2020-06-06   11:23:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 30
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  02 februar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  08:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer  Finaler (13) 
Vejledende starttid 11:57 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
358  Jonas Mathiasen  2006  0609AM  ESBJERG    25m  35.29 
418  Emil Olsen  2006  0689AD  VATCPH-STT    25m  33.73 
228  Lasse Hjorth Jørgensen  2006  0647AK  HERNING    25m  35.17 
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
587  Marius Danielsen  2005  0569AP  DRAGSHOLM    25m  32.34 
468  Mads Emil Wohlfahrt  2006  0669AE  TRITON B    25m  32.23 
147  Gustav R. Christiansen  2006  0681AN  HØRSHOLM    25m  31.85 
406  Marcus Juul Jørgensen  2006  0635AJ  AALBORG    25m  31.70 
431  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  31.72 
35  Frederik Bisgaard  2006  0609AJ  SKANDERBOR    25m  31.99 
521  Tobias Holt Poulsen  2005  0511AE  VEJLE    25m  32.23 
82  Julius Schier  2006  0657AD  RINGE    25m  33.04 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  31.64 
414  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  31.59 
515  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  31.36 
413  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  31.19 
312  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    25m  31.23 
533  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  31.47 
291  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  31.61 
282  Xander Ravn Grønholt  2006  0697AG  GSK    25m  31.69 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  SOLRØD    25m  30.99 
148  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    25m  30.64 
60  Noah Anker-Møller  2006  0605AB  ALLERØD    25m  30.52 
443  Martin Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  30.49 
212  Hjalte Nederby Staun  2006  0629AO  HEI    25m  30.50 
89  Frederik Nielsen  2006  0659AD  NYBORG    25m  30.59 
75  Zacharias Houman  2006  0615AG  RINGSTED    25m  30.91 
541  Oliver Heuer  2006  0625AL  VIBORG    25m  31.13 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Peter Bjerre Olsen  2006  0633AK  GENTOFTE    25m  30.41 
217  Andreas Lindgaard Nielsen  2005  0515AP  HEI    25m  30.36 
168  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    25m  30.26 
327  Maximillian Udar  2006  0681AJ  GENTOFTE    25m  30.12 
373  Jonatan Lyck Falk  2006  0661AO  DELTA    25m  30.13 
387  Villads Seneca  2006  0637AH  AGF    25m  30.34 
427  Simon Hejbroch  2006  0633AE  VATCPH-STT    25m  30.40 
222  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    25m  30.48 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  William Hansen  2006  0663AE  THISTED    25m  30.02 
301  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  29.91 
323  Frederik Aarup-Andersen  2006  0649AE  GENTOFTE    25m  29.86 
529  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  29.81 
356  Carl Clausen  2005  0533AH  ESBJERG    25m  29.81 
557  Anders Mosbæk Johannessen  2005  0529AG  H2Odense    25m  29.89 
424  Mathias Bæklund Thygesen  2005  0507AO  VATCPH-STT    25m  29.98 
372  Kresten Skau Hansen  2005  0595AF  DELTA    25m  30.07 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    25m  29.79 
466  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  29.71 
166  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    25m  29.63 
83  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  29.57 
97  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  29.57 
90  Toke Hjalmar Nielsen  2006  0635AM  NYBORG    25m  29.70 
535  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m  29.77 
296  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  29.79 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Emil Gram Peters  2005  0529AD  HELSINGE    25m  29.52 
386  Jonas Gaur  2005  0581AK  AGF    25m  29.48 
361  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITSØ    25m  29.33 
67  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  29.27 
68  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  29.27 
371  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  29.35 
25  Konrad Clausen  2005  0547AF  SLAGELSE    25m  29.49 
215  Casper Lind Boest  2005  0585AK  HEI    25m  29.54 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Kristian Sabroe Sørensen  2005  0583AA  HORSENS    25m  29.14 
202  Furkan Guler  2005  0565AO  HOLBÆK    25m  28.98 
262  Louie Uldall  2005  0537AE  HELSINGE    25m  28.96 
134  Daniel Busk  2005  0583AK  KOLDING    25m  28.80 
62  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  28.86 
556  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  H2Odense    25m  28.98 
226  Sigurd Wemmelund  2005  0589AI  HERNING    25m  29.03 
347  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  29.15 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  Cilas Madsen  2005  0557AB  GREVE    25m  28.79 
476  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  28.69 
525  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  28.53 
64  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  28.31 
277  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m  28.42 
58  Magnus Løfquist  2005  0513AB  ALLERØD    25m  28.67 
549  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  28.70 
241  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  28.79 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
415  Mathias Nybro Laursen  2005  0503AN  ST-NEPTUN    25m  28.19 
561  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  H2Odense    25m  28.18 
369  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  28.01 
475  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    25m  27.93 
88  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  28.00 
292  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  28.10 
223  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  28.19 
494  Sebastian Rendlev  2005  0547AB  VI39    25m  28.21 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Viktor Bernstein  2006  0639AI  HVIDOVRE    25m  29.32 
495  Anders Gaard  2006  0683AB  VI39    25m  28.98 
249  Linus Heinrichsen  2006  0693AE  HELSINGØR    25m  28.39 
500  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  27.14 
94  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  28.37 
233  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    25m  28.49 
502  Carlos Halawi  2006  0697AR  VAT CPH-MK    25m  29.00 
119  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m  29.41 

 
Heat 13 (13) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
484  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  27.66 
546  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  SKOVBAKKEN    25m  26.91 
63  Malthe Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  25.89 
432  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  25.74 
70  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  25.80 
243  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    25m  26.17 
375  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  27.49 
23  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  SLAGELSE    25m  27.92 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark