2006  0638AN  PINGVINEN    25m  2:27.90 
125  Rebekka Roed  2007  0732AA  KØGE    25m  2:28.11 
508  Caroline Bjerre  2007  0772AM  VAT CPH-MK    25m  2:29.90 
318  Caroline Victoria Reedtz  2007  0716AH  GENTOFTE    25m  2:36.12 
472  Annabella Nathansen  2007  0708AM  SØLLERØD    25m  2:52.43 

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KØGE    25m  2:27.82 
480  Karen Sørensen  2007  0752AD  THISTED    25m  2:27.26 
123  Mathilde Pedersen  2007  0796AO  KØGE    25m  2:26.33 
36  Sofie Schmidt-Petersen  2007  0762AV  SKANDERBOR    25m  2:25.98 
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  0764AM  A6 SLANGE    25m  2:26.09 
509  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  0788AO  VAT CPH-MK    25m  2:27.02 
110  Rebecca Bell  2007  0774AF  LYNGBY    25m  2:27.56 
326  Maja Vejborg  2007  0772AD  GENTOFTE    25m  2:27.83 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Jasmin Haaning  2007  0778AL  SKIVE    25m  2:25.59 
313  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  0646AN  GENTOFTE    25m  2:25.46 
260  Frida Gram Peters  2007  0712AC  HELSINGE    25m  2:24.50 
504  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  2:24.10 
511  Ella Emilia Soelberg  2007  0708AF  VAT CPH-MK    25m  2:24.47 
583  Signe Jensen  2007  0786AB  SØNDERBORG    25m  2:25.07 
473  Molly Borchorst  2007  0788AG  SØLLERØD    25m  2:25.58 
288  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  2:25.75 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Liv Hjorth Jørgensen  2007  0754AK  HERNING    25m  2:24.02 
283  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  2:23.41 
479  Therese Baird  2007  0728AU  THISTED    25m  2:23.11 
510  Caroline Hansen  2007  0784AG  VAT CPH-MK    25m  2:22.23 
420  Rebecca Ella Madsen  2006  0628AB  VATCPH-STT    25m  2:22.67 
199  Mille Dahl Lindholm  2006  0662AK  HOLSTEBRO    25m  2:23.17 
486  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  TUNE    25m  2:23.91 
464  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  2:24.03 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
485  Mille Giolbas  2006  0604AL  TUNE    25m  2:21.99 
559  Mejse Vinther-Okholm  2006  0646AV  H2Odense    25m  2:21.85 
505  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  2:21.50 
27  Silje Mathiasen  2006  0628AG  SLAGELSE    25m  2:21.41 
319  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  2:21.49 
295  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  2:21.75 
44  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    25m  2:21.91 
141  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  IKAST    25m  2:22.03 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
109  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  2:21.11 
280  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  2:20.33 
268  Anne Stamholt  2006  0652AM  HADERSLEV    25m  2:20.12 
18  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  2:19.69 
156  Maica Jensen  2006  0612AE  HVIDOVRE    25m  2:20.10 
267  Anne Thastrup-Hansen  2006  0688AV  HADERSLEV    25m  2:20.25 
16  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  2:20.75 
537  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  2:21.35 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GREVE    25m  2:19.40 
331  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  2:19.25 
214  Rikke Friis Kanstrup  2006  0634AR  HEI    25m  2:18.85 
120  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  2:18.38 
201  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  2:18.48 
438  Julie Eriksen Tankmar  2006  0678AI  KVIK    25m  2:19.17 
80  Christine Mols  2006  0692AO  RINGE    25m  2:19.34 
21  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  2:19.52 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
543  Anne Katrine Dige  2006  0654AF  SKOVBAKKEN    25m  2:17.70 
402  Caroline Lærke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    25m  2:16.52 
66  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  2:16.04 
SIF Bramm  2006  0624AE  A6JYLLINGE    25m  2:15.15 
445  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  2:15.89 
220  Athena Haugsted Pihl  2006  0652AA  HILLERØD    25m  2:16.18 
366  Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    25m  2:17.52 
17  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  2:17.85 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
379  Signe Holst Jacobsen  2007  0794AG  BJERRE HER    25m  2:20.61 
396  Kristiane Frøslev  2007  0784AI  AALBORG    25m  2:20.26 
177  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    25m  2:19.35 
496  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  2:09.92 
444  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  2:16.57 
448  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  2:19.39 
173  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    25m  2:20.26 
305  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  2:21.20 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  BRÆDSTRUP    25m  2:14.71 
585  Clara Kapke  2006  0614AB  SØNDERBORG    25m  2:13.43 
170  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    25m  2:12.77 
558  Naja Færgemann  2006  0602AI  H2Odense    25m  2:12.05 
51  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    25m  2:12.13 
171  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  2:12.95 
50  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  2:14.38 
102  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  2:15.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark